Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] AKG 450 - gdzie można kupić oryginalne słuchawki ?


Diav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego, jeżeli pomyliłem działy bardzo przepraszam.

 

Po przeczytaniu kilku recenzji i opinii jestem zainteresowany zakupem słuchawek AKG 450. Wraz z przeczytaniem kilku artykułów na temat właściwości tych słuchawek dowiedziałem się, że do sprzedaży trafiły egzemplarze podrabiane.

Chciałbym Was zapytać drodzy Forumowicze, czy kupując w sklepach ogłaszających się na ceneo można mieć pewność, że słuchawki będą oryginalne ?

 

 

Jeżeli jest taka możliwość prosiłbym również o zamieszczenie linków do pewnych sprzedawców na allegro, którzy oferują oryginalne słuchawki AKG 450.

 

 

Zakupu chciałbym dokonać w ciągu najbliższych dni, gdyż za 2 tygodnie wyjeżdżam z kraju na pół roku i nie będę miał możliwości zabrania ze sobą swojego zestawu 5.1.

Jeżeli są jakieś inne oferty słuchawek w cenie około 250 zł o parametrach porównywalnych z AKG 450 uprzejmie proszę o podawanie propozycji.

Muzyka jakiej słucham to (Heavy metal, Rock, Hard Rock, Grounge, od czasu do czasu muzyka klubowa, trance oraz muzyka elektroniczna). Muzyka będzie odtwarzana z telefonu Samsung Galaxy S II oraz z laptopa za pośrednictwem karty USB Creative X-FI.

 

Z góry dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi!

Edytowane przez Diav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Kiedy przeglądałem opinie na temat różnych słuchawek trafiłem jeszcze na: Philips SHP5401 są o połowę tańsze od AKG 450 i bardzo chwalone przez użytkowników, czy miałeś może okazję je wypróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do pozostałych forumowiczów jestem tu zielony i nie słuchałem wielu słuchawek. Ale tak się składa, że tych Philipsów słuchałem. ;) Nic mi się nie rzuciło w uszy podczas ich słuchania, ale to dobrze. Pamiętam je jako równo brzmiące słuchawki. Bas nie przeciągał za długo, ale nie był też twardy jak w high endach, raczej wykazywał trochę konsumenckie brzmienie, czyli miał łagodną strukturę, nie było go zbyt dużo, dla mnie na plus. Średnica wyważona, brak tendencji do ściemniania, czy rozjaśniania, góra dość rozbudowana, ale niekłująca. Wyrównane - tak bym o nich powiedział.

 

Natomiast problemem K450 jest górka w paśmie w okolicach 180hz, podnieś sobie suwaki ok. 120-250hz w dowolnym EQ i otrzymasz brzmienie tych słuchawek. Do tego absolutny brak przestrzeni, oczywiście są zamknięte, więc to zrozumiałe. Nie ma sensu kupować za jasnych słuchawek do tego rodzaju muzyki, myślę że te Philipsy mogą być dobrym wyborem, ale jest jeszcze kilka słuchawek w tym przedziale cenowym. ;)

 

Aha, no i przestrzeń mi się nawet podobała w Philipsach..

Edytowane przez betowen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich źródeł to chyba otwarte Koss Porta Pro będą najlepsze. Z zamkniętych może Sennheisery HD205 albo Maxell Retro DJ jak nie przeszkadza trochę wycofany środek.

HD661 były dla mnie za ostre, choć technicznie bez większych zastrzeżeń. W sumie chętnie bym im jakiegoś moda zrobił, bo potencjał mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim AKG wygrzanie nie pomogło. Może trochę, ale to jest bardziej adaptacja uszu. :)

 

To też zależy, na ile mają być portable, a na ile do użytku domowego. Zakładam, że pół na pół. Philipsy wydają się być dość uniwersalne. Dla wielu są na granicy portable/domowe, co jest plusem.

KPP - jestem ich fanem, duży bas, zadziorna średnica, słaba góra. Są okej, ale do szybkiej muzy nieco zbyt powolne. Poza tym za małe są do domu, można wziąć coś lepszego do konkretnych odsłuchów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nad używanymi się zastanawiałeś? W komisie tu na forum widziałem ostatnio, że były jakieś.

Edit: o tu: http://forum.mp3store.pl/topic/99174-sluchawki-philips-shp5401/

Z resztą ja chciałem sprzedać moje shp5500 a to są prawie te same słuchawki (różnią się padami i kolorem) rekablowane dwustronnie canarkiem, ale chyba się rozmyśliłem i je zostawię ;).

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady, w zamierzonym budżecie udało mi się kupić dwie pary słuchawek - SoundMagic P30 (promocja w empiku - 100zł) oraz Philips SHP5401 (od kolegi z forum) . Po krótkim porównaniu stwierdzam, że sprzęt Philipsa to dokładnie to czego szukałem, SM również grają ciekawie, ale chyba częściej będę używał produktu holenderskiej firmy.

 

Na koniec jeszcze raz dzięki !

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Diav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności