Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] słuchawki nauszne, grające neutralnie/chłodno, godny zastępca kpp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niestety dziś po nieszcześliwym wypadku w pracy, moje koss porta pro zostały uszkodzone, o czym pzekonałem się po wyjściu. Przetwornik wygiął się w pół;P już mam dość naprawiania, więc zastanawiam się nad jego godnym następcą.

 

Dźwięk tych słuchawek podobał mi się w połączeniu z sansa clip+ która niestety też zdechła. W tej chwili słuchawki grały z telefonem SE live with walkman, który gra dość ciepło, co nie pasowało do tych słuchawek.

 

I moje pytanie, jakie słuchawki dadzą mi tyle radości ze słuchania muzyki co kpp;P?

 

Cena do 200zł, najlepiej nie duże, coś w stylu akg 518 lub sony zx100 (tu mówie tylko o rozmiarze/wyglądzie a nie jakości słuchawek). Muzyki jakiej słucham to zazwyczaj rock, troche reagge, raz na jakiś czas coś z elektryki.

 

Jeśli mój telefon nie wykorzysta mocy słuchawek które mi polecacie, to lepiej ich nie polecać;P choć niektórzy powiadają że gra on ok;)

Edytowane przez slp555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ona zdechła poprostu....nie reaguje na usb.....ale mniejsza o to;)

 

co do słuchawek, superluxy odpadają, są zbyt wielkie, shure jeszcze ujdą, choć tak jak mówie, wolałbym coś mniejszego w budowie podobne do akg518, v-jays myślałem nad nimi, ale nie wiedziałem jak grają. Chłodno/neutralnie?? I obawiam się ich budowy, są wytrzymałe? Niestety sprzęt u mnie nie ma łatwego życia;P

 

 

Poprawka....shure też odpada....chciałbym aby te słuchawki były składane, ze względu na mobilność;) zapomnialem dodać w pierwszy poście. Dobrze by były odpowiednie na miasto, nie muszą mieć ekstra tłumienia....lubie słuchać jak ludzie gadają xD ale mogą tłumić troche;)

Edytowane przez slp555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polecę Philipsy SHL9550. Pasują do Twojego opisu.

Bardzo rzadkie słuchawki. Kiedyś stały i po 40zł a nikt nie brał. I teraz sobie plują (pluję) w brodę, bo są fajne. graja analitycznie, składają się, izolują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzydale....hehe;D ale poszukam i zobacze jak to gra:) bo kossy tez mi się nie podobały;P ale czekam na inne propozycje jeszcze, może ktoś na coś wpadnie:) a jutro do media markt przesłuchać wszystko jak leci;)

 

 

aha i jeszcze jedno....co do ceny to tylko orientacyjnie, może być wyższa, byle tylko wraz z wzrostem ceny słuchawki były owiele lepsze;)

 

 

wiem, sporo droższe, ale czy słyszał ktoś jak gra marshall mayor? widziałem takowe za 350....wyglad ekstra;D ale nie wiem jak dzwiekowo

Edytowane przez slp555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety akg 514 odpadają....ze względu na ich wielkość, i brak mobilności....tak jak mówiłem....rozmiarowo coś na miare sony zx100/300 lub akg518....a cena może być wyższa trochę, ale jakoś rozsadnie, w sensie lepszy dzwiek wieksza cena;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bez rekablingu jak grają? dlaczego akurat rekablowane??:)) nie powiem podobaja mi się, i spełniają wszystkie normy co do moich wymogów, ale chyba prócz dźwięku (czyli tego najwazniejszego). Mi sie wydawało że grają ciepło i bardzo basowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ciekawa propozycja.....bo nawet nie widziałem tych słuchawek....już szukam recki....jeszcze tylko wypowiedzi co do k518 poprosze....czy nadadzą się na rock

 

podobno at sj 55 także grają ciepło.....jeszcze poczytam inne recki ale jeśli to prawda to też odpadają....najlepiej neutral/zimno grające

Edytowane przez slp555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali reacblowane bo lagodzi on troche gorne pasmo tych sluchawek. Ja ivh nie lubilem bo byly niewygdone i w moim odczuciu przebasowione.

 

Edit

Nie nadazam odpisywac. Ok kabel poprawi, ale jak piotrus powiedzial kabel nie gra i popularnym djkom nic oprocz moda przestrzeni nie doda.

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się basik podobał....choć długo się nie wsłuchałem....to dziś pójdę wsluchac sie dluzej i na wiekszej ilosci utworow....i rozmysle ta propozycje....bo kiedys akurat marzylem o tym modelu;P ale ze byly kosski to dałem spokój....niby odratowałem kossy. To pancerne słuchawki xD przetwornik się zgiął w pół, rozbroiłem, wyprostowałem siłowo, i odziwo działa....choc przed naprostowaniem było cienko z dźwiękiem xd ale nadal zastanawiam sie nad słuchawkami chłodniej grającymi niż kossy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 10 minut , ale potem mecza. Jak wyjmiesz gabki to jeszcze jest ok, ale z wlozonymi nie da sie ich sluchac. Kossy sa z 5x wygodniejsze od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Kossy graja przytłumionym dzwiękiem bez wyraźnej góry. Jest lekko ocieplony.

K518 mają mocny punktowy bas, z fajnym tłem, wyraźną górę, delikatnie cofniętą średnicę. Scena mogłaby być lepsza, ale tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja na canare tez nie poczulem gigantycznej roznicy, ale to ty rekablujesz i porownujesz na biezaco.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności