Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Programy(playery) do odtwarzania muzyki na androidzie-ranking


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w związku z faktem, iż smartphony coraz coraz częściej wypierają dedykowane playery mp3itd. proponuję zrobić ranking najlepszych odtwarzaczy programowych na platformie androida oraz podzielić się spostrzeżeniami na temat poszczególnych playerów.

1. Poweramp (płatny lub bezpłatny) - rozbudowany interfejs, super brzmienie

2. Wbudowany player sgs3

 

Jeden i drugi potrafią zgubić playlisty po resecie telefonu, lub odświerzeniu biblioteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego poweramp jest taki fajny? Moim zdaniem dlatego że ma genialny interface, nie ma problemu że scrobblowaniem, sam pobiera okładki i tak dalej. Wiem że istnieje teraz sporo podobnych appek ale poweramp był pierwszy i zdążyłem się do niego przyzwyczaić. Lecz jednak ostatnio testuje coś innego, mianowicie noozy. Wygląda ok, oferuje podobne funkcję co poweramp, posiada nawet bardziej zaawansowane procesory dźwięku i co najważniejsze jest darmowy. Do minusów trzeba zaliczyć to że nie jest jeszcze chyba dostępny w google play, i ja nie mogę się doszukać współpracy z last.fm

 

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest jeszcze chyba dostępny w google play, i ja nie mogę się doszukać współpracy z last.fm

Nie jest JUŻ dostępny. Twórca uznał, że autorzy porzucili (płatnego) ZPlayera i jako że miał źródła, zmodował go trochę i podłączył pod (chyba swój) system poprawy dźwięku. Okazało się, że nie, autorzy się odezwali, a on musiał usunąć Noozy z Google Play i XDA.

 

chyba, że to mi się powaliło i było tylko na XDA

 

 

A last.fm jest bodajże w kategorii "live" z głównego menu...

Edytowane przez Accoun
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, rzeczywiście jest last.fm. Dziwiło mnie właśnie że było pobieranie danych o utworach a nie było by scrobblowania. A playera mam od snuffmajstra, dał mi jakiegoś linka do dropboxa bo nigdzie nie mogłem właśnie tego znaleźć.

Edytowane przez BamboszeK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj testowałem "double twist" i myślałem, że już mam swojego nowego czarnego konia wśród odtwarzaczy (nie gubi playlist, szuka okładek itd). Zapłaciłem 30zł. Jednak nie czyta wszystkich gęstych plików (Np.919kbs, alac). Poweramp oczywiście śmiga. Próbowałem zaprzyjaźnić się z Neutronem - przeszukuje bibliotekę i nic z tego nie wynika.

Aktualnie testuję Z player. I...Wygląda odpałowo. Czyta flacki. Możesz mu nawet nadać swoją nazwę. Nie gubi playlist. Tylko samo dodawanie utworów do playlisty trochę słabe...ciągle coś...

Edytowane przez Propheta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, rzeczywiście jest last.fm. Dziwiło mnie właśnie że było pobieranie danych o utworach a nie było by scrobblowania. A playera mam od snuffmajstera, dał mi jakiegoś linka do dropboxa bo nigdzie nie mogłem właśnie tego znaleźć.

Snuffmajstra :P

 

A tu macie link do Noozy: https://dl.dropbox.com/u/52089051/noozy_3.0.2.2.apk

 

 

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że śnieg mnie zasypał i ugrzęzłem na 2 dni w domu miałem możliwość przyjrzenia się kilku ciekawym playerom na platformę androida. Testowane przeze mnie grajki obsiadły Samsunga Galaxy SIII (nierootowany, 4.0.4). Muzyka różna (rock, electro, jazz, chill etc.). Dźwięk wypuszczany na wzmacniacz VINCENTA 236IIMK, JBL e80, przez bluetooth advanced acoustic WTX 500.

Muszę powiedzieć, iż mnogość programów jest przytłaczająca. Nawet nie próbowałem zapoznać się ze wszystkimi playerami obecnymi w android market (oraz poza sklepem). Przeczesałem polskie i zagraniczne fora audio oraz rangingi/listy najlepszych playerów (również niniejsze forum). Mój smartphon doświadczył prócz niżej opisywanych grajków całą masę różnych audio magiców itd. Zaimplementowałem mu również: NOOZY – namiastka Z Player (przeniesiona z platformy WINDOWSA), WINAMP (lata świetności już przeminęły), Playerpro (przeciętniak), Doubletwist (30 zł za pełną wersję-moim zdaniem nie warto, choć ładny), Cube (ładny, mało przyjazny), Musixmatch (prosty, ściąga teksty piosenek i niczym prócz tego się nie wyróżnia).

Nie miałem niestety możliwości przetestowania Ubermusic, bardzo popularnego playera na zagranicznych stronach i bliźniaczo podobnego do Zplayera. Wersja tej apki jest tylko płatna i był jakiś problem z jej pobraniem. Moje podsumowanie jest następujące. Nie ma idealnego playera. Dopiero połączenia niżej opisywanych programów dałoby nam idealny kombajn do zabawy muzyką i nie tylko. Wygląd i dodatkowe funkcje Z playera, płynność natywnego playera na sgs3, jakość dźwięku powerampa oraz innowacyjny system wyglądu plików w N7player – te cechy powinien mieć super odtwarzacz muzyczny na smartphona. W poniższej tabeli wymieniłem moją "wielką trójkę" + wbudowany player w SGS3 oraz cechy na które ja osobiście zwracam uwagę w takich programach. Dokonałem również subiektywnych ocen w skali od 0 do 10 poszczególnych funkcji tych odwarzaczy.

playery.jpg

Edytowane przez Propheta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Noozy :)

Mi również najbardzej pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A PlayerPro, MortPlayer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAMP jest jak dla mnie najlepszy z racji połączenia interfejsu z mnogością obsługiwanych formatów i wygodą oraz edytorem tagów i wieloma bajerami. Paluszki lizać. Mi jakoś nie gubi playlist :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Neutron Player jest aplikacją która wyróżnia się w tym segmencie (ze względu na inne brzmienie), jednak ma kilka poważnych minusów:

 

- Interfejs - najpaskudniejszy jaki widziałem w jakiejkolwiek aplikacji, do tego nie funkcjonalny.

- prądożerność - bateria znika w oczach.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znacie może jakiś player ( sposób ) gdzie można muzykę dość cicho ustawić? Na standardowych ustawieniach na 1/minimum jest dla mnie za głośno:/. Przeważnie muzyki słucham nocą. Mam cicho w domu, słuchawki dokanalowe i uszy bolą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy PowerAMP w końcu działa na telefonie/tablecie bez 3G/Wi-Fi? Często nie mam połączenia z netem a w markecie piszą, że poweramp wywala wtedy błąd weryfikacji licencji.

 

PowerAmp wymaga połączenia z internetem tylko do aktywacji licencji (również po każdym update). Po instalacji wyłącz i włącz program 2 razy (przy włączonym internecie) i powinna się aktywować.

 

Lepiej nie czerp wiedzy z komentarzy z Google Play bo tam przeważnie mają problemy ludzie, którzy nie potrafią czytać instukcji... :).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham na rockboxie, choć wygląda jak z lat 80-tych i strasznie tnie się, do tego przełączanie utworów też trwa dobę. Powerampa lubiłem ale starych wersji, nowa od wersji 2.0 gra dla mnie inaczej. Nie chodzi o różnice "jakościową" tylko przy wyłączonych wszystkich efektach ciągle mam wrażenie że wysokie są gorsze i jest właczony jakiś efekt przestrzenny. Neutron- fajny, ale obsługa kompletnie nieintuicyjna dla mnie. Dzisiaj wypróbuje ten Noozy i parę innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności