Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] AKG K 550 problem lewy kanał głośniejszy


Rekomendowane odpowiedzi

tak zgadza się ja miałem taki problem, ale z prawą. Pytanie czy je dobrze wygrzałeś ponad 200h jeśli nie to je wygrzej, gdyż balans będzie Ci się zmieniał podczas wygrzewania, a nie podajesz jednakowego sygnału na obie strony. Jeśli masz je dobrze wygrzane i na liczniku jakieś 300h to śmiało oddawaj je do reklamacji. Ja miałem tak że serwis nie uznał tego jako wadę, ale nie przyjąłem ich z poworotem, tylko mp3store odesłało je z powrotem do serwisu, z własną adnotacją że dla nich też jest przesunięty balans (duża pochawała dla mp3store i D@rkSida za to) no i już serwis wymienił membramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i przede wszystkim wygrzać je ok 200/300h bo balans tonalny mniej więcej tyle czasu sie w nich zmieniał. Raz na lewo raz na prawo.

 

Chyba nie mówimy o balansie tonalnym tylko po prostu o balansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem są jednak kable symetryczne do obu przetworników a nie tak źe kabel zasilający idzie do jednego przetwornika a dalej np taśmą, no ale pewnie produkcja jest tańsza,ogólnie słuchawki grają bardzo przyjemnie mnie poza tą wadą dźwięk bardzo odpowiada,wysokie są naprawdę świetne,bas bardzo zdyscyplinowany po porzesiadce z hd 600dla mnie jest lepiej,szkoda by mi było z nich zrezygnować,może następne zagrają z dobrym balansem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle AKG ostatnio robi tandetę za b.wysoką cenę. Przykłady: k550, k618

Tragedia.

edit: Obawiam się również, że podobną drogą zaczynają podążać inne firmy. Wydaje mi się, że starsze, sprawdzone modele są najlepsze.

Edytowane przez rudi40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy z czym tego słuchasz temat rzeka, ja słucham na wzmaku sł.w klasie a z dacem na lampkach i na przetworniku ad1865,oczywiście że te słuchawki nie są najlepsze na świecie ale w tej cenie i sporo wyższej są moim zdaniem rewelacyjne,pewnie że taki HiFimeny he 5 których to ostatnio słuchałem czy 500 są lepsze, bardziej przestrzenne i precyzyjniejsze ale cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudi, nie obraź się, ale bzdury wygadujesz, od dawien dawna zdarzały się reklamacje, tylko teraz jest internet w ktorym 10 niezadowolnych z obsługi może wylać żale. Kilksate tysięcy zadowolnych nawet nie planuje nikogo o tym powiadomić.

 

Normalna sprawa, że na ileś set tysięcy egzemplarzy trafi się uszkodzony. Zwykła statystyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie uważam żeby K550 były tandetne. To że robione w PRC to jedno, ale jakość wykonania na najwyższym poziomie.edit, Już prędzej o Sennheiserach HD650 powiem, że tandeta.

Tak to prawda jakość wykonania rewelacyjna tu brawa im za to, nie wiem jak wasze ale moje po wyjęciu z pudełka strasznie cuchną, podobnie jak sandały z targu :) mam nadzieję że to minie po jakimś czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie uważam żeby K550 były tandetne. To że robione w PRC to jedno, ale jakość wykonania na najwyższym poziomie.

 

Wykonanie samych słuchawek było świetnie, ale padów już niekoniecznie. W moim egzemplarzu pady były nierówne. Różnica była duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki wymienione na nowe,co ciekawe tamte strasznie śmierdziały tworzywem jak sandały z targu,po zdjęciu z głowy zapach zostawał na uszach chyba z godzinę te nowe są prawie bezzapachowe :)opakowania zaplombowane sam otwierałem ,balans w nowych jest praktycznie równy ,na razie wygrzewam,ale ogólnie jest ok,wydaje mi się ,że to jednak była wadliwa seria ,więc jak na takie traficie żądajcie wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności