Skocz do zawartości

DAC do HD598


kiju

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem właśnie Sennki HD598 i zanim dotrą do mnie to chciałbym się dowiedzieć, czy FiiO E7 da im radę? Czy zainwestować w coś lepszego? Maya U5? Wiem, że na FiiO pewnie one "jakoś" zagrają ale wolałbym już kupić sprzęt, który nie będzie ograniczał zbytnio słuchawek. Granicy cenowej w zasadzie nie ma, jak już wydałem 5 stów prawie na słuchawki, to nie będę oszczędzał na DACu. Mimo wszystko jednak chciałbym się w 3-4 stówkach się zmieścić. No i wolałbym nie kupować osobno DACa i wzmacniacza, tylko coś w 'jednym pudełku'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Aune T1 jest znacznie ciekawsze od Fiio E17, kosztuje poniżej 600 zł i łączy w sobie daca i wzmacniacz słuchawkowy.
Tylko gdzie w PL można go dostać ?

Szukam właśnie od jakiegoś czasu tego dac-a, chociażby na allegro i nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że E7 będzie nawet dobrym kompanem dla tych senków. Napędzić powinien je bez problemu. Jak coś to możesz w okolicach 200zł używkę E9 wyrwać, chociaż nie widzę w tym jakiegoś większego sensu, najlepiej przetestować przed takimi zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat bowiem też mam HD 598 i niestety w połączeniu z FIIO E17 byłem naprawdę bardzo rozczarowany.

Słuchawki dość słabo wysterowane, jak na taką cenę DAC/AMP. Owszem, scena jest porządna, detale są... ale dźwięk bardzo męczący mimo że te słuchawki mają tylko 50 OHm. Nie jestem jakimś audiofilem czy nawet melomanem, ale wrażenia odsłuchowe mierne, mimo że na tej parze miałem ~90% w mp3ornot.com :)

 

 

Powiedzcie mi, inwestować w jakieś lepsze słuchawki + DAC/AMP czy do tych senków kupić jakiś lepszy, stacjonarny sprzęt? Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bowiem też mam HD 598 i niestety w połączeniu z FIIO E17 byłem naprawdę bardzo rozczarowany.

Słuchawki dość słabo wysterowane, jak na taką cenę DAC/AMP. Owszem, scena jest porządna, detale są... ale dźwięk bardzo męczący mimo że te słuchawki mają tylko 50 OHm. Nie jestem jakimś audiofilem czy nawet melomanem, ale wrażenia odsłuchowe mierne, mimo że na tej parze miałem ~90% w mp3ornot.com :)

 

 

Powiedzcie mi, inwestować w jakieś lepsze słuchawki + DAC/AMP czy do tych senków kupić jakiś lepszy, stacjonarny sprzęt? Z góry dzięki :)

Dla pewności spytam - gain 12db ustawiles na e17 ?W moim e17 gain lub sam sie przelaczac na 6db, co znaczaco zmienia wrazenia.

Dodatkowo zauwazylem, ze e17 lubi dostac juz podbity dzwiek (generalny poziom glosnosci, nawet przy polaczeniu przez usb, oraz barwa dzwieku - np. EQ z foobar).

 

Potwierdzam natomiast, ze w przypadkach gdy nie ma kontroli nad barwa dzwieku - np. odtwarzanie cos z YT czy miedia playera (DVD koncertowe), mozna sie niezle rozczarowac (u mnie na HD380 swego czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz najpierw co CIę męczyło w dźwięku i jak tam z EQ się zaznajomiłeś.

 

E17 jest trochę ofensywny i ta cyfrowość dźwieku może trochę męczyć, ale ogólnie kompanem do HD598 wydaje się dobrym. Wygładzić można dźwięk przy użyciu wejścia optycznego, wtedy wyraźnie zyskuje analogowości i muzykalności.

 

Można go też wpiąć do E09K ale to już droższa zabawa ;).



Powiedzcie mi, inwestować w jakieś lepsze słuchawki + DAC/AMP czy do tych senków kupić jakiś lepszy, stacjonarny sprzęt? Z góry dzięki :)


Wszystko zależy od budżetu i preferencji. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to grać z szuflą 4G?

Jeśli tak to proponuję E11 dołożyć. Dojdzie więcej "masy", bas się poprawi i scena powiększy.

Ale dopiero forum608 wciągnie z tych słuchafonów soki.

Na Maya U5 będzie chłodno, surowo, jasno, detalicznie. Męcząco na dłuższym odsłuchu.

 

Z 4G da się line out chyba wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa tam, smolenie.

 

E17 można ustawić prawidłowo, a takie sennki napędzą bardzo dobrze. Fakt, że Sennheisery na dole potrafią mieć okolo 150ohm (nie pamietam dokladnie, ale z wykresu mi sie kojarzy). Ustawiamy gain na +12, treble na -6 i głośność ile pasuje - masz wtedy w miare wyrownane brzmienie. Oczywiscie mozna inaczej z wysokimi postapic. Mozna tez podbic basy wzgledem reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem tylko przez USB, nie wiedziałem, że w pudełku jest jeszcze przejściówka do Toslinka...

Z Gain nie próbowałem, oddałem już go do sklepu. Teraz czekam na Matrixa Mini-I. Pierwsze odsłuchy u znajomego i szczena opada w porównaniu do tego FIIO :)

Z dodatkowym wzmacniaczem było jeszcze przyjemniej (też chyba jakiś Matrix), ale myślę, że cenowo nie opłaca się dokupować już niczego innego do słuchawek tej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy post na waszym forum tak wiec witam wszystkich chetnych do udzielenia dobrej rady
i pozwole sobie podlaczyc sie pod ten temat

Czesto grywam na PS3 i wymarzylem sobie podlaczyc pod nia moje sluchawki Sennheiser HD438, problem w tym ze konsola nie posiada gniazda Jack (no bo po co O.o)
przerobilem kilka (dzis juz to wiem) zbednych sposobow:
1. PS3 - HDMI - TV - Jack 3.5mm - Sluchawki (aktualnie z tego korzystam)
2. PS3 - Cinche - przejsciowka za grosze - sluchawki

i generalnie efekt byl jedna wielka kupa ;]
Jak pewnie wiecie PS3 ma 3 opcje wyprowadzenia dzwieku: Cinch, HDMI, Optyczne

Poszperalem troche po sieci i nekaja mnie takie pytania:
- Czy moje HD438 potrzebuja wzmacniacza sluchawkowego (od momentu gdy podlaczylem je do amplitunera u znajomego wydaje mi sie ze tak)
-znalazlem jeden nie lamerski sposob polaczenia PS3 i sluchawek tj. DAC+wzmacniacz wykorzystujac wyjscie optyczne w PS3 no i znalazlem Fiio E17(ze wzgledu na gniazdo cyfrowe) czy to nie przesada typu (sluchawki za 300zl i DAC+wzmacniacz za 600zl)
- czy znacie sposob na polaczenie moich sluchawek z kablem Cinch(nie chodzi mi o przejsciowki za 5zl ) i czy bedzie widoczna jakas roznica w jakosci dzwieku pomiedzy podpieciem sie pod optyczne a cinch

Jestem otwarty na propozycje zmiany sluchawek (chociaz cenie sobie ich nie wiarygodny komfort) jesli mialo by sie okazac ze E17 marnowal by sie przy HD438, jak rowniez zmiane DACa i wzmacniacza


Co do budzetu to zakladajac ze nie musze wymieniac sluchawek (przynajmniej narazie) to jestem wstanie wydac 500-600zl (nie naciagajcie na wiecej blagam )

Podsumowujac nie jestem audiofilem w zadym tego slowa znaczeniu, chce otrzymac z solidna jakosc dzwieku podczas gry, odsluchu muzyki, filmu i wychodze z zalozenia ze lepiej wydac wiecej i byc zadowolonym niz mniej i plakac z nieudanego zakupu. Zalezy mi rowniez na mozliwosci regulacji dzwieku.

Z gory dziekuje za przeczytanie postu i czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaz-91

Nie jestem pewien, czy dobrze myślę(i czy dobrze znam zasadę działania), ale prawdopodobnie możesz podłączyć optykiem dac Audiotrak Maya U5 (podobno gra przyzwoicie- nie wiem, nie słuchałem), z tym, że musiałbyś pomyśleć nad zasilaniem przez usb, wg. mnie wystarczy kupić dowolną ładowarkę usb (dają takie do telefonów, podpinasz pod ładowarkę usb a z drugiej strony np. micro-usb pod telefon), do tego kabel "od drukarki" i działa.

Mayka kosztuje koło 200 zł, jeśli miałaby za mało mocy (a chyba nie ma wbudowanego wzmaka) to możesz poszukać na alle, bądź w komisie np. forum 608 (koszt około 100 zł).

Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli podaję złe informacje. :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaz-91

Nie jestem pewien, czy dobrze myślę(i czy dobrze znam zasadę działania), ale prawdopodobnie możesz podłączyć optykiem dac Audiotrak Maya U5 (podobno gra przyzwoicie- nie wiem, nie słuchałem), z tym, że musiałbyś pomyśleć nad zasilaniem przez usb, wg. mnie wystarczy kupić dowolną ładowarkę usb (dają takie do telefonów, podpinasz pod ładowarkę usb a z drugiej strony np. micro-usb pod telefon), do tego kabel "od drukarki" i działa.

Mayka kosztuje koło 200 zł, jeśli miałaby za mało mocy (a chyba nie ma wbudowanego wzmaka) to możesz poszukać na alle, bądź w komisie np. forum 608 (koszt około 100 zł).

Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli podaję złe informacje. :) Pozdrawiam.

 

 

Poprawię - Forum608 to koszt około 3 razy większy, chyba, że miałeś na myśli mikroforum, wtedy jak najbardziej cena się zgadza.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo by pieknie gdyby to dzialalo ale japonczycy sa okrutni... zapomnialem nadmienic ze "The PS3 System software doesn't have any drivers for USB audio input devices, except for USB microphones" - Playstation.com

 

(oprogramowanie w ps3 nie posiada zadnych sterownikow dla USB dotyczacych podlaczania zewnetrznych urzadzen dzwiekowych oprocz mikrofonow)

dlatego moje poszukiwania zakonczyly sie na E17 ktory posiada gniazda optyczne

Ktos widzi inne rozwiazanie ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pomysł z Maya to ona jest podłączona do ps3 przez optyka, z usb jest tylko zasilanie (chyba może być sieciowe sposobem jaki opisałem w poprzednim poście, więc nawet nie będziesz musiał podłączać usb pod ps).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście cenię sobie mojego Sense G5. Hybryda, gra przestrzennie i raczej delikatnie. Bardzo przyjemny przy długich odsłuchach. Na żadnych słuchawkach nie jestem w stanie rozkręcić go do połowy, bo już jest za głośno.

Tylko chińskie lampy są nienajwyższych lotów i z czasem warto je zmienić na coś ciekawszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności