Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dobry DAC


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w związku z tym, że pojawił się problem w temacie o kompresji audio, jakie wg Was DACi są warte polecenia.

 

Założenia:

1. Zdecydowanie bez żadnego wzmacniacza

2. DAC ma być typowo biurkowy

3. Może być "zasilany" sygnałem przez USB, FireWire, HDMI, SPDiF, optyka

4. Kwota tak do 1000 pln

5. Zasilany z 230V lub z zasilacza, ewetualnie przez USB

6. Możliwy do zdobycia (nie jestem miłośnikiem zamawiania czegokolwiek z chin), na terenie Polszy.

 

Kto wie, może znowu poszerzę horyzonty...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Dac Magic Plus firmy Cambridge Audio. Niestety cena przewyższa Twoje preferencje - 2000 zł. Obsługuje 24/129, ma USB, optyk, Spdif.

Jest jeszcze mniejszy i tańśzy Dac Magic 100 (http://audio.com.pl/testy/cambridge-audio-dacmagic-100:25) pewnie da się zdobyć za 1000 zł. Sygnały łyka podobne. DMPlus kupiłem w ciemno i polubiłem od pierwszego odsłuchu.

 

Są jeszcze Beresfordy - można je wypożyczyć i oddać bez straty. Caimana miałem, jest całkiem fajny. DMPlus go oczywiście przewyższa.

http://beresford.me/products/TC-7530DC.html - 1050 zł u Grado Fana. Nowy Beresford Bushmaster (jak działko 25 mm w wozie General Bradley M2)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz na sklepie AVT TDA1543 i jest do zakupienia płytka + dokumentacja w zestawie co trzeba kupić, wszystko idzie dostać od ręki w kraju, jedynie obudowe byś musiał sobie poszukać pod siebie.

 

To stary ukłąd bez bajerów typu filtry cyfrowe itd. gra możliwie najbliżej lampy/starych CD-ków. to układ wielobitowy 16 bit.

 

Płytka kosztuje grosze, reszta częsci też dużo nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra świetnie....Na pewno. Tylko,że go nie miałeś, nie słuchałeś.

 

Ale Fatso zrobi jak zechce ;). Ta kość to nie ten staroć co szaleje w HM-601 ?? ;)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Valaba na TDA1543 i gra to super, to od niego różni się tylko tym, że poskładać trzeba samemu i że jest prostszy 4 układy zamiast 8.

 

Poczytać o TDA można w necie jest masa rzeczy o nim.

 

Nie wiem co w HM601 jest to ta tania na USB za 200zł ? Tam był PCM2706 chyba USB razem z DAC w jednym układzie.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by go przeskoczył to ode mnie USB i zasilanie z USB to ogromne straty w jakości.

 

Tutaj masz 4x TDA1543 + zasilanie liniowe oraz WM8804 jako SPIDF jeden z najlepszych układów do tego typu zastosowań.

 

Ja miałem VALAB NOS DAC to świetne źródło było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODAC przecież oferuje "studyjnej" jakości wygnał

 

A to zaleta?

 

 

Mikołaj daj linka do DACa "Modi" bo nigdzie nie widziałem go do kupienia w Polsce. Za granicą 99 dolarów to nie tak dużo. A zgarnia dobre opinie.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES/Buffalo%20DAC/BuffaloDAC.html - do poskładania samemu.

 

TDA1543 to fajna kostka, jak się jeszcze zrobi wyjście na lampach to szczególnie... ale dużo zależy od aplikacji.

 

Ogólnie poleciłbym Ci zapytać/pogrzebać na forach ościennych zaczynających się na literkę "A" :) Jest tam sporo osób, które przerobiły tony dac'ów i mają spore pojęcie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polecam coś prostego na TDA1543, to łatwy układ, który nie ma dodatkowych bajerów, w połączeniu równoległym jest prima sort.

 

Takich układów się dziś nie produkuje już, poza tym jest przyjemność z poskładania czegoś takiego :)

 

A jak kolega nie potrafi to na forum spokojnie jest kilka osób, które potrafią lutować (SMD trzeba umieć przy nim żeby Wolfsona 8804 wlutować) i tyle, a wyjdzie to na tyle mało, że naprawdę warto.

 

Dodatkowo jest fajna dokumentacja tego (można ze strony pobrać) jest opisana aplikacja układu, sam układ, dlaczego tak a nie inaczej, nie dość, że FUN ze składania to się człowiek poduczyć może.

 

Nie bez kozery Valaby i inne układy nadal są popularne i dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Valaba na TDA1543 i gra to super, to od niego różni się tylko tym, że poskładać trzeba samemu i że jest prostszy 4 układy zamiast 8.

 

Poczytać o TDA można w necie jest masa rzeczy o nim.

 

Nie wiem co w HM601 jest to ta tania na USB za 200zł ? Tam był PCM2706 chyba USB razem z DAC w jednym układzie.

HM 601 ma :

 

Przetwornik D/A: TDA1543

Wzmacniacz słuchawkowy: Burr-Brown OPA2107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności