Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audio-GD


Gość Barthuss

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w kombach nie będę przebierać, bo sam nie widzę takiego sensu. Doskonale sam wiem że różnic dużych nie będzie. Może kupię sobei Icon HDP bo podobało mi się jego granie, ale nie jako główny sprzęt, a jako coś bardziej przenośnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle nie jest, ale po takim hurra optymistycznym opisie człowiek chciałby więcej, ale powiem tyle, warto, jeśli ktoś lekko przymknie oko na opis (w końcu to ich najtańsze w pełni stacjonarne combo) oraz chce mieć 10 lat gwarancji (3 lata door2door w kraju, reszte bierze na siebie producent).

3 lata to owszem , ale door to door tylko w pierwszym roku. A co do tych 10 lat.. , to za każdą naprawę się płaci za wymienione elementy i koszty wysyłek.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem odsłuchy były:

 

Do AudioG-GD wpięty był Xindak C09 (CD) porządnym przewodem coax oraz wszystko podłączone dedykowanymi kablami sieciowymi + listwa audiofilska :E

 

Obok był wzmak słuchawkowy za 4 klocki (bardzo fajny zresztą) na starcie chciałbym napisać, że ten wzmak grał jakościowo identyko jak mój Audio-GD aczkolwiek miał więcej mocy, jednak nie było pod ręką sprzętu by to wykorzystać.

 

Odsłuchy były z :

 

Ultrasone HFI-580,

ATH-M50,

Beyerdynamic DT990 PRO,

Beyerdynamic DT880 Edition,

Beyerdynamic DT860,

Beyerdynamic DT770 PRO Limited Edition 32 ohm,

Denon AH-A100,

ATH-W1000X,

ATH-A500X,

ATH-A900X,

HiFiMAN HE-300,

HiFiMAN HE-500.

 

Jak kogoś coś interesuje to pisać postaram się opisać, od siebie dodam, że mym łupem padły (oraz kolegi) ATH-AD900X oraz HE-300 :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W1000X są wyborne, naprawdę, gdyby nie cena w granicy bliskiej 3000zł bym je zabrał dziś do domu, skończyło się na A900X, które w prostej linii są na teraz drugim modelem zamkniętym po nich (50% tańsze) tak oczywiście jest na stronie, gorsze nie są w sumie, tam dopłaca się za większą wygodę i wykonanie (drewno, drewniany wtyk, lepszy kabelek i pady), ale jakbym miał kasę to wybór prosty, urzekły mnie po prostu swoim przyjemnym i pełnym brzmieniem.

 

A500X też niczego sobie, lżejsze M50 jak dla mnie, bardzo fajne słuchawki, nawet nie drogie za 570zł nowe, 20zł drożej od M50, miałęm dylemat które kupić, więc zakupiłem A900X a co mi tam :)

 

Teraz na głowie mam HE-300 są niesamowite, HE-500 też były fajne ale nie mogłem w nich odnaleźć tego co mnie przyciągnęło do HE-300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burson Audio Soloist

 

Taki oto wynalazek :)

Wpięte było tak :

Xindak C09 -> COAX (porządny) -> Audio-GD NFB 12.1

Xindak C09 -> RCA (też jakieś konkretne, bo sklep nie sprzedaje badziewa akurat miłe zaskoczenie, nie pierwszy raz) i powyższy wzmak, nie potrafiłem ja, kolega ani sprzedający rozróżnić tych dwóch połączeń od siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bourson to wzmak, nie podłączałem go pod Audio-GD po RCA, on pracował przy tym Xindaku cały czas, więc jeśli coś już gra "po chińsku" to ten CD, w sumie nazwa Xindak jakaś taka właśnie Chińska :D

Ale ogólnie wybornie spędziłem czas podczas odsłuchu słuchawek oraz kolumn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niet to też nie tak liczysz :) Audio-GD był połączony z tym CD po coax, więc to nie tor za 1000zł a raczej za 6 tyś zł, nie licząć listwy zasilającej i kabli sieciowych a sam CD+Coax+Audio-GD.

 

Sam wzmak był super, ale nie do takich "popierdółek" ale ten był pod ręką, on raczej jak to facet określił do czegoś pokroju HE 5 czy HE 6, co mają apetyt na prąd. Nic takiego nie było pod ręka, więc zostajemi jedynie uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale był jaki był i to w cenie końcowej uwzględnić muszę, poza tym CD-ek był więc teraz Ty piszesz o konwenterze SPIDF a ja o tym na czym słuchałem więc odnoś się do tego co Ci podałem, albo idź ze swoimi insynuacjami gdzie indziej, bo one tutaj są zbędne.

 

Jedyne co możesz porównać to to, że Audio-GD jako wzmak dało radę niegorzej niż ten klocek za 4k. Bo tak w istocie było, to jest jedyny słuszny wniosek w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że oba tory zagrały identyczne. Więc z równie dobrym transportem co ten CD powinna być ta sama jakość. Czyż nie?

 

 

Obok był wzmak słuchawkowy za 4 klocki (bardzo fajny zresztą) na starcie chciałbym napisać, że ten wzmak grał jakościowo identyko
Xindak C09 -> COAX (porządny) -> Audio-GD NFB 12.1
Xindak C09 -> RCA -> Bruson
Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No było wcześniej zadać takie pytanie, myślę ze byłoby podobnie, jeśli CD zgrałbyś obowiązkowo do WAV, to myślę, że tak, ale też nie jestem pewien czy słuchawki za 1000zł są w stanie ukazać wyższość sprzętu, chociaż jak podniecałem się W1000X za 3 koła a później HE-500 to cóż też nie potrafiłem tego wyczuć, właściciel sklepu także był zaskoczony nie mniej niż ja z kolegą.

 

Tak czy siak ten dzień należał do HE-300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że oba tory zagrały identyczne. Więc z równie dobrym transportem co ten CD powinna być ta sama jakość. Czyż nie?

 

 

Obok był wzmak słuchawkowy za 4 klocki (bardzo fajny zresztą) na starcie chciałbym napisać, że ten wzmak grał jakościowo identyko

Xindak C09 -> COAX (porządny) -> Audio-GD NFB 12.1

Xindak C09 -> RCA -> Bruson

 

 

Nie widze w tym nic dziwnego, poza pochopnie wyciagnietymi wnioskami.

To ze gs1000 graja lepiej na SOHA za 500zl niz na WBA GT za pare razy tyle nei znaczy, ze SOHA jest lepsza, tylko, ze pasuje do sluchawek.

Jezeli powyzszy test byl przeprowadzony na ATH to tym bardziej sie nei dziwie, bo z moich doswiadczen wynika, ze niezaleznie od polki to jedna z latwiej napedzalnych sluchawek, ciekawe jak by to porownanie wypadlo np. na K701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wypowiedzi nie są żadnymi wnioskami, a raczej pytaniami które mają prowadzić do meritum sprawy/zagadnienia. Sprawa została naświetlona i sprostowana m.in, dzięki twojej wypowiedzi @S.



Ja nie wierzę w audiofilskie klocki, natomiast zdaje sobie sprawę jak ważne jest zwrócenie uwagi na synergie i zdolności zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wyszło to tak:

 

Opcje są dwie albo te klocki dwa łącznie warte 8 tyś są słabe same w sobie/nie pasowały do 15 par słuchawek o różnych cenach (co jest oczywiście tylko dywagacją bo wszystkie ładnie z tym duetem grały),

Albo Audio-GD jest na tyle dobre, że nie musi się wstydzić, jedno z dwóch, albo nawet oba twierdzenia mogą być słuszne.

 

Na dniach będę miał NFB 11.32 więc wtedy się pomyśli nad kolejnym porównaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie udało się podłączyć do czegoś lepszego, najlepiej z napędem magnetycznym, Xindak C09 jakiś strasznie rewelacyjny nie jest, jak większość chińczyków to sprzęt dla kupujących oczami, w środku ładnie i kolorowo wszystko poukładane jak we śnie cukiernika i bogato w części.

WBA nie zagra z grado z prozaicznej przyczyny, zbyt niskiej impedancji grado, żaden otl, może oprócz takiego monstrum na 6c33s nie wysteruje 32ohmów, pewnie kolega bocian może zrobić też i takiego potwora dla upartych, z drugiej mańki soha przy impedancjach rzędu 600 ohm też nie jest w szczycie swoich możliwości. Nie ma to żadnego związku z ceną.

btw soha za 500 to trochę oszczędnie zrobiona będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie udało się podłączyć do czegoś lepszego, najlepiej z napędem magnetycznym, Xindak C09 jakiś strasznie rewelacyjny nie jest, jak większość chińczyków to sprzęt dla kupujących oczami, w środku ładnie i kolorowo wszystko poukładane jak we śnie cukiernika i bogato w części.

WBA nie zagra z grado z prozaicznej przyczyny, zbyt niskiej impedancji grado, żaden otl, może oprócz takiego monstrum na 6c33s nie wysteruje 32ohmów, pewnie kolega bocian może zrobić też i takiego potwora dla upartych, z drugiej mańki soha przy impedancjach rzędu 600 ohm też nie jest w szczycie swoich możliwości. Nie ma to żadnego związku z ceną.

btw soha za 500 to trochę oszczędnie zrobiona będzie.

Zgadza sie wszystko, chodzilo mi tylko o to, ze z takiego porownania nic nie wynika, jak do tego samego toru wepniemy dwa inne wzmacniacze, poza tym,z e jeden lepiej pasuje do tego toru inny gorzej, ale nie da sie ocenic samych wzmacniaczy.

 

500zl za sohe nie wynika z biednych czesci, bo te sa bardzo dobre, tylko z okazji (kupiona uszkodzona i wyremontowana).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę racji, bo można je ze sobą porównywać, ale trzeba trochę więcej niż jedna kombinacja sprzętu, żeby próbować, ocenić wzmacniacz może się to udać tylko pod warunkiem że ma się odpowiednią ilość słuchawek, ale również kilka źródeł dźwięku dobrej klasy do dyspozycji, bo nikt mi nie powie że do topowych słuchawek wystarczy podłączyć jakiegoś pierwszego lepszego ipoda przez wzmacniacz żeby poznać pełne możliwości. Osobiście uważam że wzmacniacz można uznać za dobry, kiedy jest na tyle przezroczysty że nie gubi niuansów i planktonu który bez niego uległ by zatarciu i nie wycina holografii zawartej w nagraniu, a nie tylko robi głośniej.

PS Zrób sobie anodowe z oddzielnego uzwojenia transformatora, a nie z powielacza, tak jak jest w oryginalnym projekcie, warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności