Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audio-GD


Gość Barthuss

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro będę dzwonić.

 

Na pierwszy plan jest wersja na Sabre za ok. 1300zł, a jak mi kasa nie pozwoli to 2x WM8741.

 

Oddać można więc stracę jedynie na wysyłkę. Możliwe, że jutro się uda zamówić, we wtorek powinienem odebrać.

Nie wiem czy czytałeś co pisałem, więc się na wszelki wypadek powtórzę. Tutaj masz za http://www.interprojekt.com.pl/audiogd-nfb1132-32bit-discrete-headphone-amppreamp-p-1305.html około 965zł (233euro). I raczej jest na stanie. Tak z troski piszę, żebyś nie przepłacił przypadkiem :P

EDIT:

jeszcze coś znalazłem, po zmianie waluty na dolary wydaje się, że wychodzi jeszcze taniej z 20zł

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nie stał przed lepszą i tańszą alternatywą to bym pewnie spróbował modelu 11 albo 10, ale tak to wolę się wstrzymać.

 

Później sobie wezmę 10.32 albo compass 2 na testy. Z czystej ciekawości jak to może zagrać. Ale teraz mam lepsze rzeczy do roboty.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy sa płatne, wpłacić całość trzeba potem mamy 10 dni na zwrot, koszty wysyłki w obie strony z naszej kasy idą, dziś rozmawiałem inaczej się nie da.

 

Ja jutro odbiorę 12.1 jak będzie ok, to pewnie oddam i dozbieram na szybko na 11.32 na Sabre, z tego co wiem gra inaczej, raczej bardziej pod moje osobiste preferencje.

 

Wszystko wyjdzie jutro jak to wypadnie w starciu z SMSL SD650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży dość klocek, właśnie słucham wykonanie pancerne, wizualnie kupa (jak dla mnie) dźwiękowo hmm trzyma poziom, napewno nie jest gorsze od innych chinczyków z przedziału 600-1000zł czy takiego Icona HDP :)



Mam już pierwsze zastrzeżenia pod względem budowy oraz "głoszonymi technikami w środku".



Ok ludzie co chcecie wiedzieć :) Zadajcie trochę pytań a ja odpowiem bo sam nie wiem od czego zacząć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jakość konstrukcji, obudowa ?

- Bebechy w środku, topologia układu ?

- Charakter brzmienia - DAC/amp ?

- Jakość wbudowanego wzmaka słuchawkowego - z jakimi słuchawkami (nisko, wysokoimpedancyjne) gra i jak je steruje ?

 

Generalnie Twoje odczucia oraz porównanie do znanych Ci konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość, wykonanie bdb, nawet super, bardzo pancerna, aczkolwiek prosta obudowa, skręcana od góry i dołu (dlatego widać śruby na fotkach), front z grubego aluminium, gałka potka też, przełączniki z solidnego plastiku, mają odpowiedni skok i klik, gniazdo pozłacane, nie lata itd. na froncie niebieska dioda waterclear 3mm.

 

Wizualnie co kto lubi, dla mnie kiszka, ale nawet swój urok, ale technicznie naprawdę jest lepiej niż SMSL czy HA INFO, tutaj czuć wagę, sam materiał jest grubszy, alu szczotkowane, proszkowo malowane na czarny mat.

 

Z tyłu zwykłe, bezszałowe gniazda RCA (pozłacane) takie tanie, aby były.

 

Bebechy w środku ? Typowo chinska konstrukcja, wszystkie kondy elektrolityczne firmy Nover (OEM) nie ma nic ciekawego, jedna seria, w sumie większość taka sama, co do dyskretnego DAC niestety kłamstwo, na wyjściu z WM8741 pracują 2x TL072C (stare jak cholera JFET-y), wzmak słuchawkowy mocy trochę ma szczególnie na gain +12dB, spokojnie radzi sobie z moimi DT990 PRO (po modzie, więcej mocy wymagają), wzmak jest na elementach dyskretnych, przynajmniej na taki wygląda, potencjometr to ALPS RK27, nie szumi itd.

 

Zasilanie realizowane jest na LM317T ustawionego sztywnie rezystorami oraz 1x LM7805, który najpewniej zasila sekcję analogową DAC-ów.

 

Odbiornik SPIDF to Wolfson WM8805 (sprzedawca twierdził, że jest DIR9001), pracuje w trybie synchronicznym, ma obok kwarc 12mhz, rzekłbym najprostsza możliwa aplikacja, typowo chińskie zagranie.

 

WM8741, również posiadaja aplikację zgodną z datasheet nic nowego nie zauważyłem.

 

Filtry cyfrowe oraz oversampling chyba działają, ale ja niczego nie słyszę jak je przełączam, na OS 8x zdażają się jakieś szumy przy braku sygnału.

 

Wyłącznik urządzenia jest z tyłu (niestety), samo urządzenie spore, a nawet bardzo duże jak na combo i ciężkie SMSL, HA INFO, Icon HDP są naprawdę malutkie i lekkie przy tym.

 

Co do brzmienia, typowo chińskie, możliwe, że mam już zmęczony słuch ciągłym słuchaniem oraz przesiadkami na inny sprzęt, ale lepiej od SMSL SD650 nie gra, a jeśli to niewiele na granicy co kto lubi, podobnie ma się sprawa z HA INFO DA1, które z racji podobnej budowy robi to tak samo.

 

Co do NFB 12.1 sprawa wygląda tak będę je miał kilka dni jeszcze, ponieważ moje przyszło porysowane (dość głebokie rysy) i po rozmowie ze sprzedawcą doszliśy do wniosków, że będą to tylko testy, za które nie pokrywam kosztów wysyłki, najpewniej jak nazbieram (mam na to 2 tyg) ok. 400zł to wtedy wezmę NFB 11.32 z lepszym kwarcem, może wtedy będzie różnica między innymi chinskimi klockami.

 

Sprzęt napewno ma potencjał, który tłumią elementy ale z racji testów nie mogę tego sprawdzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mikołaj, zwięźle i zawodowo.

 

Pierwsze wrażenia też są różne, posłuchaj jakiś czas - jak się wygrzeje to też może się coś pokaże albo słuch się ułoży :)

Czekamy na dalsze wieści.

Wyższe modele na sabre z lepszym kwarcem mogą być ciekawsze ... (a jaki zamówisz konwerter usb/spdif ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twoich spostrzeżeń @mikołaj612 to jest to mniej więcej czego się spodziewałem.
Sam byłem zainteresowany z początku Audio-gd NFB-15 jako dobrym kompaktowym combo, potem HA INFO a resztę już znasz. Wyszło SMSL i lampa FA.

Swoją drogą zastanawiam się przyszłościowo nad NFB-3.32 - przetwornik Cyfrowo Analogowy (DAC) 2x Wolfson WM8741
http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-3-32_4185.html

Czy może rozglądać się za czymś ze stajni HLLY lub w ogóle innym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się tego spodziewałem, po prostu forumowy obowiązek i nic poza.

 

Gdyby nie ten pierwszy post pewnie bym się nie dał podpuścić i kupiłbym kolejnego SMSL-a ;)

Źle nie jest, ale po takim hurra optymistycznym opisie człowiek chciałby więcej, ale powiem tyle, warto, jeśli ktoś lekko przymknie oko na opis (w końcu to ich najtańsze w pełni stacjonarne combo) oraz chce mieć 10 lat gwarancji (3 lata door2door w kraju, reszte bierze na siebie producent).

 

Ogólnie fajnie to gra, zacieram rączki przed Sabre.

 

Konwentera nie kupię, Sabre biorę z dwóch powodów, renoma układu, oraz właśnie układ USB, może pokaże wyższość nad optykiem.

 

Co do układania się słuchu, nie ma do czego, bo naprawdę to gra typowo Chińsko, inaczej niż takie Dr. DAC-e, czy Icony HDP, kto miał lepszego Chinczyka pewnie rozumie, sam Wolfson również ma swój unikalny charakter, gdzieś lokuje się on między cyfrowym graniem a analogiem.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie, czyli rozdmuchane, typowo ciepłe granie, które większości pasuje, kto miał SMSL-a, HA INFO, HLLY czy coś to zrozumie.

 

Taki Dr. DAC Prime, NuForce Icon HD/P czy coś grają zgoła odmiennie, podobne w przekazie do Audio-GD są produkty FiiO szczególnie E10 czy E7 mają podobną barwę, E17 nie znam ani E07K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze słuchać żadnego, 95% Chinczyków robi to samo tylko logo inne :)
Samo stosowanie uparcie ciągle tych samych przetworników bez żadnych zmian w aplikacji skutkuje takim a nie innym brzmieniem, masz tutaj wystarczająco przykładów jak FiIO, SMSL, HA INFO, HLLY inne nie jest.

 

Może za jakiś czas kupie DMK-IV ale nie obiecuję, IMO fajnie to Audio-GD gra, zaraz jadę do ZG na odsłuch HiFiMAN HE300, oraz innych słuchawek, m.in. DT770 Limited, Ultrasone HFI580, ATH-M50, oraz co będzie, jako tor będzie jakiś porządny CD z wyjściem cyfrowym (nie wiem jaki) może jakiś zew. amp wepnie się także.

 

Jak wrócę zdam relację.

 

Piotr nie wiem jak Ty, ja zauważam ogromne podobieństwo większości Chinczyków, nawet mam obawy, że PCB robi jedna firma oraz, że robi to ten sam podwykonawca :)
Ilekroć lutuję to podobieństwa aż walą po oczach, ale jedno Ci powiem, masz SMK-II nie masz po co zmieniać, nawet nie wiem czy te Audio-GD na Sabre w okolicy 1500zł pokaże zasadniczą wyżsszość, o tym się też na dniach przekonam bo umówiłem się na wymianę, będę miał najlepszą wersję NFB 11.32 z lepszym kwarcem TXCO 5ppm w sekcji DAC-a oraz SPIDF-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności