Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audio-GD


Gość Barthuss

Rekomendowane odpowiedzi

OK dawaj znać co i jak.

 

Zawish >

IMODa niedawno sprzedałem bo wcale nie był taki "och i ach" ... po prostu był dobru jak na małe pudełko :) a słuchałem go z O2.

Od momentu kiedy stałem się uzytkownikiem iphone`a uważam że w portable taka jakość mi wystarczy. Ale to dygresja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie takiego kombo z taką mocą ma bardzo dużo sensu. IMO więcej niż takiego ha info u2. :P Bo youtuba można słuchać z integry, nie trzeba wydawać 500zł na chińczyka. Jeśli chodzi o iModa to ja wolę T4g i Nano 6g po LODzie, jakość jak dla mnie porównywalna tylko charakter jest lepszy, bo imod ma dźwięk suchy i ostry, a nano i touch mają dźwięk jak dla mnie bardziej analogowy.

 

Tylko jak to gra... często to jest zwykłą ruletką, bo niektóre układy grają lepiej inne gorzej nawet z takimi samymi częściami. Jednak nad audio-gd ktoś siedział i to dobrze przemyślał, więc szansa jest... Najwięcej jak do tej pory czytałem o 12-stce. Ponoć jest równe odac+o2 tylko bardziej muzykalne. Widziałem też porównania do Icon HDP i koleś stawiał wyżej nuforce zaznaczając że 12stka depcze mu po piętach i daje bardziej angażujący dźwięk. Może być ciekawie. Ceny też są ok, chociaż mogły by być lepsze...

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, gadamy o dźwięku bez dźwięku.

Nawiasem mowiąc od początku teo wątku dyskusja jest najeżona malutkimi "szpilami" - to moje jest lepsze, Twoje gorsze etc.

 

Audio-GD w trybie zbalansowanym ma w sekcji ampa słuchawkowego 10W... kłaniają się orthodynamiki !

Ciekawy jest ten układ USB via vinyl audio interfejs wejściowy USB.

Warto zwrócić uwagę na przełącznik zmiany trybu nadpróbkowania.oraz impedancję wyjściową ampa 2 ohm!



Piszę o NFB 10.32

http://www.interprojekt.pl/wiki/Wiki.jsp?page=NFB-10.2&k=AUDIO-GD-NFB-10.32&x=2



Ciekawym czy technika przekłada się tu na dźwięk, takie combo może być kupione "raz na wiele lat", moze sterować kolumny aktywne jako wysokiej klasy pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to gra... często to jest zwykłą ruletką, bo niektóre układy grają lepiej inne gorzej nawet z takimi samymi częściami. Jednak nad audio-gd ktoś siedział i to dobrze przemyślał, więc szansa jest... Najwięcej jak do tej pory czytałem o 12-stce. Ponoć jest równe odac+o2 tylko bardziej muzykalne. Widziałem też porównania do Icon HDP i koleś stawiał wyżej nuforce zaznaczając że 12stka depcze mu po piętach i daje bardziej angażujący dźwięk. Może być ciekawie. Ceny też są ok, chociaż mogły by być lepsze...

Ja w tych sprzetach kompletnie nie widze przemyslenia. Modeli to juz wyszlo z 15 przez ostatnie kilka lat? Wszystko klepane na tych sameych kilku elementach i w podobny sposob, a kazdy dac nawet wedlog producenta gra inaczej, do tego dochodza jeszcze wymienne moduly w srodku... Sprzety sa klepane bez opamietania, a kazdy rozni sie ******lami wzgledem drugiego. Porzadnego dzwieku to ja bym z tych urzadzen nie oczekiwal.

Dobra, gadamy o dźwięku bez dźwięku.

Nawiasem mowiąc od początku teo wątku dyskusja jest najeżona malutkimi "szpilami" - to moje jest lepsze, Twoje gorsze etc.

 

Audio-GD w trybie zbalansowanym ma w sekcji ampa słuchawkowego 10W... kłaniają się orthodynamiki !

Ciekawy jest ten układ USB via vinyl audio interfejs wejściowy USB.

Warto zwrócić uwagę na przełącznik zmiany trybu nadpróbkowania.oraz impedancję wyjściową ampa 2 ohm!

1.Ja swoje HiFimany HE-6 napedzam wzmakiem ktore daje im 1W i jest to wystarczajace. Liczylem rezerwe pradowa i wzmacniacz wyrabia bez problemu.

2.Znajomi kiedys robil prawdziwy test ABX na slepo porownujac poprzedni konwerter USB od audio-GD oraz wyjscie coaxialne z jakiejs tam plyty glownej. Tester za kazdym razem stwierdzial, ze konwerter Audio-gd strasznie muli dzwiek. Ja posiadalem dyskretniaka opa-moon, ad797 oraz opa2228 graja od niego duzo lepiej.

3. kazdy wzmak dyskretny ma na wyjsciu 5 ohmow albo i mniej, wiec to zaden jakis super atut :P

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to gra... często to jest zwykłą ruletką, bo niektóre układy grają lepiej inne gorzej nawet z takimi samymi częściami. Jednak nad audio-gd ktoś siedział i to dobrze przemyślał, więc szansa jest... Najwięcej jak do tej pory czytałem o 12-stce. Ponoć jest równe odac+o2 tylko bardziej muzykalne. Widziałem też porównania do Icon HDP i koleś stawiał wyżej nuforce zaznaczając że 12stka depcze mu po piętach i daje bardziej angażujący dźwięk. Może być ciekawie. Ceny też są ok, chociaż mogły by być lepsze...

Ja w tych sprzetach kompletnie nie widze przemyslenia. Modeli to juz wyszlo z 15 przez ostatnie kilka lat? Wszystko klepane na tych sameych kilku elementach i w podobny sposob, a kazdy dac nawet wedlog producenta gra inaczej, do tego dochodza jeszcze wymienne moduly w srodku... Sprzety sa klepane bez opamietania, a kazdy rozni sie ******lami wzgledem drugiego. Porzadnego dzwieku to ja bym z tych urzadzen nie oczekiwal.

 

Ciekawy punkt widzenia. Nie mam pojęcia jak to wychodzi w praniu. Może są to oklepane układy, a może rzeczywiście grają... jest możliwość odsłuchu, nie zaszkodzi skorzystać i wtedy się do tego ustosunkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy punkt widzenia. Nie mam pojęcia jak to wychodzi w praniu. Może są to oklepane układy, a może rzeczywiście grają... jest możliwość odsłuchu, nie zaszkodzi skorzystać i wtedy się do tego ustosunkować.

A jak myslisz, jak dzwiekowo moze wychodzic sprzet ktory posiada multum przyciskow zmieniajacych dzwiek, a w srodku kazdy modul jest wymienny? :P Wypadkowa dzwieku w takim urzadzeniu jest w calosci przypadkowa. Juz nawet nie wspomina, ze ilosc elementow jest przerazajaca... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to swoją drogą nasrane tam tego dużo, ale przełączniki w większości to obsługa filtrów cyfrowych z takiego np: WM8741, to lepiej że robi to button niż zwora na PCB, akurat ta konfiguracja filtrów jest powszechna, od tego one są, tutaj nikt przynajmniej nie narzucił odgórnie wyboru, czasem też w ogóle te filtry się pomija podczas projektowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam że nie słyszałem ani jednego urządzenia tejże firmy ale od początku odkąd o niej usłyszałem mam wrażenie że filozofia podobna jest do sprzedaży rowerów z supermarketu. Rower musi mieć dwa amortyzatory, hamulce tarczowe i być szałowo pomalowany. Identycznie jest tutaj np najtąńszy DAC ma 2xWolfson bo to klasa... no i asynchroniczne (bo to też na topie) USB ale że 24/192 to mało to tutaj jest obsługa 32/384! Do tego dochodzi hajpowanie na headfi, odpowiednio skalkulowana cena (coś pomiędzy chińszczyzną i znanymi markami) i proszę bardzo, interes się kręci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam że nie słyszałem ani jednego urządzenia tejże firmy ale od początku odkąd o niej usłyszałem mam wrażenie że filozofia podobna jest do sprzedaży rowerów z supermarketu. Rower musi mieć dwa amortyzatory, hamulce tarczowe i być szałowo pomalowany. Identycznie jest tutaj np najtąńszy DAC ma 2xWolfson bo to klasa... no i asynchroniczne (bo to też na topie) USB ale że 24/192 to mało to tutaj jest obsługa 32/384! Do tego dochodzi hajpowanie na headfi, odpowiednio skalkulowana cena (coś pomiędzy chińszczyzną i znanymi markami) i proszę bardzo, interes się kręci.

Coś Ci się pokręciło, bo najtańszy jest NFB-16, który ma pojedynczy Wolfson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam że nie słyszałem ani jednego urządzenia tejże firmy ale od początku odkąd o niej usłyszałem mam wrażenie że filozofia podobna jest do sprzedaży rowerów z supermarketu. Rower musi mieć dwa amortyzatory, hamulce tarczowe i być szałowo pomalowany. Identycznie jest tutaj np najtąńszy DAC ma 2xWolfson bo to klasa... no i asynchroniczne (bo to też na topie) USB ale że 24/192 to mało to tutaj jest obsługa 32/384! Do tego dochodzi hajpowanie na headfi, odpowiednio skalkulowana cena (coś pomiędzy chińszczyzną i znanymi markami) i proszę bardzo, interes się kręci.
To się nazywa snake-oil ;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam że nie słyszałem ani jednego urządzenia tejże firmy ale od początku odkąd o niej usłyszałem mam wrażenie że filozofia podobna jest do sprzedaży rowerów z supermarketu. Rower musi mieć dwa amortyzatory, hamulce tarczowe i być szałowo pomalowany. Identycznie jest tutaj np najtąńszy DAC ma 2xWolfson bo to klasa... no i asynchroniczne (bo to też na topie) USB ale że 24/192 to mało to tutaj jest obsługa 32/384! Do tego dochodzi hajpowanie na headfi, odpowiednio skalkulowana cena (coś pomiędzy chińszczyzną i znanymi markami) i proszę bardzo, interes się kręci.

Coś Ci się pokręciło, bo najtańszy jest NFB-16, który ma pojedynczy Wolfson.

 

 

 

Tylko dlatego, zebys mial powod zaplacenia wiecej za drozszego DACa. :) Spawn dokladnie opisal jak dziala marketing w tej firmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nikt nie ma doświadczeń z Audio-GD. Ja właściwie też nie.

Ciekawe są opinie o firmie - bez doświadczeń, odsłuchu - jak w słynnym "Rejsie".

Nie mówię tu że to "musi" grać, zwyczajnie nie mam to doświadczenia.

 

Ale intrygujące jest jednak że na Head-fi koledzy uskuteczniają urządzenia tej marki.

Rozumiem że best-of -the-best jest np. zestaw wysokiego modelu STAX oraz np DAC DCS...

 

Ale czy można zbudować dobry sprzęt "dla mas" oparty o dobre komponenty i z niską ceną ?

 

Może zgłosi się ktoś z doświadczeniami praktycznymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na PW rozmawiałem z użytkownikiem NFB-12 Powiedział, że z perspektywy czasu wolałby ciepłego ibasso.

 

W sumie w moim przypadku to bardziej ciekawość jak to może zagrać, bo rzeczywiście cała sprawa wydaje się naciągana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nikt nie ma doświadczeń z Audio-GD. Ja właściwie też nie.

Ciekawe są opinie o firmie - bez doświadczeń, odsłuchu - jak w słynnym "Rejsie".

Nie mówię tu że to "musi" grać, zwyczajnie nie mam to doświadczenia.

 

Ale intrygujące jest jednak że na Head-fi koledzy uskuteczniają urządzenia tej marki.

Rozumiem że best-of -the-best jest np. zestaw wysokiego modelu STAX oraz np DAC DCS...

 

Ale czy można zbudować dobry sprzęt "dla mas" oparty o dobre komponenty i z niską ceną ?

 

Może zgłosi się ktoś z doświadczeniami praktycznymi...

Nie wiem jak czytasz posty, ale ja troche napisalem o innych produktach Audio-GD. Jezeli chodzi o dobry sprzet w niskiej cenie, trzeba wiedziec gdzie i czego szukac. W zestawach combo ciezko znalesc cos naprawde dobrego wybitnego przy niskiej cenie, ktorej de facto i tak dokladnie nie okresliles.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nikt nie ma doświadczeń z Audio-GD. Ja właściwie też nie.

Ciekawe są opinie o firmie - bez doświadczeń, odsłuchu - jak w słynnym "Rejsie".

Nie mówię tu że to "musi" grać, zwyczajnie nie mam to doświadczenia.

 

Ale intrygujące jest jednak że na Head-fi koledzy uskuteczniają urządzenia tej marki.

Rozumiem że best-of -the-best jest np. zestaw wysokiego modelu STAX oraz np DAC DCS...

 

Ale czy można zbudować dobry sprzęt "dla mas" oparty o dobre komponenty i z niską ceną ?

 

Może zgłosi się ktoś z doświadczeniami praktycznymi...

Nie wiem jak czytasz posty, ale ja troche napisalem o innych produktach Audio-GD. Jezeli chodzi o dobry sprzet w niskiej cenie, trzeba wiedziec gdzie i czego szukac. W zestawach combo ciezko znalesc cos naprawde dobrego wybitnego przy niskiej cenie, ktorej de facto i tak dokladnie nie okresliles.

 

To podaj jakieś inne sugestie sprzętowe do ok 1000,-zł (amp/dac).

Mikołaj deklaruje konkret, czyli porównanie Audio-GD do jego wersji Ha-info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności