Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audio-GD


Gość Barthuss

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

I ja ostatnio zainteresowałem się produktami Audio-GD. W najbliższym czasie planuję wypożyczyć NFB-1.38 na odsłuch. Ma pracować jako dac do zestawu Stax SR-507, SRM-T1. Czy ktoś miał okazję korzystać z tego przetwornika i mógłby podzielić się wrażeniami?

 

No i jeszcze kwestia NFB-1AMP. Stwierdziłem, że przydałby się również stacjonarny wzmacniacz dla Dharm, LCD-XC oraz Fostexów TH-610. Gdzieś w Internetach wyczytałem, że NFB-1AMP dobrze współpracuje z jaśniejszymi słuchawkami, także liczę, że mógłby się sprawdzić całkiem nieźle. Jeśli ktoś miał okazję z niego korzystać, również proszę o opinię.

 

Zgodnie z informacjami z 4hifi.pl, koszt powyższych urządzeń to odpowiednio:

3696 zł za NFB-1.38

2425 zł za NFB-1AMP

 

Tanio zatem nie jest, a alternatyw w tym przedziale cenowym kilka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
20 godzin temu, audionanik napisał:

Nfb28 @szczurz-a (2014). O nim gdzie indziej może.

 

@audionanik - to prosze tu :) 

 

Szkoda ze starszy dziadek a nie najnowsza wersja... bo od 2014 to byla juz spora rozniaca w stosunku do moich 2015 i 2016... hmmm... juz w sumie nie pamietam czy mialem 2014 i 2015 czy 2015  i 2016... ale pamietam ze w nowszej wersji jaka mialem byl fajny przeskok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dac w systemie kolumnowym:

- genialny bas, motoryczny, zwarty, zwinny, zroznicowany, czytelny i kontrolowany mimo wzmaka lampowego i to z zasilaniem lampowym,

- bardzo czytelna artykulacja dzwiekow,

- separacja zrodel i szczegolowosc ze ho ho,

- barwa srednicy, glosow taka se,

- barwa na samej gorze mi sie nie podoba, wali cyfra.

Jako kombo ze sluchawkami podobnie tylko lagodniej, plynniej, ogolnie spoko grajek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Sam dac w systemie kolumnowym:
- genialny bas, motoryczny, zwarty, zwinny, zroznicowany, czytelny i kontrolowany mimo wzmaka lampowego i to z zasilaniem lampowym,
- bardzo czytelna artykulacja dzwiekow,
- separacja zrodel i szczegolowosc ze ho ho,
- barwa srednicy, glosow taka se,
- barwa na samej gorze mi sie nie podoba, wali cyfra.
Jako kombo ze sluchawkami podobnie tylko lagodniej, plynniej, ogolnie spoko grajek.


W nowszej wersji trochę mniej poglosowosci co jeszcze poprawia separacje. Średnica trochę gladsza. Góra trochę też precyzyjnjejsza ale nadal troszkę cyfrowa. Jako kombo mówię.

Kurcze... Ciągnie mnie do najnowszej rewizji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Hmmm

od jakiegoś czasu rozglądam się za przedwzmacniaczem i dzisiaj trafiłem na produkt Audio- GD Master 19. W sumie jest to ponoć dobry przedwzmacniacz, komplet wejść RCA i XLR oraz dodatkowo mocny wzmacniacz słuchawkowy.

Czy ktoś miał styczność z tym modelem lub podobnym?

poniżej recenzja tego produktu...

 ale wolałbym coś od Was się dowiedzieć... dajcie znać jak wasze doświadczenia z wzmacniaczami AudioGD. Docelowo podpinałbym końcówki mocy oparte o lampy KT150 oraz słuchawki Hifiman Arya, Denon D7000, AKG712. Sprawdzi się?

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 30.12.2020 o 14:27, Corvin74 napisał:

Nie ma info? Nikt nie używa Audio-GD jako wzmacniacz słuchawkowy lub przedwzmacniacz do końcówki mocy?

Jakoś nie zauważyłem tego wpisu wcześniej. Od roku jestem zadowolonym użytkownikiem NFB1AMP. Sprawdza mi się zarówno jako przedwzmacniacz, jak i wzmacniacz słuchawkowy.

Trochę sprzętu stacjonarnego przerzuciłem i szczerze mówiąc najlepiej sprawdza mi się mój obecny zestaw, czyli NFB1AMP jako przedwzmacniacz i oparta na module Hypex NCore końcówka mocy Audiophonics.

W dniu 30.12.2020 o 14:52, audionanik napisał:

Nie, bo są do d.. kiepskie znaczy są.

Jakich sprzętów Audio GD słuchałeś, że się tak zniechęciłeś do tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słuchał ktoś może Master-9 albo Master-19 ?

Recki mają nienajgorsze:

 

https://www.audiophile-heaven.com/2020/05/unexpected-winner-audio-gd-master-19.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, konrad_a napisał:

Słuchał ktoś może Master-9 albo Master-19 ?

Cześć ja mam Mater-19

Sprawdza się dobrze jako przedwzmacniacz :) (dużo wejść i wyjsć) Kawał żelastwa.

Mocny jako wzmacniacz słuchawkowy - dużo mocy - dał radę napędzić Susvarny

Może wydawać się trochę techniczny - ale to już preferencje - ja lubię lampowe granie, dlatego teraz przechodzę na przedwzmacniacz lampowy, pewnie będę sprzedawał Master-19.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Corvin74 napisał:

Cześć ja mam Mater-19

Sprawdza się dobrze jako przedwzmacniacz :) (dużo wejść i wyjsć) Kawał żelastwa.

Mocny jako wzmacniacz słuchawkowy - dużo mocy - dał radę napędzić Susvarny

Może wydawać się trochę techniczny - ale to już preferencje - ja lubię lampowe granie, dlatego teraz przechodzę na przedwzmacniacz lampowy, pewnie będę sprzedawał Master-19.

 

Dzięki!

Możesz rozwinąć "trochę techniczny" ?

To znaczy że jest suchy? Bezduszny? Ostry? Mało kolorowy? Nie wybrzmiewa tyle co trzeba tylko ucina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, konrad_a napisał:

To znaczy że jest suchy? Bezduszny? Ostry? Mało kolorowy? Nie wybrzmiewa tyle co trzeba tylko ucina?

Problem w tym że głównie słucham na lampowcu z WBA :)

Mało na AudioGD - bo tego kupiłem głównie dla funkcji przedwzmacniacza. 

Możliwość napędzenia słuchawek to był taki bonus.

Tak, kolorowy nie jest, delikatnie rozjaśnia dźwięk, więc dla ciemniejszych słuchawek będzie ok.

Ostry, bezduszny raczej nie, to bardziej takie równe granie bez nacisku na któryś zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waski napisał:

Znacie może jakiś przedwzmacniacz od Audio-GD, który ociepla brzmienie? 

Jak dojedzie do mnie mój WBA mogę ci pożyczyć Master19 to sobie posłuchasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności