Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audio-GD


Gość Barthuss

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Technicznie to nie potrafię wyjaśnić, ale rozumiem to tak jak Ty. Chodzi o wzmocnienie mocy. Jeśli masz bardziej wymagające słuchawki jak Hifimany He500, to możesz zastosować wyższy gain. By dzięki temu na niższej głośności osiągnąć to samo co na niższym gainie przy wyższych ustawieniach. Minusem wyższego gaina jest to, że rzeczywiście przy wyższej głośności mogą dochodzić zniekształcenia. Na szczęście a AGD masz wybór, bo taki Cayin HA-3 ma standardowo wysoki gain i potrafi wprowadzić wspomniane zniekształcenia nawet i ustawiając gałkę na połowę głośności w przypadku popularnych modeli dynamików 250ohmowych.

 

HE500 masz na zbalansowanym? Kilka dni temu ich słuchałem na zbalansowanym i na miedzi. Na niższym gainie głośność 60-65/79 to już był max ja nie mógłbym głośniej słuchać (bo dla mnie za głośno). Na wyższym gainie to było chyba około 35-40/79. Ja tu mówię w przypadku mojego A-GD 10ES2. Ja nie mam pokrętła lecz przyciskami reguluję głośność. Żeby nie było głośno lecz dla zwykłego odsłuchu chyba mieliśmy około 25/79 na wyższym gainie.

Gratuluję słuchawek, bo są naprawdę świetne. W moim przypadku pewnie ten model sprawdziłby się jeszcze lepiej z posrebrzanym kablem. Są zupełną przeciwnością T90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to już od upodobań zależy. Ja przy dynamikach stosuję zwykle niższy gain.

Żadnych planarów nie posiadam na własność, bo jeszcze nie spotkałem żadnych które by mnie zadowoliły górnym pasmem, bo w dole i na średnicy to owszem wiem, że potrafią wyczyniać cuda ;) HE500 mają cudny dół, ale nie są tak szybkie jak T90.

Edytowane przez maciej3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Zrobię pewnie wykop roku, ale cóż, w temacie ostatnio nic się nie działo. ;)

 

Dziś wylądował u mnie na biurku taki oto klocek:

attachicon.gifP1170893.JPG

15 kilowe combo Audio-GD MASTER-11 na kościach PCM1704UK + odbiornik USB Amanero.

Narazie się grzeje :)

 

Napisz koniecznie jak to gra. Czy widzisz postęp w stosunku do poprzedniego toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio GD mają dobre wzmacniacze jak na combo :)

Ciekawe jak tutaj ma się taki wbudowany wzmacniacz przykładowo do mjolnira?

Mjolnir plus gungnir tondla mnie granie porownywalne jakosciowo z nfb28. Nfb27 juz zrobil na mnie lepsze wrazenie wiec master powinien pozamiatac :)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię pewnie wykop roku, ale cóż, w temacie ostatnio nic się nie działo. ;)

 

Dziś wylądował u mnie na biurku taki oto klocek:

attachicon.gifP1170893.JPG

15 kilowe combo Audio-GD MASTER-11 na kościach PCM1704UK + odbiornik USB Amanero.

Narazie się grzeje :)

Ale żeś zaszalał, nie ma co...sprzęt marzenie, :o pytanie tylko czy gra muzycznie, Ryka testował tą wersję oddzielną, osobno Dac i wzmak, trochę kręcił nosem na brak nasycenia w przekazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest u mnie narazie testowo.

Pomimo nówki sztuki, gra to już z pudełka z HEkami całkiem fajnie, szczególnie średnica. Jest dociążenie, barwa, nasycenie ale nie ma przysłowiowej buły.

Narazie brakuje mi tylko lepszej kontroli na basie, większej dynamiki i wysokie są trochę za cyfrowe.

Te kości PCM1704UK ponoć grają optymalnie po długim wygrzaniu... i są uznane za najbardziej analogowe, ale to zależy wiele od aplikacji.

DAC w układzie R2R ma możliwość pracy bez oversamplingu (NOS), dzięki załączeniu odpowiednich zworek, które sa dostarczane w komplecie.

Jak będzie okazja, napewno sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę Compton wyrasta na forum na wyjadacza/mastera...nie pogadasz z nim...i w dodatku nie sprzedaje zaraz sprzętu , to jest nienormalne przecie...chyba wreszcie normalny użytkownik sprzętu audio :):lol::P

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
7 godzin temu, Marian512 napisał:

Odkurzam temat....

 

Decydując się na nowy DAC, zastanawiałem się między Aune X1S a Audio-gd NFB-11, wybrałem tą druga opcję.

Moje pytanie brzmi jaką wersje wybrać NFB-11 czy NFB-11.32 i czy warto inwestować w te dodatkowe "upgrejdy" kości TCXO.

 

Przy tych modelach nie warto. Lepiej zainwestować w innego DACa, niż w opcje do tych modeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba są słabe i nie warte zachodu. Poniżej 1.32 i kolejnymi, w Audio-GD niestety na Sabre nie warto niczym sobie głowy zawracać. Takie jest moje zdanie. 

Modele opisywane wyżej teoretycznie są na fajnej kości, teoretycznie są napakowane po dach częściami. Ale na teorii się kończy, bo praktyka jest taka że grają bardzo przeciętnie i żadne upgrade zegarów nie pomogą, jak aplikacja nie daje sprzętowi zagrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SlawekR napisał:

Oba są słabe i nie warte zachodu. Poniżej 1.32 i kolejnymi, w Audio-GD niestety na Sabre nie warto niczym sobie głowy zawracać. Takie jest moje zdanie. 

Modele opisywane wyżej teoretycznie są na fajnej kości, teoretycznie są napakowane po dach częściami. Ale na teorii się kończy, bo praktyka jest taka że grają bardzo przeciętnie i żadne upgrade zegarów nie pomogą, jak aplikacja nie daje sprzętowi zagrać. 

Jeśli skreślasz Audio-gd, to proszę podaj alternatywę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności