Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz MP3 za około 1000 PLN?


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić odtwarzacz MP3 do około 1000 PLN. Będzie tworzył zestaw ze słuchawkami nausznymi. Być może, będą to AKG K550 lub BD DT770Pro LE, a może coś innego. Aktualnie moim faworytem są urządzenia z nagryzionym jabłkiem. W salonie stoi Yamaha PianoCraft więc mógłbym wykorzystać go jako stację dokująca.

 

Model Classic ma 160 GB, ale kosztuje 1130 PLN, model Touch można kupić za 900 PLN, a nowy Nano kosztuje 730 PLN. Czy możecie mi przybliżyć jakie są różnice brzmieniowe pomiędzy poszczególnymi modelami? Czy są to tylko minimalne, czy całe "klasy audiofilskie" :) ? Czy Nano będzie w stanie wysterować słuchawki tak samo dobrze jak pozostałe odtwarzacze?

 

Nie ograniczam się do produktów Apple. Jeżeli w podobnej kwocie będzie można kupić odtwarzacz oferujący lepsze brzmienie to poważnie się zastanowię.

 

Priorytetem jest dla mnie jakość brzmienia i funkcjonalność (z punktu widzenia odtwarzania muzyki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak naprawdę to będzie to sprzęt wykorzystywany głównie w domu... taki przenośny :) W stacjonarnym mam Black Pearl, więc koncepcja przenośnego wzmacniacza z pewnością odpada. Ale i tak dziękuję za sugestię.

 

Zapraszam do dalszego komentowania.

 

 

 

K550 zagrają dobrze z iPoda, martwiłbym się raczej o BD.

 

 

 

BD niby mają 32 Ohmy więc mama nadzieję, że iPod da radę.

 

 

Jakie są różnice w jakości brzmienia poszczególnych iPodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Ipoda Classic 5G i wypróbuj. Używanego. Jak Ci nie podejdzie, to na pewno na Allegro sprzedasz z małą stratą. Obserwuję i widzę,że schodzą, nawet od złotówki (a dochodzą do 200 zł i więcej). Mnie on bez wzmacniacza napędza DT770 Pro (ale 80 omów). Można go modować, można grać na takim jak jest. Całkiem dobry dźwiękowo sprzęt. Finansowo Cię nie położy, może wystarczy bez modowania (ewentualnie baterię możesz zmienić).

Albo zaryzykuj zakup HiFimana 601 slim i powiesz nam wtedy jak gra. Ale to już ryzyko, bo pewnie z odsprzedażą gorzej. Choć kto wie. Ostatnio na Allegro żadnego nie widzę używanego.

 

(z siąsiedniego forum wynika,że kupiłeś Classic 80 GB - ale 6G czy 5G ? Do 5g łatwiej wgrasz Rockboxa)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Ipoda Classic 5G i wypróbuj. Używanego. Jak Ci nie podejdzie, to na pewno na Allegro sprzedasz z małą stratą. Obserwuję i widzę,że schodzą, nawet od złotówki (a dochodzą do 200 zł i więcej). Mnie on bez wzmacniacza napędza DT770 Pro (ale 80 omów). Można go modować, można grać na takim jak jest. Całkiem dobry dźwiękowo sprzęt. Finansowo Cię nie położy, może wystarczy bez modowania (ewentualnie baterię możesz zmienić).

Albo zaryzykuj zakup HiFimana 601 slim i powiesz nam wtedy jak gra. Ale to już ryzyko, bo pewnie z odsprzedażą gorzej. Choć kto wie. Ostatnio na Allegro żadnego nie widzę używanego.

 

(z siąsiedniego forum wynika,że kupiłeś Classic 80 GB - ale 6G czy 5G ? Do 5g łatwiej wgrasz Rockboxa)

 

Właśnie dzisiaj przyszedł Classic. Posłucham dopiero jak wrócę z pracy. Słuchałem niedawno 770 Pro 80 Ohm i byłem nimi bardzo, bardzo miło zaskoczony. Głębia, ciepło dźwięku bardzo mi się podobały. Jak sobie radzą w zestawieniu z Classic-iem? Jeszcze mam chęć posłuchać DT770 Pro LE 32 Ohm, oraz Philipsy Fidelio L1, no i prawie legendarne już K550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu K550? Puki co bardzo pasuje mi klimat DT 770 Pro. Ta głębia sceny dźwiękowej, której brakuje K550. To są zupełnie inna filozofia brzmienia. Mam AKG K500, które są bardziej podobne do K550 niż DT770. Jak kupię K550 to pewnie będę musiał sprzedać K500, bo po co mi dwie pary tak podobnych słuchawek. Z drugiej strony obawiam się, że K500 są po prostu lepsze od K550. Z pewnością mają szerszą scenę i zdecydowanie lepsze wysokie tony. Posłucham co i jak gra z iPodem i zobaczę co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem w jednym zdaniu tylu herezji na raz...Serio...

 

Mam nawet niejasne wrżenie, że nie masz żadnych z tych słuchawek, nigdy ich nie słyszałes, a i zdjęcia były nieostre...Serio...

 

K550 to słuchawki referencyjne, wg niektórych najlepszy wybór wśród słuchawek zamkniętych. Genialna scena i równe granie.

DT770 Pro, to funowe granie V-ką, delikatną ale jednak. Scena dużo węższa.

K500 to protoplasta K501, 601 i 701 - słuchawki otwarte, z przestrzennym granie, kompletnie bez dołu, za to z wzorcowym brzmieniem średnich i wysokich. B.Trudne do napędzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ta v'ka w dt770pro jest raczej spora, wyraznie podbite wysokie, niezbyt przyjemne, subowy, przewalony bas, za to srednica sucha, bezbarwna i cofnieta. Te sluchawki sa dla mnie warte tyle, za ile je kilka ladnych lat temu kupowalem uzywane, czyli 350 pln, a byly to czasy, kiedy oferta sluchawkowa byla mocno ograniczona, wiec dzisiaj wg mnie nowe powinny tyle kosztowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem w jednym zdaniu tylu herezji na raz...Serio...

 

Mam nawet niejasne wrżenie, że nie masz żadnych z tych słuchawek, nigdy ich nie słyszałes, a i zdjęcia były nieostre...Serio...

 

K550 to słuchawki referencyjne, wg niektórych najlepszy wybór wśród słuchawek zamkniętych. Genialna scena i równe granie.

DT770 Pro, to funowe granie V-ką, delikatną ale jednak. Scena dużo węższa.

K500 to protoplasta K501, 601 i 701 - słuchawki otwarte, z przestrzennym granie, kompletnie bez dołu, za to z wzorcowym brzmieniem średnich i wysokich. B.Trudne do napędzenia.

 

 

Już miałem rozpocząć od "ty gburze jeden" ale się powstrzymam bo mam za pewne doczynienia z 18-stolatkiem, w którym buzują hormony dojrzewania. Nie znasz mnie i nie masz kompletnie pojęcia co mam/miałem i czego słuchałem. To jak ja odbieram brzmienie i jak to interpretuje to tylko i wyłącznie moja sprawa. Być może takie funowe brzmienie właśnie mi odpowiada bardziej od grania "referencyjnego". Ale skąd ty możesz to wiedzieć. Chociaż przepraszam, przecież ty wiesz wszystko... nawet wiesz lepiej co mi się bardziej podoba a co nie. K500, za pewne nie słyszałeś więc porównanie do k550 też możesz sobie darować.

 

Wszystkie dotychczas odsłuchiwane słuchawki były podłączone do sprzętu stacjonarnego, co też nie jest bez znaczenia. DT770 odsłuchiwałem z wzmacniaczem Musichall i odtwarzaczem Arcam wycenionym na 5500 PLN, być może na moim sprzęcie w domu Beresford TC7520 i wzmacniaczu BlackPearl zabrzmią diametralnie inaczej...

 

Wracając do słuchawek to jednym z ważniejszych kryteriów ich doboru jest repertuar muzyczny. Ostatnio słucham dużo Yello, Enigma, Eman****tor i do takiego klimatu K550 się nie nadają, tak samo jak grado i inne jasne słuchawki. Do tego potrzebny jest klimat, chociaż nie chcę zamykać na tym dyskusji.

Edytowane przez walkman6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mi wymyślać od 18to latków to spojrzyj proszę łaskawie najpierw do mojego profilu. Jak na doświadczonego i wiekowego gościa, to robisz zadziwiająco wiele błędów ortograficznych, co świadczy o braku szacunku dla ludzi. No chyba, że obracasz betoniarkę zawodowo. To wiele tłumaczy, również w kwestii słuchu.

 

Zdziwię Cię, ale słyszałem i miałem więcej modeli słuchawek niż ty byś był w stanie znaleźć na wikipedii. A zresztą po co Cię zadziwiać. Przecież porównałeś otwarte K500 do referencyjnego zamkniętego modelu K550, tylko dzięki podobieństwu numerków.

 

Co do toru który opisujesz, to ja kiedyś używałem telefonu Motorola Aura, który był wyceniany w dniu premiery na 8500 pln. Czy dzwonił inaczej niż inne telefony ? Nie, raczej nie.

 

W kwestii doboru słuchawek ciemnych do Enigmy czy Yello - kwestia gustu - DT770 Pro na pewno ciemne nie są, ale skoro ich słuchałes to pewnie wiesz.. K500 również, no ale, że jesteś specjalistą to już ustaliliśmy.

To jak interpretujesz brzmienie, to Twoje brednie, masz racje. Nie możesz o słuchawkach jasnych pisać, że są ciemne, chyba, że podstawowych badań audiometrycznych nie przechodzisz.

 

A na koniec - pytasz o zdanie, potem ludzi obrażasz, na koniec wypisujesz jakieś farmazony o gustach w kwestii spraw mierzalnych i dawno określonych. Naprawdę nie wiem jak Ci pomóc, no może poleceniem specjalisty...

 

ps. Co do gbura, to radzę Ci się zastanowić nad sobą. Serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania Fatso słuchać należy bo się zna na temacie. Wiem coś o tym.

 

Co do 770 Pro to nie wydaje mi się aby grały V jak mówi Szwagiero. Dla mnie są raczej równe. EQ w iPodzie mam na 0 w całym paśmie. Co więcej mogę nawet nieco podbić basy. To bardzo dobre słuchawki, co wielu potwierdza (w tym moi kumple, dźwiękowcy w TV).

 

K550 grają inaczej - dla mnie brzmią bardziej przestrzennie ale nieco za ostro (góra). Niemniej po zrekablowaniu przez Fatso, poprzez FiiO E07K, grały (jak dla mnie) lepiej i o wiele strawniej. Fatso mówił,że dla niego jest tam wystarczająco dużo basu, dla mnie na Kraftwerku nieco go brakowało. Ale zaprezentował mi nagranie grupy ToTo, gdzie kotły brzmiały wspaniale.

 

Inna szkoła niż stary Beyer. Ten jest (dla mnie) cieplejszy. Przestrzeń jest chyba mniejsza, za to wysokie mnie nie drażnią.

 

Zauważam też,że do szkoły grania słuchawek można się przyzwyczaić. I wtedy lepiej brzmią dla kogoś , słuchawki podobne do jego własnych. Jednak naprawdę dobre modele, zauważa się i czasem można się na nie przerzucić.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden podstawowy klopot w kwestii oceny sluchawek i nie tylko ich, problem polega na tym, ze kazdy z nas slyszy inaczej i kazdy ma inne preferencje. To co dla jednego bedzie gralo liniowo, dla innego bedzie v'ka. Dla jednych bedzie gora ok, dla innych rozjasniona, to samo z basem i reszta pasma. Do tego dochodzi osluchanie zarowno ze sprzetem jak i z instrumentami na zywo. Dawno temu na innych forach doszlismy do wniosku, ze recenzje sluchawek sa o kant tylka potluc. Ostatnia kwestia to tor dzwiekowy, doprawdy roznice w brzmieniu elementu koncowego tj tutaj sluchawek potrafia byc kolosalne w zaleznosci od wszystkich komponentow po drodze. Duza role pelni zgranie calego zestawu i tak powinny byc oceniane nie sluchawki ale cale tory. Cos, co gra dzisiaj dobrze albo zle, za rok na innym torze i po zebraniu doswiadczen zagra zupelnie inaczej. Tzn my tak to mozemy odebrac. Nie bez powodu taki greg od grundigow dopieszcza zestaw klockow pol roku, bo okazuje sie, ze kazdy element tego zestawu sam z siebie gra srednio, dopiero jako calosc jest bomba.Lordzie co do dt770 to ok, choc wnioskuje z naszych wpisow, ze roznimy sie pod wzgledem tego, co slyszymy i co lubimy. Tak samo ja roznie sie z fatso, ale pomimo roznic jestesmy w stanie sie dogadac na poziomie jakosciowym. Nie dziwie sie rowniez realizatorom z tv, bo w rezyserkach i studiach dt770 pro to jeden z klasykow od dawna, tyle, ze na to sklada sie wiele czynnikow, a opinie realizatorow nic dla mnie osobiscie nie oznaczaja. Po stokroc od dt770 z zamknietych beyerow i studych legend wole dt150.

 

Ps. co do liniowosci to jeszcze Wam powiem, ze sp. Korwin z forum AS, ktory mial kilkadziesiat lat doswiadczenia i bawil sie w audio do samego konca bedac grubo po 80tce za jedyne sluchawki plaskie jak stol uwazal ruskie ortodynamiki amfiton tds-15 i po latach musze sie z nim zgodzic, mimo ze kiedy mi to pisal jaralem sie studyjnymi beyerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amfitony to sa kopie, ale b. udane. Ruscy kopiowali japonskie sluchawki na potege. Generalnie japonce wyprzedzili Audeze i Hifimana o kilkadziesiat lat, co wiecej tym drugim jak do tej pory nie udalo sie ich przebic, bo klepia wszystkie modele na jedna modle z plaska membrana, czyli najprostrza w orto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mi wymyślać od 18to latków to spojrzyj proszę łaskawie najpierw do mojego profilu. Jak na doświadczonego i wiekowego gościa, to robisz zadziwiająco wiele błędów ortograficznych, co świadczy o braku szacunku dla ludzi. No chyba, że obracasz betoniarkę zawodowo. To wiele tłumaczy, również w kwestii słuchu.

 

Zdziwię Cię, ale słyszałem i miałem więcej modeli słuchawek niż ty byś był w stanie znaleźć na wikipedii. A zresztą po co Cię zadziwiać. Przecież porównałeś otwarte K500 do referencyjnego zamkniętego modelu K550, tylko dzięki podobieństwu numerków.

 

Co do toru który opisujesz, to ja kiedyś używałem telefonu Motorola Aura, który był wyceniany w dniu premiery na 8500 pln. Czy dzwonił inaczej niż inne telefony ? Nie, raczej nie.

 

W kwestii doboru słuchawek ciemnych do Enigmy czy Yello - kwestia gustu - DT770 Pro na pewno ciemne nie są, ale skoro ich słuchałes to pewnie wiesz.. K500 również, no ale, że jesteś specjalistą to już ustaliliśmy.

To jak interpretujesz brzmienie, to Twoje brednie, masz racje. Nie możesz o słuchawkach jasnych pisać, że są ciemne, chyba, że podstawowych badań audiometrycznych nie przechodzisz.

 

A na koniec - pytasz o zdanie, potem ludzi obrażasz, na koniec wypisujesz jakieś farmazony o gustach w kwestii spraw mierzalnych i dawno określonych. Naprawdę nie wiem jak Ci pomóc, no może poleceniem specjalisty...

 

ps. Co do gbura, to radzę Ci się zastanowić nad sobą. Serio.

Fatso,

 

No właśnie zajrzałem do twojego profilu. Czyli to nie wiek tylko jakaś nerwica. Przeczytaj dokładnie swój drugi post w tym temacie i zobaczysz kto kogo zaczął obrażać. Jakby zsumować to ty obraziłeś mnie dużo więcej razy, a mimo to nadal uważasz się za sprawiedliwego i wszystko wiedzącego. Na szczęście po twoim wpisie wypowiedziało się kilka osób na temat tego jak odbieramy brzmienie muzyki i charakter sprzętu. Przeczytaj ze zrozumieniem i uszanuj, że niektórzy mogą mieć odmienne zdanie od twojego. Nie każdy musi wychwalać pod niebiosa K550. A tak dla uściślenia: BD DT770 Pro 80ohm podłączone do Musichala i Arcama z pewnością zagrały ciemniej niż np. HD600 w moim systemie. Wysokie tony nie były kujące. Brzmienie było basowe, ciepłą cofniętą średnicą. Co innego wersja 250ohm podłączone do tego samego wzmacniacza i CD Marantz (modelu nie pamiętam). Wysokie kujące ostro w uszy. Średnica matowa, bas mało dynamiczny.

 

Także, idę dalej kręcić betoniarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności