Skocz do zawartości

[Kabel] Phonak Audeo - jak o nie dbać?


Makaan

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zakupiłem Phonaki Audeo 022. Chciałbym, aby służyły mi jak najdłużej, więc mam kilka pytań do bardziej doświadczonych użytkowników.
Kabel między splitterem a słuchawkami nie budzi zaufania - jest bardzo cienki. Dostałem w komplecie zauszniki, które spełniają swoje zadanie, ale nie mają one sztywnego połączenia z obudową. Szpara między nimi jest raz większa, raz mniejsza. W dodatku słuchawki co chwilę się przekręcają (zmieniają położenie względem zauszników).

 

Czy warto zrobić jakieś prowizoryczne połączenie? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Czy w razie uszkodzenia kabla w tym miejscu, istnieje możliwość całkowitego recablingu? Czy Audeo są "rozbieralne"?

Edytowane przez Makaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel na ogół pada tam, gdzie jest najczęściej zginany - przy wtyczce bądź właśnie przy samych słuchawkach. Resztę sobie dopowiedz sam. :)

Może kropla kleju na gorąco pozwoli na odpowiednie połączenie zauszników ze słuchawkami.

 

Każde słuchawki jakoś się da rozebrać.

Jak uszkodzisz kabel przy samej słuchawce, to można go albo nieco skrócić, albo właśnie wymienić, to już zależne od chęci i budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w swoich kabla jakoś nie rozpieszczam, nie robię żadnych sztucznych połączeń (kropelka to chyba nie jest najszczęśliwszy pomysł na łączenie prowadnic ze słuchawką) i przez rok nie zdarzył się żaden problem. Używane i na mrozach (sporadycznie) i w upałach, odtwarzacz prawie zawsze w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używam zauszników. audeo mam 2 lata, eksploatuję je dość intensywnie, ale jak na razie (odpukać) nic im się nie stało. kabel na odcinku splitter-przetwornik może i jest cienki, ale b. dobrej jakości.

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie widze potrzeby szczegolnego dbania o kabel, moim audeo leci juz 3 rok, jedyne co sie stalo ... to lekko starlo sie zlocenie na jacku, sam kabel jest jak nowy, mimo ze noszony zawsze i wszedzie, czy to -20 czy +30, a jak nie sa w uszach to leza luzem w plecaku

 

dopoki nie jezdzisz w nich na rowerze nie majac ich za plecami... to wszystko bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanko, może ktoś mi pomoże, albo pokieruje do odpowiedniego wątku, ciężko mi znaleźć coś odpowiedniego..

 

Otóż, czy wspomniane tu słuchawki z mikrofonem, współpracują z tel. Samsung Wave III (S8600) pytałem w jednym sklepie z tymi słuchawkami mailowo, to odpowiedzieli ze na stronie producenta ten model tel nie figuruje, ale proponują prtzejściówkę, z którą "najprawdopodobnie" będzie współpracował. nie lubie wydać 419 zł, na "najprawdopodobniej" ;)

 

Pozdrawiam Słuchofilców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep Sonus Mobile - dają bardzo dużo dodatków - w tym przejściówkę Fiio. Na 99% nie będzie potrzebna, od SGS II począwszy wszystkie mają już "ajfonowy" system.

Ja zamiast przejściówki dostałem jeszcze jedną parę Comply.

 

Warto poprosić o czarne lub szare filtry, zielone są tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, pan w Sonusie jest bardzo miły i umożliwia wymianę zielonego pakietu filtrów na szare/czarne zależnie od życzenia przed wysyłką - nie trzeba nawet kupować ich dodatkowo, jedynie zapytać o wymianę standardowych na szare/czarne + wyrazić zgodę na rozpieczętowanie samych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko potwierdzic, ze Kabel w Audeo jest pancerny . Swoje mam juz ponad 2 lata jesli dobrze pamietam i nie ma zadnych oznak zuzycia ani zniszczenia. Jest wykonany z solidnego matowego tworzywa, nie przetarl sie, nie naderwal, nie stwardnial.

 

Wysane z mojego GT-I9300 za pomoc Tapatalk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, jeśli 99% to jestem skłonny zaryzykować :) Diękuję za odpowiedzi :) Ja właśnie w sklepie, o którym wspominacie, zadałem to pytanie i od nich kupię :) wiem, ze mają taką ofertę na Allegro z dodatkami, a w sklepie też ? to ino brać...

 

Fakt, mnie te zielone filtry nie interesują w ogóle, chcę pełnie. Czyli wszystko co mi te słuchawki zaproponują. Tłumić wysokich tonów nie zamierzam, by uwypuklić niskie.

ale też nie chće by mi ktoś gmyrał w nowej paczuszce :P sam ją rozdziewiczę ;)

Edytowane przez deth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jest inna: kupujesz Audeo z szarymi filtrami to dostaniesz 8 szarych filtrów (4 pary), kupisz czyste 022 i nie zgodzisz się na rozdziewiczenie to masz chyba 60zł w plecy (jeżeli filtry wtedy oddzielnie cała paczka) + cały bezużyteczny set (4 pary) zielonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, ze filtry zielone, są standardowym i integralnym wyposażeniem kompletu słuchawek i to przez producenta dodanym. Żaden gratis, jak to szumnie sie pisze na stronach sklepów, ale ukłon za to, ze wyrazają wolę zamiany :)

A w ogóle te filtry, to wymagają częstej wymiany ? Chodzi mi o to, czy się szybko, nie wiem, zużywają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bywa różnie, moje czasami same wołają o wymianę. Sonus dodaje bardzo dużo rzeczy, chociażby trzy pary szare i jedną czarną za darmo, do tego Comply T-130 M i zauszniki - ja tych rzeczy w zestawie nie dostałem. Filtry zielone to tylko część wyposażenia serii 0xx, serie 1xx posiadają szare filtry z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie. wymiana jak wymiana, sie nowe założy, to sie zastanowi człowiek czy stare wywalić :wub:

popiszcie jak to phonak wprowadził Was w nowe przestrzenie dźwięku :wub: , ja tam żaden audiofilec, ale mój ideał to przenośny CD od Sony i żaden inny odtwarzacz mi tego nie dał i Philipsy duże nie pamietam symboli, bo ostatnio dałem je dziwczynie, co kopłem ją w dupe także numerków nie sprawdze. ale przestrzen jaką oferowały, to mmmm... jakieś tam moje przeżycia, to AKG K450 - które też oddałem komuś... bo grały dynamicznie, ale bez sceny, najbardziej lubie żeby było szeeeeeeroko, i czytam i czytam, i myśle ze Audeo mi to da :) swoją drogą, mając tel Wave III od ponad roku, albo nie, nie pamietam - dopiero teraz poznaje jego uroki i pasi mi to. nie używam nawet w domu mojego sprzetu stacjonarki, tylko siedze ze stockami w uszach - uszy bolą, ale możliwość odebrania i usłyszenia tel. bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wroc, przeciez juz gadales z sonusem o tym? to po co ja sie produkuje? ....

 

napisales, ze dla Ciebie bezcenne jest odbieranie rozmow itp na sluchawkach, wiec audeo z przejsciowka fiio zadzialaja na 99% jak juz ktos pisal, tylko chyba jakis pech moze sprawic, ze pojawi sie ten 1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wroc, przeciez juz gadales z sonusem o tym? to po co ja sie produkuje? ....

 

napisales, ze dla Ciebie bezcenne jest odbieranie rozmow itp na sluchawkach, wiec audeo z przejsciowka fiio zadzialaja na 99% jak juz ktos pisal, tylko chyba jakis pech moze sprawic, ze pojawi sie ten 1%.

Pisałem, że na 99% zadziała bez dodatkowych kabli - Wave III pojawił się na rynku po SGS II, a ten ostatni już nie wymaga przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności