Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] nauszne [700zł] i doki [300zł] dla "scenoluba"


Luk@s

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie wydaje mi się, że Sennki będą miały trochę uspośledzoną górę. Na przykład w P30 się zakochałem, co prawda tej góry mają za mało, ale dzięki temu w ogóle mnie nie męczą i mogę ich słuchać godzinami. Z tego co czytałem HD650 mają dobrą scenę no i są trochę zmulone. Tylko czy basu mi w nich starczy :)

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sennheiserów to należy od razu wymienić im kabel. Potem już nie są takie przymulone. Scena im się jeszcze poszerza stają się ciut dynamiczniejsze, trochę poprawiają się wysokie, a bas staje się dynamiczniejszy lub miekkszy w zależności od kabla poziom zmian i ich zakres się różni. ^_^

Ale co ja będę się rozpisywał zapytaj się @Fatso on na nich testował kilka kabli i używa ich również jako słuchawek portable. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już żaden problem :) Jeśli faktycznie je kupię, to będę myślał. Ewentualnie rozważam jeszcze jakieś portable nauszne. Cos jak Beyer Custom One albo Sennheiser Momentum. Nie da się ukryć, że takie słuchawki są praktyczniejsze, tylko czy którekolwiek zagrają jak HD650? Pewnie nie.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam jednak ze HD650 mi się bardziej spodobają (na podstawie tego co pisałem na początku)? No i chyba to jednak że tak powiem słuchawki wyższej klasy (wiadomo, że to sprawa względna), czy się mylę? Chyba, że ktoś na inne propozycje.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Was jeszcze poprosić o pomoc. Docelowo, myślę, że na pewno będą HD650, ale niestety dopiero pod koniec roku sobie będę mógł na nie pozwolić. Potrzebuję czegoś przejściówego.

Porobiłem trochę porównań P30 z M50, co pozwoliło mi lepiej poznać jaki jest problem.

M50 bardzo mnie cisną w uszy, welury odpadają, wtedy te słuchawki będą ostrzejsze, a i tak są już za ostre. Za to P30 brakuje tego niskiego potężnego basu z M50.

Są jakieś słuchawki, które mi spasują, a kupię je po sprzedaniu M50 (bez dokładania)? Wchodzą w grę tylko otwarte, ewentualnie zamknięte o niskim nacisku pałąka i padów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Beyerdynamic DT990 Pro ?
Można od 450żł do ~650zł za nówki dostać. Więc jak sprzedasz M50 to powinno wystarczyć basik schodzi fajnie i nisko ale pytanie czy ci całościowo podpasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąglę o nich myślę, tylko ponoć DT990 Pro są ostre bardzo, a po drugie seria Pro, to duży nacisk pałąka. Czy to nie będzie z deszczu pod rynnę?

Myslałem też o upolowaniu HD580, ale znaleźć zadbane. to cud chyba :)

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich 990 wystarczyła chwila odginania metalowego pałąka i problem nacisku znikł iw cale nie są ostre ale fakt że korzystam z nich na ciepłej lampie.
A co do HD580 gorąco polecam ale poszukiwania takich w dobrym stanie z rok mogą ci zająć jak nie będziesz miał szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DT990 Pro mają ostrą górę, to jestem wielkim fanem ostrej góry :P Talerze nie są jak to często bywa przytłumione. Na przykład tutaj, nieźle tłucze w blachy ale jest jak dla mnie nie jest w żadnym razie zbyt ostro -

Tylko kompresja YT zabiła kawałek, zwłaszcza przestrzeń.

Moim zdaniem DT990 prawię idealnie wpasują się w Twoje wymagania. Tylko jak dla mnie średnicy brakuje pazura, chodź nie jest ona jakoś mocno wycofana. Zobacz sobie też moją wcześniejszą opinie - http://forum.mp3store.pl/topic/99877-o-wszystkim-i-o-niczym/page-16#entry905419

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bamboszek dobrze mówi polać mu ^_^
A zmiana kabla i wyjęcie wytłumienia polepsza tyko to wszystko. Choć Full Open MOD dopiero przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię że może trochę uciskać przez pierwszy tydzień, moje już leżą idealnie. Zakochałem się w tych mięciutkich i aksamitnie delikatnych padach, a po rozciągnięciu ma głowie pałąk też jest całkiem wygodny. Ewentualnie możesz przejść do bardziej drastycznych środków i delikatnie pomóc, nic nie powinieneś uszkodzić, pałąk to dwa kawałki stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem już na etapie poszukiwania nowych słuchawek. Tylko, że ostatnio bardzo mi przypasowały P30. Nie dostanę szoku jak kupię Beyery? Pod względem góry to chyba ogromna przepaść.

 

 

No dobrze, spytam inaczej ;) Nie wyświdrują mi uszu wysokimi? Czytałem już kilka takich opinii, a jestem na wysokie wrażliwy do tego stopnia, że wręcz ostra góra uniemożliwia mi słuchanie muzyki. Rozważam jednak jeszcze K550, tylko się boję, żeby to nie był powrót do K601 (wszystko super, ale gdzie jest fun, gdzie jest bas?). Ja wiem, że najlepiej posłuchać, ale DT990 Pro, to trudno teraz gdziekolwiek znaleźć...

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam. Pierwsze wrażenie: "co to powtórka z K601", jakoś mi basu brakowało strasznie. Nie wiem czy Fiio im to robi, czy pierwsze minuty tak grały (możliwe to w ogóle?), bo teraz lecą z wyjścia słuchawkowego HD2. Bas jest i to niezły. Wysokie niestety potrafią zakłuć, ale jakie one są szczegółowe, jaka scena jest dokładna - szeroka i głęboka. Na dodatek są takie "przejrzyste", nie słyszę żadnego kocyka, dźwięk jest taki jasny, niezmulony. Oj będzie trzeba im porządny napęd sprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Właśnie zamierzam kupićath m50 i z tego co widze to je posiadacie(sz), proszę o poradę z wyborze typu kabla. Czy w codziennym użytkowaniu kabel skręcany jest lapszy (głównie w domu ale właśnie nie chce aby za długi kabel przeszkodział mi gdy je będę chciał zabrać na zewnątrz, z drugiej strony skręcany kabel też zajmuje miejsce, proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności