Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne stacjonarne do 700 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

z racji że moje CALe w sumie już ledwo trzymają się kupy chcę kupić coś nowego. Generalnie, gdyby nie to, że naczytałem się jakoby nowe modele to nie było to samo co te z 2009 (rzekomo "gorzej" grają), pewnie bym kupił jeszcze jeden egzemplarz i tyle. Jednak przemyślałem sprawę i w sumie teraz chciałbym przesiąść się na coś względnie lepszego. A na pewno droższego i trwalszego.

 

Chciałbym żeby słuchawki znów zrobiły na mnie wrażenie. Gdy po raz pierwszy założyłem CALe, siedziałem przez ponad 6 godzin non stop odkrywając, jak mi się zdawało, znaną już mi muzykę na nowo. Teraz również chciałbym to osiągnąć :).

Brzmienie CALi podoba mi się, choć może jest odrobinę zbyt ciepło, ale tylko odrobinę.

 

Jeśli chodzi o muzykę której słucham, to mój problem polega na tym, że nie można tego jednoznacznie określić... Generalnie mam tak, że co pewien czas mi się to zmienia. W niemal każdym gatunku muzycznym potrafię znaleźć coś dla siebie, dlatego słucham metalu, elektroniki, rocka, dnb, muzyki filmowej, breaków i innych. Rapu i pochodnych, popu, jazzu i kwasu typu Bjork raczej nie słucham, trudno mi powiedzieć na dzień dzisiejszy czy nie zacznę ;). Jednak ostatnio skupiam się głównie na rocku.

Dotychczas jako allrounder CALe nie zawodziły, choć pewnie wynika to z tego że nie mam żadnego innego punktu odniesienia, oprócz mojego zestawu stereo.

 

Poświęcając mnóstwo czasu na lekturę for, opinii i recenzji opracowałem listę pięciu modeli, którymi jestem zainteresowany (w nawiasach podaję ceny wypatrzone na Allegro i MP3store):

  • Audio-Technica ATH-M50 (A: 599,00 zł, MP3: 599,00 zł),
  • Sennheiser HD380 PRO (A: 474,90 zł, MP3: 499,98 zł),
  • Beyerdynamic DT 770 PRO (A: 649,00 zł, MP3: 649,00 zł),
  • Beyerdynamic Custom One (A: 699,00 zł, MP3: 749,00 zł),
  • Shure SRH840 (A: 699,00 zł);

Prosiłbym Was zatem o wypowiedzenie się i pomoc w doradzeniu jaki kierunek obierać. Prosiłbym również w miarę możliwości o nie podawanie nowych modeli, bo już w ogóle nie będę w stanie podjąć decyzji ;).

 

Osobiście jeśli chodzi o wygląd to ze wszystkich najbardziej podobają mi się M50, za to HD380 są strasznie szpetne :P. Jeśli jednak te drugie przeważają jakością dźwięku nad resztą, jestem w stanie wyglądu nie brać pod uwagę. A i gdyby to coś zmieniało, to mam małe uszy. W CALach się nie męczę.

 

Planuję jutro podskoczyć do salonu MP3store w Łodzi i spróbować, jeśli będzie taka możliwość, odsłuchać czegokolwiek.

 

Z góry dziękuję Wam za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat co Ty i póki co u mnie w finale wylądowały dt770pro (250ohm) i m50. custome one dźwiękowo trochę nawet lepiej imo od m50, ale odpadły przez wygląd (nie bijcie za to) :P

 

jednak różnice między tymi modelami moim zdaniem raczej mają wpływ na osobiste preferencje (a raczej na odwrót :) ), stąd na pewno warto samemu odsłuchać.

na pewno dla mnie z powyższej trójki najwygodniejsze były dt770, a najmniej wygodne m50 (trochę uciskały).

 

ja jeszcze poluje na odsłuch fidelio X1/L1

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam dylemat i długo na pierwszym miejscu były dt770 pro ...ostatecznie d2000 bo trafiłem w dobrej cenie ... Gdyby nie to 770 pewnie by jechały juz do mnie . Customy posiada moje dziecko i dopóki coś nie zaczęło przerywać fajnie grało :)

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wątek przerobiłem cały już dawno ;) właśnie brakuje mi takiego porównania z denonami które koniec końców wygrały :)

czyli jak wypadają d2000 vs dt770 (najlepiej 250ohm) i d2000 vs custome one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi :).

Niestety dzisiaj nie dałem rady zawitać do sklepu. Prawdopodobnie ewentualne odsłuchy muszę odsunąć najszybciej na poniedziałek :(.

 

Asknet, czy mógłbyś, choć pokrótce, porównać brzmienie 770 i customów?

Edytowane przez aurean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko :)

Biorąc pod uwagę cenę wziolbym dt770 250 do domu zamiast Customow

Dlaczego ?

Po pierwsze według mnie zagrały bliżej dt880 które lubię ... I można sie skupić na muzyce a nie wiecznie bawić sie przelacznikami od basu :)

po drugie lepiej zgrywaja sie lampa która posiadam

Jak customy pojawia sie w domu znowu porównam z d2000 i zdam relacje .

Według mnie jednak jedyne wyjście to sluchac samemu. Np akg 701 które słuchałem przed zakupem dt880 pro 250 odpadły po kilku minutach kompletnie nie moja bajka. Szukając zamkniętych 550 skończyły tak samo . Poprostu ich Szkola grania mi nie odpowiada ale wierze ze ludzie którzy je polecają znaleźli w nich coś co im przypadło do gustu :)

Notabene ciekaw jestem czy moja lampa polubi sie z d2000 ?

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem okazję przesłuchać fidelio L1 - krótki odsłuch zdyskwalifikował je dla mnie.

może kwestia złego dobrania/za słabe źródło ale z moim soniakiem zrobiła się mówiąc krótko ciepła klucha :/ tak zmasakrowały jeden z moich ulubionych kawałków (Metallica S&M - For Whom The Bell Tolls), że muszę dać sobie dłuższą przerwę zanim dam im drugą szansę :) Bas zlewał się moim zdaniem z niską średnicą i w moich ulubionych momentach gdzie do perkusji i gitar wchodzi dość mocno "sekcja smyczkowa", co brzmi normalnie pięknie - tutaj mnie zawiodło :( wszystko trochę się zlało... trochę tam jest też wycofany środek co jeszcze spotęgowało to wrażenie. także za taką kwotę póki co nie wchodzi do moich faworytów

@Asknet - czekam z niecierpliwością na relacje z porównania d2000 do dt770 i customów :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj co możesz ;) customy też miałem przyjemność chwilę posłuchać więc też coś mi powie...

bo samemu d2000 już trudno dorwać do odsłuchu. w salonach już raczej nowe serie są :(

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności