Skocz do zawartości

Domowe zestawy audio


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Moj systemik i prawdopodobnie tak zostanie, bo nie chce mi sie za bardzo juz kombinowac i zmieniac. jedynie pobawie sie w odpicowanie i dopieszczenie poszczegolnych elementow zestawu.

 

attachicon.gifIMG_2405.JPG

 

Masz zasilanie BP na kablu DHC Nucleotide czy mnie oczy mylą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za sprzęt?

PC->konwerter DIY na kosci XMOS z zasilaniem zewnetrznym->DAC The Protagonist->wzmacniacz sluchawkowy Black Pearl->Hifiman HE5LE

 

Moj systemik i prawdopodobnie tak zostanie, bo nie chce mi sie za bardzo juz kombinowac i zmieniac. jedynie pobawie sie w odpicowanie i dopieszczenie poszczegolnych elementow zestawu.

 

attachicon.gifIMG_2405.JPG

 

Masz zasilanie BP na kablu DHC Nucleotide czy mnie oczy mylą?

A pewnie. Mialo sie kiedys szpule to sie pobawilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja.

 

Moje główne stereo.

 

coax.jpg

Konwerter spdif asynchroniczne usb. Gra dobrze, lekko ciepławo, ale akurat w tym systemie to nie przeszkadza.

 

+

 

DAC.jpg

Modyfikowany DAC PCM1793. Taki lepszy musiland można by powiedzieć, lekko ciepławy, bardzo muzykalny z dobrą jakością.

 

+

 

klon.jpg

Lovely Cube. Tym razem jako pre, dużo dobrego wnosi do dźwięku.

 

+

 

a500_1.jpg

To jest dobry gainclon w obudowie od cambrige-audio. Siedzi tam jeszcze pre C500, ale raczej z niego nie będę już korzystał.

 

+

 

1evo.jpg

Z kolumnami zaryzykowałem, ale było warto. .

 

Kable zwykłe głośnikowe 2mm. IC audionova "meteor" i IC na cordialu.

 

Będę miał jeszcze inne źródła to sobie brzmienie będę dopasowywał. Lecz cel został osiągnięty, mam z głowy stereo na parę lat :)

 

A teraz moje małe stereo.

 

taczka.jpg ipure.jpg

Mój transport. 64GB muzyki + streaming z neta. Jako źródło dla mnie bomba.

 

+

 

lepai.jpg

Takie małe a cieszy.

 

+

 

scn7black.jpg

Evo3 to to nie są, ale dają radę, grają czysto i w miarę neutralnie.

 

Znów zwykłe kable głośnikowe i IC różnie philipsa/thomsona/prolinka ot śmietanka z supemarketu.

 

Całość to takie budżetowe hi-fi. Bez żadnego większego uśmiechu, bez kolorowania, ale dalej z muzykalnością. Jestem zadowolny i jako muzyczka w tle sprawdza się bardzo dobrze, też nie widzę za bardzo manewru do zmiany, a przynajmniej brak motywacji. Jak do odtwarzania deezera czy wimpa to i tak aż nadto.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A oto mój zestawik. Od góry:

 

- Lepai LP-2020A+

- LG RH277H

- Technics RS-BX626

- Unitra AWS-303 Tosca

 

obok stoi nieużywana już wieża JVC UX-G46 oraz głośniczki od niej (używane z Lepaiem) :)

 

 

DSCN0896.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była bodajże Yamaha M-2 z pre C-65(?).

 

A co do tych liderów HI-FI, z tych firm jedynie Philipsa można było zaliczyć do tego grona ze względu na rozsławienie wraz z Sony formatu CD.

Liderami były wtedy takie marki jak Mcintosh, Quad, Luxman, Accuphase, Nakamichi, Sansui, Yamaha, Marantz i Sony. Od połowy lat 70tych do początku 80tych w złotej erze audio firmy te prowadziły wyścig technologiczny. Często zjadając własny ogon - Marantz został kupiony przez Philipsa, Luxman przez Alpine a Sansui na początku lat 90tych w ogóle zniknęło z rynku.

Yamaha M2+C4+TX1000 oraz Celestion Diton22 - sprzęt był bardzo wiekowy, ale w świetnym stanie.

Yamahy kupił człowiek który kiedys miał podobny sprzęt, ale zamienił go na coś nowego znacznie lepszego i droższego. Cena faktycznie była wyższa, ale tylko cena. Z radością wrócił do Yamahy.

Celestiony kupł mój znajomy Szymon, który teraz nie chce mi ich za nic odsprzedać. Żałuję że się ich pozbyłem. Na forum w komisie powinny być foty tych klasyków. Na prezentacji w odpowiednim pomieszczeniu kilka osób zweryfikowało swój stosunek do klasyków.

 

 

http://forum.mp3store.pl/topic/97708-yamaha-m2-stan-igla-2500-zl/

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy po kolei:

 

transport CocktailAudio X10CocktailAudio X10.jpg

dac: Arcam rDacArcam rDac.jpg

interkonekt: Atlas ElementsIC Atlas Element.jpg

wzmacniaczHK980HK 980.jpg

kable; Tara Labs Prism KlaraTara Labs Prism Klara.jpg

zestaw głośnikowy: Paradigm Monitor 7v6, Sub REL T5images.jpgREL T5 Subwoofer.jpg

 

DAP; Iriver IHP 140Iriver H140.jpg

Amp: Forum 608FORUM608.jpg

HD 650HD650.jpg

 

Nie mam aktualnego zdjęcia całości. Kiedyś wrzucę....

 

 

 

 

 

Edytowane przez ablak
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy po kolei:

 

transport CocktailAudio X10attachicon.gifCocktailAudio X10.jpg

dac: Arcam rDacattachicon.gifArcam rDac.jpg

wzmacniaczHK980attachicon.gifHK 980.jpg

zestaw głośnikowy: Paradigm Monitor 7v6, Sub REL T5attachicon.gifimages.jpgattachicon.gifREL T5 Subwoofer.jpg

interkonekt: Atlas Elementsattachicon.gifIC Atlas Element.jpg

DAP; Iriver IHP 140attachicon.gifIriver H140.jpg

Amp: Forum 608attachicon.gifFORUM608.jpg

HD 650attachicon.gifHD650.jpg

 

Nie mam aktualnego zdjęcia całości. Kiedyś wrzucę....

 

Bardzo przyjemny zestaw :) A z jakich kabli głośnikowych korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie , na bieżąco mierzyłem i przycinałem z tego co akurat miałem pod ręką ,pewnie nawet nie za bardzo wiedziałbym jak się za taki rysunek zabrać , ale jak chcesz mogę w wolnej chwili spróbować Ci to rozrysować i podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności