Skocz do zawartości

Domowe zestawy audio


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, skuteczność jest nieco umowna bo mierzyłem ją sam i wynosi około 93-94dB dla 1khz

Na pewno da się to dokładniej zmierzyć.

 

Jak gra? No mnie się podoba taki dźwięk, bezpośredni, otwarty, duża skala jak z podłogówek za 20-30KPLN. W zasadzie wszystko mi odpowiada poza tym że chciałbym wymienić tweeter i dać Mundorfa AMT, bo brakuje mi takiej perlistości powyżej 15-16kHz.

 

Zależnie od ustwionych poziomów mam albo koncertowe granie z wygarem albo jak ciszej to bardziej kameralnie, ale bez mulenia.Przestrzeni sporo bo to dipol.

 

taki klimat

https://www.youtube.com/watch?v=2Xf93mUl8l4

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja przez przypadek stworzylem swoj domowy zestaw audio, ktory calkiem fajnie brzmi :)

Chcialem kupic DAPa, ale pojawilo sie PS4 Pro, a ze od dwoch lat nosilem sie z zamiarem kupna to dusza gamer'a podjela decyzje :P

Jak juz wszystko podpialem to zauwazylem, ze ma optical out, a ze dzwiek z telewizora szalu nie robi to dokupilem budzetowe FiiO d03k "Taishan"(tu podziekowania dla all999 :) ) ktore przekazuje dzwiek do glosnikow Creative T20 :)

Jak juz sobie to gralo z glosnikow to pomyslalem, ze moze daloby sie posluchac muzyki, a nie tylko grac? No to zainstalowalem Spotify, podpialem Adapter USB z karta microSD 128GB (muzyka w formacie FLAC) do gniazda jack glosnikow wpialem Audio-Technica MSR-7 i to gra!

Domyslam sie, ze glosniki sa najwezszym gardlem ukladu i wzmacniacz sluchawkowy w nim zamontowany szalu nie robi, ale na razie wystarczy :)

 

PS. Jakby ktos mogl polecic jakies fajne glosniki z przyzwoitym wzmacniaczem sluchawkowym (jezeli jest taka mozliwosc to wolalbym ulepszyc glosniki, niz kupowac osobny wzmacniacz do sluchawek), to wolac :D

Edytowane przez Gregio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Bywalec

Hm, skuteczność jest nieco umowna bo mierzyłem ją sam i wynosi około 93-94dB dla 1khz

Na pewno da się to dokładniej zmierzyć.

 

Jak gra? No mnie się podoba taki dźwięk, bezpośredni, otwarty, duża skala jak z podłogówek za 20-30KPLN. W zasadzie wszystko mi odpowiada poza tym że chciałbym wymienić tweeter i dać Mundorfa AMT, bo brakuje mi takiej perlistości powyżej 15-16kHz.

 

Zależnie od ustwionych poziomów mam albo koncertowe granie z wygarem albo jak ciszej to bardziej kameralnie, ale bez mulenia.Przestrzeni sporo bo to dipol.

 

taki klimat

https://www.youtube.com/watch?v=2Xf93mUl8l4

Nie myślałeś nad RAALem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP

 

 

Ja sobie od tygodnia testuję takie oto cudeńko :wub:

 

 

 

Z Minasami ? Też poważnie podchodzę do tematu S16H

 

 

Tak.

 

Niestety ale już jutro muszę go oddać :(

 

Z czym porównywałeś Minasy ? Kupiłeś używki, czy bez pośrednio od Grzegorza ?

 

Przejście z CS55 A na A70 to kwestia czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od paru dni testuję sobie poniższego DACa Made in Poland. Chyba jest bardzo mało znany ale wart uwagi, zwłaszcza jak ktoś szuka wypełnionego dźwięku z solidnie zaznaczonym dołem i łagodną górą bez utraty szczegółowości.

 

 

IMG-20170404-WA0001.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Równo rok temu zaadaptowałem "bardzo" używany pokój crosfitpoledaceorbitrekgym na bardziej użyteczne pomieszczenie a w nim:

Accuphase P-7100 (klon DIY)

Marantz SR6011 + UD7007

Sony KDL-75

Media Player: HiMEDIA Q10 PRO TVBOX

4x Heco Clean GT 102 F + GT Center 42

Fronty: Illuminator 4 (DIY)

SUB: Perrless XLS10 + MB w rurze tekstolitowej (DIY)

Na ścianach panele akustyczne.

Doszedł jeszcze PS4 :D

Stolik lita sosna DIY 50Kg

Podłoga korkowa (+10 do ogólnej akustyki ;) )

 

I od tego czasu nawet chętnie się tam chodzi.

 

a46d9fb84516bf63099fbec2ebec.jpg

Edytowane przez maxdila
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Bywalec
Dnia 1/27/2018 o 20:04, maxdila napisał:

Równo rok temu zaadaptowałem "bardzo" używany pokój crosfitpoledaceorbitrekgym na bardziej użyteczne pomieszczenie a w nim:

Accuphase P-7100 (klon DIY)

Marantz SR6011 + UD7007

Sony KDL-75

Media Player: HiMEDIA Q10 PRO TVBOX

4x Heco Clean GT 102 F + GT Center 42

Fronty: Illuminator 4 (DIY)

SUB: Perrless XLS10 + MB w rurze tekstolitowej (DIY)

Na ścianach panele akustyczne.

Doszedł jeszcze PS4 :D

Stolik lita sosna DIY 50Kg

Podłoga korkowa (+10 do ogólnej akustyki ;) )

 

I od tego czasu nawet chętnie się tam chodzi.

 

a46d9fb84516bf63099fbec2ebec.jpg

 

Dwa pytania:
1. Sam robiłeś te panele? Wyglądają na dość grube. 20 cm?
2. To jakiś specjalny rodzaj podłogi? jak robiłeś łączenia pomiędzy poszczególnymi elementami? (bo podejrzewam, że podłoga jest "składana" z elementów".)

 

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w sumie nie mam problemu, ale ciekawi mnie co się stało i dlaczego tak się stało. Co? 

Platforma:
Amplituner: Onkyo TX-NR545
Stereo: STX Electrino 150
Kable: 2x2.5 (2.5m na długości) Cordial CLS 225 + banany prolinka
Czyli zestaw do wszystkiego, po taniości i z możliwością rozbudowy. Do małego pokoju, pod konsole, pc, filmy, etc. Nieważne.  


W czym "problem"? 
Jakiś czas temu, na konkretnych częstotliwościach, słyszalne było bzyczenie z lewej wysokotonówki. Ogólnie nie było to uciążliwe, bo powtarzało się tylko przy, załóżmy, 1 utworze na 50 odsłuchanych i zawsze w tym samym momencie - więc problem do odtworzenia i zasymulowania. Pierwsze rozwiązanie problemu (jak juz się za to zabrałem, bo mimo wszystko irytowało czasem :)) to przeczyszczenie głośnika, bo może jakiś włos gdzieś tam wpadł i rezonuje. Chyba pomogło ale to raczej był efekt placebo. ogolnie co jakiś czas bzyczenie nadal było słyszalne. Kolejnym krokiem było sprawdzenie kabli: 1) źródło - amp (OK), 2) kable głosnikowe... i tu zrobiło się śmiesznie. Zamieniłem kable stronami lewy przepiąłem pod prawy głosnik i odwrotnie. I teraz tak: jeśli głośnik jest uszkodzony, to nie bedzie zmian. Jeśli kabel robił problem, to w prawym głośniku pojawi się efekt bzyczenia.    
Problem w tym, że "problem" po prostu znikł. I teraz dlaczego? Kable są skręcona na bananach śrubkami. W kolumnach i w ampie osadzone są dosyć mocno... więc teoretycznie nie powinno być różnicy. Aha, podłączone były w tym samym kierunku...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności