Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Domowe zestawy audio


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście chodziło mi o sprzęty seryjne, lepsze słowo niż masowe - nie miałem na celu deprecjonować wartości wyżej wymienionych firm z prostego powodu - nigdy tych sprzętów nie miałem.

 

 

Faktycznie, będąc recenzentem wypadałoby mieć sprzęt nieco bardziej znany niż DIY. Rozumiem też, że wiele osób miało problemy z działaniem takich konstrukcji, ja sam się z tym spotkałem. Niemniej jednak nigdy nie miałem problemów z naprawą/poprawą czegoś, a jako plus podam fakt, że zazwyczaj nie trzeba silić się na jakieś formalne pisma w tych sprawach (jak to w społeczności forumowej). Gorzej, jeśli taki konstruktor sprzętów DIY komuś danego sprzętu nie naprawił - wtedy jest problem i wszelkie urazy zapewne jak najbardziej uzasadnione.

 

Jeśli chodzi o ceny, to w przypadku sprzętów seryjnych chyba też są wahania tychże? Choć może nie aż takie, jak w przytoczonym wyżej przypadku, ale jeżeli miałbym zaryzykować coś odnośnie tego tematu, to chyba nikt na forum nie kupił rzeczonego wzmacniacza (w wersji standardowej, jeśli chodzi o modowaną to mogło i pewnie bywało inaczej) powyżej 2 tysięcy, a jeśli chodzi o kwotę ze zbiorowego zamówienia, to z perspektywy czasu od premiery 1 i ceny, powiedzmy, "forumowej", i jeśli wziąć pod uwagę sprzedaż zbiorową to w sumie pokrywałoby się to z tym, o czym wspomniał Fatso odnośnie konkurowania sprzętów DIY z seryjnymi. No ale tu właśnie mieliśmy DIY i też każdy nabywca rzeczonego wzmacniacza ma prawo do swoich odczuć w tej sprawie, więc nie będę dalej wnikał.

 

 

Zdaję sobie sprawę również z faktu, że DIY nie kończy się na projektach SWS - chodziło mi o ogół. Chodziło mi o wszelkie sprzęty DIY. Tylko jeśli przyjąć koncepcję często prezentowaną na innych forach, i nierzadko tutaj (przynajmniej we wcześniejszych latach), to DIY powinno właśnie wygrywać jakością ze sprzętami sklepowymi. Ale jeśli jednocześnie takie DIY nie może konkurować, albo ma ciężko, z firmami produkującymi sprzęt seryjnie, to koncepcja DIYFM dla mnie przynajmniej przestaje mieć w dużej mierze sens, bo skoro mogę podobny sprzęt albo nawet lepszy kupić za porównywalną cenę (albo taniej) w sklepie, to wybór jest raczej oczywisty. Ewentualnie pozostaje personalizacja takiego sprzętu pod indywidualne gusta, o którą dość łatwo w DIY (nieraz bywało przecież tak, że ktoś wysyłał sprzęt na poprawki albo nawet szedł do kogoś na kawę w tym celu). Nie licząc Headonika i transportu (oraz słuchawek), mam wszystko DIY i jestem zadowolony, niemniej ten jakby ostatni trend na kupowanie firmowych sprzętów mnie zastanawia.

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

U mnie stanęło póki co na czymś takim. ;)

Trochę pustawo za kolumnami i na podłodze.

 

 

Najgorzej jest z lewej strony, koło grzejnika - musimy wreszcie powiesić zasłony. ;) Większych adaptacji niestety nie przewiduję - niedługo znowu się przeprowadzam, może w nowym mieszkaniu uda się coś zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja osobiście cały czas użytkuję gainclona, którego zrobiłem ok 10 lat temu. Wtedy za ok 500 zł (koszt części) mogłem cieszyć się sprzętem, na jaki nie było mnie stać chcąc kupić coś z rynku. Niedawno powróciłem do tematu audio, ponieważ okazało się, że dziś za sensowne pieniądze można kupić świetnie brzmiące sprzęty. Tak, że w międzyczasie trochę się jednak zmieniło in plus na rynku w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny Dual CL620

Heco P2303SL

napęd

Toska i Fiio D03K

dual cd 1035

Rotel rcd 855

 

no i amplituner

ITT 8033

Dual CR 1780

luxman R 1033

Onkyo Tx 2500

 

Itt 8040

TFK RA200

 

nie audiofilskie przewody bo łączone bananowo :D

problem mam z przełączaniem ampli, muszę się na jakiś zdecydować a to duży problem

każdy gra inaczej i każdy ma sówj urok zarówno wizualny jak i duchowy tudzież słuchowy.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stanęło póki co na czymś takim. ;)

a61b984920d9f0d96402cd69811898c2.jpg

 

Technics SL-221 / Asrock Beebox + Aune X1S > Denon PMA-720AE > Dali Zensor 5

 

Gdzie kupiłeś taki duży stolik RTV, ja szukam takiego żeby obok telewizora głośniki od wieży postawić. Ale nie mogę znaleźć takiego, fajnie jakby był w ludzkich pieniądzach jeszcze. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj prywatnie dorwać jakiegoś stolarza.

Mam trochę węższy, a robiłem na zamówienie. Chyba z 250zł za niego dałem.

 

DSCF9325 - Copy.JPG

 

Tylko we Wrocławiu jest giełda meblowa na pl. Świebodzkim, więc prawie każdy mógł mi coś takiego zrobić.

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale chyba nie problem znaleźć kogoś w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie kupiłeś taki duży stolik RTV, ja szukam takiego żeby obok telewizora głośniki od wieży postawić. Ale nie mogę znaleźć takiego, fajnie jakby był w ludzkich pieniądzach jeszcze. :ph34r:

W Ikei. ;)

 

No tak o Ikei nie pomyślałem, pewnie wysyłkowo nie sprzedają :huh: . Orientujesz jaką ta twoja ma szerokość, mnie w sumie zadowoliło by takie coś http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80299874/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spróbuj prywatnie dorwać jakiegoś stolarza.

Mam trochę węższy, a robiłem na zamówienie. Chyba z 250zł za niego dałem.

 

attachicon.gifDSCF9325 - Copy.JPG

 

Tylko we Wrocławiu jest giełda meblowa na pl. Świebodzkim, więc prawie każdy mógł mi coś takiego zrobić.

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale chyba nie problem znaleźć kogoś w okolicy.

 

 

Gdzie kupiłeś taki duży stolik RTV, ja szukam takiego żeby obok telewizora głośniki od wieży postawić. Ale nie mogę znaleźć takiego, fajnie jakby był w ludzkich pieniądzach jeszcze. :ph34r:

W Ikei. ;)

 

Chłopaki a tak BTW, to te telewizory nie za wysoko macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Jestem w trakcie budowy i moje hi-fi stoi w śmieciach,ale pokażę

SABA hi-fi studio 8100k z 1974 roku.

Kolumny Dali Concept 1

Monitor zrobiony z TV LCD z elektroĹmieci(sam zrobiłem-150zł)

Komputer i3 4150 z Sound Blaster Z

Gramofon Pioneer PL-512X(nie ma gdzie postawić no i igła urwana-muszę kupić wkładkę)

Na sabie radio internetowe DNT iPdio-za 60EURO nowe z niemiec-to juĹź staroć(reciva)

Mam takich śmieci pełno,więc jak coś nawali to w kibel i następne :)

Starczy narazie a po budowie to będzie poustawiane jak trzeba

IMG_20160909_222638.jpg

IMG_20160909_222709.jpg

IMG_20160909_222803.jpg

IMG_20160909_223011.jpg

Edytowane przez Kuba83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie aktualnie gra takie coś:

- kolumny Acoustic Energy AE1 Series II, wzmacniacz Abrahamsen V2.0 UP oraz odtwarzacz Pro-Ject CD Box DS;

- kable głośnikowe Van Den Hul Clearwater, interkonekty Chord Crimson VEE3 i zasilające od Tomanka (plus listwa Taga PF-1000).

 

Poniżej załączam zdjęcie.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności