Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Custom One Pro - MDR-1R - Fidelio L1 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję ocieplonych, dobrze grających, swietnie wyglądających i wykonanych porządnie słuchawek do ipoda.

Na oku mam trzy typy

1 Beyerdynamic Custom One Pro

2 Sony MDR-1R

3 Philips Fidelio L1

Które z nich spełniają najwiecej z postawionych kryteriów? Ewentualnie jakieś inne lepsze typy. Budżet plus minus 7 stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to w takie kolejności z tych wyżej wymienionych :

 

1 - Beyerdynamic Custom One Pro - Porządne z regulacją brzmienia i mozliwością zmiany wyglądu

2 - Sony MDR-1R - Naprawdę fajnie i porządnie wykonane z milusim basem

3 - Philips Fidelio L1 - Solidnie wykonane i ciepławe

4 - AKG 181DJ - Wygodne z Basowym brzmieniem

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słuchałem Sony 1R ale na Audiohobby jest opinia o nich:

 

 

ostatnio zakupiłem rzeczone Sony MDR-1R.

Jako, że posiadam CAL-e, to z przykrością muszę stwierdzić, że Soniaki nie są warte nawet 100 zł :-(

Cal-e są zdecydowanie lepsze, są lepiej zrównoważone, mają ładniejszą średnicę od soniaków, pasmo jest bardzie spójne.

W Soniakach jest dziwna sprawa - po pierwsze brakuje pełnej średnicy oraz bas jest dziwny - taki monotonny.

Zaznaczam, że obydwie pary słuchawek mają za sobą co najmniej 100 godzin.

Porównań dokonywałem z wykorzystaniem zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego.

Przy źródle przenośnym (Cowon X7) - Soniaki jest łatwiej wysterować, ale nie zmienia to faktu, że słucha się ich nieprzyjemnie.

Jedyne co na plus, to wykonanie - Soniaki wyglądają świetnie, ale brzmieniowo to rozpacz (((

Soniaki są bardziej detaliczne od CAL, ale to za mało, aby wzbudzić nad nimi zachwyty.

Nie wspomnę również o AKG K550, które po prostu pokazują Soniakom ich miejsce - śmietnik. Piszę to bez przyjemności, bo bardzo lubię firmę Sony ale chyba stacza się w przepaść.

 

http://audiohobby.pl/topic/10/7377#koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 są bardzo neutralne, sprawe troche poprawia rekabling jak u @Fatso a i bez niego są bardzo fajne.

Soniaki nie maja duszy i fanu CALi ale za to są bardzie szczegułowe i dokładne, bas bardziej dynamiczny i przedewszystkim dużo trwalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka to kicha bo moglbym je miec taniej sporo. Sam mam cal! i z ipodem mi sie jakos specjalnie nie zgrywaja raz jestem zachwycony a raz zmieniam na inne. Dodam ze chcialbym by sluchawki byly domowo-portable i by ladnie sie daly napedzic z dziurki ipoda. Nie mam wzmacniacza i wolalbym dolozyc do porzadnych sluchawek zamiast kupowac jakiegos fiio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Beyerdynamic Custom One Pro można w Mp3Store odsłuchac bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Fidelio L1 w gdańskim Saturnie, więc może w tej sieci sklepów wszędzie mają je na standardzie.

We Wrocławskim Saturnie ich nie było. Ale może jeszcze lub już nie mieli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem L1 w Warszawskim Saturnie(Arkadia i Złote) i z Touchem 4 zgrywały się fajnie tzn było trochę ciepło, bas wyraźnie zarysowany ale nie przysłaniał innych tonów. Z obecnym Soniakiem nie zgrywają się tak dobrze. Pytanie jest też takie czy to brzmienie oceniłbym na warte swojej ceny. Wydaje mi się,że nie ale odsłuch był zbyt krótki i warunki też nie te. Tą opinią o soniakach się nie przejmuj, jest ona bardzo dziwna w szczególności w odniesieniu do Cal( wyraźna i zrównoważona średnica). Słuchawek Sony słuchałem w ich salonie niestety podłączonych do ich sprzętu. Bardzo mi się podobały, ale nie mam pojęcia jak zagra to z przenośnym grajkiem. Możesz zwrócić uwagę również na Akg K618 które bardo dobrze zgrywają się z playerami takimi jak Touch lub Sony Walkman, ale wątpie by grały lepiej od K181.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem okazje porównać 1R oraz L1 i Philipsy mi się nie spodobały (już M1 zagrały lepiej). Ogólnie są niezłe, ale to nie jest granie jakiego oczekuje w takiej kwocie. Środek cofnięty, trochę mało góry, bas lekko rozlazły i średnio kontrolowany. Pewnie z jakiegoś mocnego źródła stacjonarnego zagrałyby dużo lepiej, ale z playera szału nie robią. Sony wypadły dużo lepiej, zastanawiałem się nawet czy ich nie kupić, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, ze zrobię jednak inaczej (do domu kupie pewnie dt770 a na miasto nowe doki). :)

Edytowane przez Strodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek Sony bardziej macałem jak słuchałem, wynikło to z faktu iż miałem tylko telefon ze sobą pozatym facet z salonu stał mi nad głową i coś sapał. Chciałem ostatnio posłuchać ich z ipoda ale już nie mieli ich na stanie. Może uda się w stolicy posłuchać w przyszłym tygodniu.

Kuszą Customy zwłaszcza, że mają 16ohm i chyba będą łatwiejsze do wysterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem dźwięku Customy są może i lepsze od Sony, ale nie nazwałbym ich przenośnymi. Jasne, na upartego można w nich wyjść na miasto, ale są duże, dosyć ciężkie i grzeją niemiłosiernie. :)

Czy ja wiem, nie są jakieś specjalnie ciężkie, na głowie wydają się być lżejsze nie ATH-M50tki. Z tym grzaniem to się tego obawiałem, i pewnie w cieplejze dni będzie gorzej, ale dziś spędziłem w nich 4,5h ciągiem w pracy i okazują się być bardzo wygodne i nie męczą. Na testy outside muszę poczekać na lepszą aurę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyerdynamic Custom One Pro ​są naprawdę świetnymi słuchawkami o dużych możliwościach. Osobiście mam zamiar nabyć je w przyszłości gdyż podoba mi się ich charakterystyka brzmienia, a najbardziej na 2 wentylu. Na razie jednak ich najciekawsza funkcja czyli zmiana wyglądu jest utrudniona i dopiero jak "części zamienne" będą szeroko dostępne, a cena trochę spadnie to na pewno je zakupię.

A tu tak na smaka ;)
http://www.ebay.pl/itm/Beyerdynamic-Custom-One-Pro-DJ-Headphone-New-model-with-variable-bass-response-/130830062287?pt=UK_AudioVisualElectronics_HomeAudioHiFi_Headphones&hash=item1e761452cf#ht_6157wt_1397

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności