Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne ~250 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich serdecznie :)

Chce kupić sobie słuchawki nauszne w cenie ok 150-250 zł.

Głównie do użytku w domu jednakże chciałbym żeby sprawdziły się także jako przenośne (jazda autobusem...).

Budżet to j.w do około 250 zł.

Muzyka to hip hop, rap i po trochu każdej innej (oprócz metalu, muzyki klasycznej).

Zastanawiam się nad:

SHURE 240a

CAL!

Dodam iż do słuchania muzyki będę używał narazie mojego wysłużonego Galaxy SII.

W miare czasu planuje kupić jakiś odtwarzacz do około 300zł.

I tu pytanie. Co było by lepsze na SGS II? SHURE 240a czy CAL'e? Czy wogóle jest sens kupić słuchawki nauszne do tego telefonu, czy nie usłyszę różnicy w dźwięku (narazie używam SGS II + fabrycznie dołączone słuchawki)?

Ewentualnie jestem otwarty na nowe propozycje słuchawek, które będą się w miare zgrywać z Samsungiem.

Dodam iż nie zamierzam (przynajmniej w najbliższym czasie) kupować dźwiękówki do kompa.

Z góry dzięki za odpowiedź i liczę na Waszą pomoc i ewentualne rady jeśli chodzi o słuchawki ;)

Edytowane przez Kamil77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shurki grają przyjemnie ale basu może Ci czasem braknąć :/ Może lepiej Fostex TH-7B ?

 

Mogą też Ci podejsć: Audio Technica SJ55 i AKG K518.

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie :)

Fostexy odpadają, ciężko je dostać. AKG K518 mi jakoś nie podchodzą. AT SJ55 są ciekawe.

Pytanie tylko które zagrają najprzyjemniej na poczciwym esie 2? :D

Miałem już kupić cale, później zainteresowały mnie shurki, a teraz jeszcze AT w stawce :lol:

Na oku mam COWONa E2 oraz SANDISk Clip + , ale to za jakiś czas sobie sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJ55 powinny grać ładnie:) Miałem Shurki - słuchawki naprawdę dobrze wykonane z bdb jakością dźwięku ale to bardziej monitory niż basowe potworki - rap na nich nie był zbyt przyjemny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Shurki to spore słuchaweczki :D

Jednak cały czas prowadzą.

A możesz się wypowiedzieć na temat cali?

Słyszałem dużo pochlebnych opinii, jednak ta jakość wykonania ehh.. Poza tym niewiem czy S2 będzie dla nich wystarczającym źródłem.

Muszę się jeszcze zastanowić, czy shurki napędzi S2 też pewności nie mam...

Z tych trzech, który, że tak powiem jest najmniej wybredny jeśli chodzi o źródło dźwięku?

Tzn. który zagra najlepiej na dość słabym muzycznie smartfonie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem także nad Denonami 310r, ale chyba zdecyduje się na te:

http://sluchawki24.pl/p/5/147/shure-srh-240a-wysylka-kurierem-gratis--przenosne.html

Jest to wersja z -a, chyba z poprawionym pałąkiem :)

Mam nadzieję, że świetnie się zgrają z moim fonkiem :D

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem także nad Denonami 310r, ale chyba zdecyduje się na te:

http://sluchawki24.pl/p/5/147/shure-srh-240a-wysylka-kurierem-gratis--przenosne.html

Jest to wersja z -a, chyba z poprawionym pałąkiem :)

Mam nadzieję, że świetnie się zgrają z moim fonkiem :D

Dzięki za opinie.

Zgadza się - wersja A ma poprawiony pałąk, ale ponoć i basu jest ciut więcej. Z telefonu zagrają lepiej niż CAL, za to z porządnego wzmacniacza już na odwrót (Shure niewiele zyskają a CAL sporo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Waszych opinii jestem już prawie zdecydowany na shurki :D.

Napotkałem się także na wersję 240-E, czy jest ona lepsza niż 240a? Jakie są różnice?

To bardzo dobrze, że shurki sprawdzą się na S2 :)

Tak myślałem, że są bardziej komfortowe w użytkowaniu, głównie przez tą iż są trochę większe od CALi!

Edytowane przez Kamil77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc.

W takim razie ostateczny wybór padł na SHURE SRH 240a :).

W najbliższym czasie jak tylko je otrzymam to dam znać, jednak uprzedzam iż mogą to nie być obiektywne spostrzeżenia gdyż nie miałem okazji bliżej testować modeli za takie pieniądze. Niemniej jednak oczywiście podzielę się wrażeniami:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchałeś tylko pierdziawek to banan z ryja Ci szybko nie zejdzie :P (za przeproszeniem oczywiście:))

Edytowane przez snuffmajster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć !

 

Sory, że dopiero po miesiącu piszę opinię o niedawno zakupionych przeze mnie shurkach SRH-240a. Niestety, brak czasu sprawiły iż właściwie nie miałem możliwości dłuższego ich odsłuchu.

Więc tak, pierwsze wrażenia jeśli chodzi o jakość wykonania bardzo dobre. Wszystko spasowane bez zastrzeżeń. Rozmiar słuchawek oraz muszli w sam raz dla mnie (ust 7/10 rozpiętość), uszy mieszczą się idealnie co sprawia iż są to słuchawki wokół uszne.

Kabel nie jest taki cienki jak się spodziewałem, jest jak najbardziej ok. Sama jego długość to taki "złoty środek" czyli podczas odsłuchu na mieście jest trochę za długi (długość 2 metry) i niestety musi być upychany w kieszeni :D, zaś do kompa w sam raz i nie muszę się martwić gdy chcę się nieco od niego oddalić podczas wyścigów na kierce :). Wtyczka bardzo gruba więc nie ma obawy, że się uszkodzi.. Koniec pitolenia o konstrukcji :D, teraz czas na najważniejszą część czyli jakość dźwięku. Pierwsze wrażenie po przesiadce z fabrycznych słuchawek samsunga były dosyć mieszane gdyż brzmienie słuchawek nausznych różni się znacznie od doków. Jednak zdawałem sobie sprawę, że słuchawki muszą się "wygrzać". Właśnie po tym etapie brzmią one znacznie lepiej niż z początku. Bas jest bardziej wyrazisty, dźwięk czystszy i ogólne wrażenia są znacznie lepsze. Gdy po dłuższym słuchaniu shurek postanowiłem porównać dźwięk z dokami samsunga to byłem bardzo zaskoczony tym jak kiepsko grają te doki (zawsze uważałem je za dobre, nawet bardzo a tu taki szok:D) . Teraz tylko shurki, grają bardzo dobrze na moim s2 w połączeniu z player pro i dsp pack (choć na pewno gorzej niż np. sony xperia T + shurki). Ogólnie jestem bardzo zadowolony i bardzo polecam te słuchawki jako doskonałą alternatywę dla CAL!

 

Wygoda - 9/10

Dźwięk - nawet z sII 10/10 :D

Wykonanie - 9/10

 

Myślę, nad zakupem jakiejś karty np. asus xonar dg lub zewnętrzną asus xonar u3. Nie wiem którą kupić, ale chyba zdecyduję się na przenośną ze względu, że mogę ją zabrać ze sobą kiedy chcę i podłączyć do innego kompa czy lapka.

Pozdrawiam

 

HEJ!

Edytowane przez Kamil77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności