Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Superlux HD330 mod - podkreślamy wokal


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach kolejnych poprawek producenta tym razem wziąłem na warsztat Superluxy HD330.

Modyfikacja niedroga i w pełni odwracalna więc się nie bać ;)

 

Poniżej link do fotoporadnika

 

http://pokazywarka.pl/hd330_mod/

 

Komentarze mile widziane, zwłaszcza tych którzy zrobią - niech opiszą wrażenia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Hmm, masz może fotki samego przetwornika? Skoro budowa tych słuchawek jest żywcem zerżnięta od Beyerdynamica to może drivery również :)

http://fotkidepo.ru/?id=photo:561017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, masz może fotki samego przetwornika? Skoro budowa tych słuchawek jest żywcem zerżnięta od Beyerdynamica to może drivery również :)

Drivery są zupełnie inne. W superluxach mają 40mm średnicy a np w DT990/880/860 coś koło 45mm - taki nietypowy rozmiar.

Do tego drivery spureluxów mają wystająca rurkę od basreflexu, w żadnych innych słuchawkach tego nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40mm to nie jest znowu tak mało, żeby nie dało się uzyskać niskiego basu, bas reflex daje punktowe podbicie jednej częstotliwości, do tego powstaje przesunięcie fazowe, dlatego bas z takiej obudowy może być bardziej rozmyty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dodam od siebie, że żaden śrubokręt u mnie nie zadziałał, natomiast metalowa wsuwka do włosów idealnie. Pierścień po podważeniu wylatuje daleko w powietrze. Dla wszystkich usuwających siatkę za przetwornikiem - jest ona przyklejona do tej środkowej belki z nazwą słuchawek, więc aby jej nie zniszczyć zrywając (jak ja xD) warto złapać ją jednocześnie od góry i z dołu, po czym delikatnie oderwać na środku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

hej, Panowie, czy ktos wyciagnal ta rurke basrefleksowa? zastanawiam sie nad tym,ale moze ktos mnie odwiedzie od tego pomyslu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grabski5 napisał:

hej, Panowie, czy ktos wyciagnal ta rurke basrefleksowa? zastanawiam sie nad tym,ale moze ktos mnie odwiedzie od tego pomyslu? :D

Co prawda nie wyciągałem, ale zapewne otrzymasz jeszcze bardziej "poluzowane" dźwiękowo słuchawki - raczej bym do niej mały kawałek gąbki włożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poluzowane tzn u Ciebie mniejsza kontrola basu,jeszcze bardziej rozlazly bas wyciekajacy na srednice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, grabski5 napisał:

poluzowane tzn u Ciebie mniejsza kontrola basu,jeszcze bardziej rozlazly bas wyciekajacy na srednice?

dokładnie :), aczkolwiek jest to 150ohm, więc efekt będzie mniejszy niż jakbyś zrobił to samo z niskoomowcami.

Edytowane przez Perul
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy modelu HD660, ale jest to ten sam przetwornik i żeby nie zakładać nowego tematu postanowiłem podzielić się informacją tutaj. W dniu wczorajszym odebrałem przesyłkę z nowymi słuchawkami. Po przesłuchaniu od razu zauważyłem, że jest z nimi coś nie tak. Wszędzie zachwalane, polecane jako rozsądny, dobrze brzmiący produkt, a zagrały jasno, jazgotliwie, ze śladowymi ilościami basu. W zasadzie chciałem je odsyłać, ale stwierdziłem, że jednak zajrzę do środka. Wewnątrz odkryłem, że przetworniki połączone są w przeciwfazie :) Mało tego, po głębszych analizach, doszedłem do tego iż polaryzacja przetworników jest różna w przypadku lewego jak i prawego kanału. Przetworniki nie posiadają oznaczeń biegunowości, ustaliłem więc ją samodzielnie i tak wypada ona dla lewej i prawej strony (foto poniżej). Zaznaczono czarną kropką minus każdego przetwornika, w jednym mamy go z prawej, a w drugim z lewej. Być może w swoich słuchawkach macie podobnie, co oznaczało będzie, że w przypadku tego producenta powtarzalność produkcji = zero ;) Po prawidłowym podłączeniu przetworników słuchawki zaczęły grać naprawdę fajnie, usłyszałem potężny bas niezalewający reszty pasma, a jazgotliwe wysokie tony uspokoiły się.

IMG_20190118_104805.jpg

IMG_20190118_104217.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności