Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Beyerdynamic DT990 PRO - Full Open MOD


mikolaj612

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym tygodniu nie miałem czasu. Dziś pod nóż poszedł kabel od UE jutro robię DT990 Pro.

 

 

No i wreszcie FULL OPEN MOD w moich Beyerdynamic DT990 Pro zrobiony :D

Ale zacznijmy od początku tak wyglądają słuchawki stockowo, faktycznie otwarty jest jedynie tył samego przetwornika.
Reszta jest zakryta plastikiem z siateczką. [ tak u mnie to był plastikowy bardzo twardy krążek a nie jak u Mikołaja guma ]
CIMG6512a.jpg
Po zdjęciu padów otrzymujemy to co widać po prawej stronie, po lewej już mamy sam przetwornik po wyjęciu pianki i plastikowego krążka który to trzeba podważyć czymś cienkim w rowkach z zatrzaskami.
CIMG6514a.jpg
Następnie przechylamy/uderzmy w muszle i przetwornik wyskakuje. Ukazuje się nam też nasz bloker dźwięku czyli plastik z filcem.
CIMG6516a.jpg
Następnie zaczyna się najcięższa cześć podważamy czymś cienkim i wytrzymałym z zewnątrz przez siatkę lub wewnątrz podważając na zatrzaskach plastik.
CIMG6517a.jpg
Następnie złapałem podważony plastik szczypcami i potem placem na środku gdzie jest otwór, jak już wystarczająco podważyłem.
Zaznaczam że musiałem do tego użyć naprawdę sporo energii w rezultacie jeden krążek pękł.
Ale co mi tam w zasadzie i tak jest mi już nie potrzebny, a operacje wsteczną zawsze wykonać można z minimalnym uszczerbkiem estetycznym. ;)
CIMG6518a.jpgCIMG6523a.jpg

W efekcie po złożeniu wszystkiego z powrotem otrzymujemy w pełni otwarte słuchawki z widocznym kablem w środku. ^_^
Oraz 2 zestawy plastików z filcem i siateczek które można potem włożyć z powrotem jeżeli efekt jest nie zadowalający, a nie zniszczyło się ich przy demontażu. ;)
CIMG6525a.jpgCIMG6526a.jpg

Co do samego dźwięku i jego zmiany.
- scena znacząco się poszerza
- wysokie ciut się wyklarowują, talerze mi lepiej wybrzmiewają ^_^
- średnica staje się bardziej przejrzysta i jakaś taka wyraźniejsza
- niskie za to stają się trochę dynamiczniejsze ale tracą za to na masie i sile uderzania <_<

Spostrzeżenia są czysto subiektywne i opisane po wstępnych testach jeżeli coś jeszcze zauważę lub usłyszę :ph34r: to się odezwę.

PS - Wszelkie formy pochwały za ciężką prace mile widziane :P , a do moderatorów proszę o przeniesienie tego mini instruktarzu na początek wątku by leniwym forumowiczą nie umknął i był pod ręką.

Edytowane przez GarsteK1989
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w BD albo nie potrafią zrobić porządnych słuchawek, albo celowo wkładają ten plastik, żeby zepsuć świetne bez niego słuchawki?

cóż - na szczęście można wszystko z powrotem odwrócić i poskładać do "kupy", a potem wystawić na sprzedaż jako "nietrafiony prezent dla dziewczyny..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż - na szczęście można wszystko z powrotem odwrócić i poskładać do "kupy", a potem wystawić na sprzedaż jako "nietrafiony prezent dla dziewczyny..."

 

poniekąd tak się stało ;)

 

 

 

Co do samego dźwięku i jego zmiany.

- scena znacząco się poszerza

- wysokie ciut się wyklarowują, talerze mi lepiej wybrzmiewają ^_^

- średnica staje się bardziej przejrzysta i jakaś taka wyraźniejsza

- niskie za to stają się trochę dynamiczniejsze ale tracą za to na masie i sile uderzania <_<

 

Spostrzeżenia są czysto subiektywne i opisane po wstępnych testach jeżeli coś jeszcze zauważę lub usłyszę :ph34r: to się odezwę.

 

Mogę pochwalić za zdjęcia :)

 

Jak na mój gust opis wskazuje po prostu na ubytek basu. Ja osobiście bym w tych słuchawkach niczego nie zmieniał, na torze na jakim je słuchałem niczego im nie brakowało. Nie było to co prawda moje brzmienie, ale robiło wrażenie. Natomiast po podpięciu do "słabego" musilanda, słuchawki "wykrzaczały" i nie dało się ich słuchać. Dla fanów rocka imo są to jedne z lepszych słuchawek, jedynie warunkiem jest dobranie równie dobrego-nietaniego toru. Ja wolę charakter DT-150, jednak one są chyba jeszcze bardziej wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie basu jest trochę mniej ale zakładam że na czymś mniej ciepłym niż mój lampowy OTL może być z tym tylko grzej.
A tak wyszło wszystko bardzo fajnie i jak na razie w pełni zadowolony z całej roboty jestem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także byłem, powiem więcej DT770 i DT880 to te same słuchawki tylko różnią się ilością, tudzież typem syfu, który BD tam daje :)

 

Uważam (osobiście), że po tym modzie te słuchawki zupełnie nie mają się czego wstydzić, nawet powiem więcej, że w takim stanie to fabrycznie powinny być sprzedawane :)

 

A sam dodam, że u siebie nie zauważyłem ubytku basu, a raczej zdecydowanie zyskał na uporządkowaniu oraz fakturze.

 

W sumie dla mnie w zasadzie niemal idealny otwarte słuchawki, gdyby miały odpinany przewód i lepsze pady (niezużywające się) to prima sort, chyba je niebawem znów kupię bo cholernie mi ich brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam dodam, że u siebie nie zauważyłem ubytku basu, a raczej zdecydowanie zyskał na uporządkowaniu oraz fakturze.

 

Ja uważam tak że sam bas zyskał na jakości kosztem ilości. :lol:

Przynajmniej na moim wzmaku taka różnicę odczuwam i mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie biorąc pod uwagę wszystkie plusy tego zabiegu jak najbardziej warto i polecam !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram idee worka na kartofle. ^_^

A oryginalną siateczkę podejrzewam że na cienką dwustronną można by spokojnie podkleić może w przyszły weekend pokombinuje ale na razie podobają mi się gołe przetworniki. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to możecie nawet kondona nałożyć :D Ale z tego co widzę wolicie bez.


Ja kiedyś może nabędę sobie 990pro bo słuchawki w cenie używek zacne. Jednak nie mam zamiaru ich modować ich bas jak najbardziej mi się podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zakupiłem już zrekablowane to zmian podać nie mogę. :P
I tak kable idą do obu muszli.

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja kiedyś może nabędę sobie 990pro bo słuchawki w cenie używek zacne. Jednak nie mam zamiaru ich modować ich bas jak najbardziej mi się podobał.

A mógłbyś porównać DT990 do X1? W wątku o X1 pojawiła się już taka moja prośba, ale jakoś nikt się nie pokwapił z odpowiedzią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w BD albo nie potrafią zrobić porządnych słuchawek, albo celowo wkładają ten plastik, żeby zepsuć świetne bez niego słuchawki?

Identycznie jest z Senkami HD555, tyle że tam moda już nie odwrócisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no w HD555 zawsze można podkleić jakąś gąbeczkę z powrotem i będzie jak wcześniej.
Chyba że masz na myśli pełne otwarcie słuchawek bo w takim wypadku trzeba wycinać plastikową siatkę z przed tej metalowej i jest to nieodwracalna operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności