Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Beyerdynamic DT990 PRO - Full Open MOD


mikolaj612

Rekomendowane odpowiedzi

Znów ja :)

Jako posiadacz DT990 PRO, które są moimi pierwszymi otwartymi słuchawkami, postanowiłem sprawić by były rzeczywiście otwarte a nie jak w stanie fabrycznym pół-otwarte/pół-zamknięte :)

Modyfikacja ogranicza się do ściągnięcia padów, potem pod nimi widać plastikową obręcz z gąbką, obręcz podważamy płaskim śrubokrętem/pilniczkiem/czykolwiek twardym o niewielkiem średnicy, powinno bez problemu odejść tak po jednej jak i drugiej stronie, gdy już się z tym uporamy to przecyhlamy słuchawki przetwornikiem w dół, powinien sam odejść, a jak nie to wystarczy lekko puknąć od zew. strony, staramy się nie urwać kabli przy okazji itd, więc ostrożnie.

 

Teraz widzimy głównego podejrzanego, czyli białą okrągłą gumę z naklejoną watą, teraz trzeba ją wyciągnąć, nie jest to trudne, aczkolwiek może być czasochłonne bo guma jest wcisnięta w rowki i trzeba ją wziąć na sposób :)

Mój był taki że czymś płaskim wypychałem ją od zew. do środka a gdy odeszła na tyle by złapać ją palcami to poszło dalej samo. uważamy przy tym by nie porwać tej materiałowej siateczki.

 

Operacja kończy się sukcesem po wyciągnięciu tej gumy, siateczkę także trzeba wyciągnąć ponieważ nie ma się czego trzymać :)

 

Po skończeniu mamy prawidziwe otwarte słuchawki, a brzmienie poprawia się na tyle, że sam korzystam z takiej opcji i nie chcę fabrycznej, przetwornik w końcu się nie dusi i pokazuje na co go stać, dla ciekawych można nie wkładać pod pady gąbki wtedy też zachodzą drobne zmiany w dźwięku.

 

Tak to w skrócie wygląda, postanowiłem zostawić dla potomnych bo to jednak popularne i bdb słuchawki a może komuś brakuje przestrzeni czy średnicy to można sobie to we własnym zakresie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ahh zapomniałem o tym :E

 

Zaraz zrobię i postaram się wrzucić, nie bardzo mam gdzie zrobić bo ciemno w chacie i oświetlenie nie domaga, postaram się ;)

Czekamy czekamy, na opis co i jak sie zmieniło też :) może raz jeszcze spróbuje bayery.

 

A pro po HD330/660/440 są bliźniaczą konstrukcją wiec może ten MOD można i tam zastosować ? Teraz to może bym i brał te hd330.

 

PS masz zachana skrzynke czy jak ???

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HD660 i teraz mam DT990 i mogę powiedzieć że konstrukcja bliźniacza nie jest. Superluxy mają dużo mniejsze pady, muszle zresztą chyba też. Nie mam ich do porównania jednocześnie ale tak mi się wydaje. Jeszcze w przypadku Beyerów muszle obracają się też delikatnie w innych osiach, w Superluxach muszle były sztywno przykręcone do pałąka więc można było je tylko rozciągać. Z tego co wiem to Perul chyba robił podobnego moda w HD330.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica w brzmieniu między DT990 a DT990 PRO, bo z tego co widzę muszle nieco inne?

 

Co do padów, to te od beyera się rozszerzają, a te superluxa są wręcz wewnątrz średnicy muszli, ale samo mocowanie na muszle jest identyczne (zakładałem pady od DT880 na HD330).

 

Jeśli chodzi o mod HD330 to ma on za zadanie wyeksponować średnie tony, których HD330 nie mają zbyt wiele, w przeciwieństwie do zamkniętych HD440 i zapewne HD660 (tych nie słyszałem, ale się domyślam ze względu na ich budowę).

 

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś wklejalem różnice pomiędzy pro a zwykłymi, z oficjalnej strony beyera. Było tam chyba cos o dźwięku.

Mi bardziej chodziło o to ze myszkę beyerow są głębsze od superluksow, chodź jak mówiłem nie jestem pewien.

 

 

Sent from my iPod touch 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje będę rekablować to wtedy porobię foty od razu :)

Różnica jest wizualna najbardziej oraz komfort, moje w pełni otwarte DT990 PRO spokojnie pokazały miejsce w szeregu DT880 Edition 2005 250ohm, widać, że ten sam driver, w muszli przez te ****a się po prostu dusi :)

 

Ciekawi mnie ile rekabling dobrego wniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Różnica jest wizualna najbardziej oraz komfort,...

 

Ciekawi mnie ile rekabling dobrego wniesie.

Mógłbyś rozwinąć, zwłaszcza ten komfort?

 

Co do rekablingu to nie sądzę, żeby dużo wniósł - Beyerdynamic nie oszczędza na kablu jak Creative ;)

 

... Mi bardziej chodziło o to ze myszkę beyerow są głębsze od superluksow, ...

Zgadza się pady beyerów są też głębsze, nie tylko większe na końcach. Stąd mój pomysł założenia padów od HD681 na HD330.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy nacisk pałąka na głowę jest, przez co jest wygodniej jest i pady też się tak nie "plackują" w środku driver i tak ten sam :)

 

Ja nie kupiłbym żadnych innych Beyerów z tych serii skoro mam 990 PRO.

 

Co do rekablingu to się dowiem pod koniec tygodnia przyszłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie poeksperymentował z gąbką przed przetwornikiem, tak jak w tym linku z drugiego posta w temacie. Podobno najlepsza opcja to gąbka przed przetwornikiem i usunięcie siatki zza (nas to nie dotyczy, w przypadku DT990 wystarczy dodać gąbkę) - dzięki temu mamy bas z DT990 i okiełznane wysokie i średnice DT880.

Ale mody słuchawek zostawiam sobie na później, jak już się stockowymi nacieszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj zrób ten recabling i wrzuć foty :)

Miałem kiedyś 990pro i teraz trochę żałuję że je sprzedałem.

Przegrały z HD600 z powodu mniejszej ilości szczegółów, ale mięsa i basu w rocku/metalu Beyerom nie brakowało, HD600 bardziej uniwersalne były.

Chyba się na nie skusze ponownie, zrobię ten mod i będzie to dobre dopełnienie do moich Grado, w których nie brakuje szczegółów i smaczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchając head2head DT880 Edition oraz DT860 i DT770 PRO LE to bez wiątpienia wybrałbym DT990 PRO po modzie, dopiero lepsze był HiFiMAN HE-300 jak dla mnie.

Myślę, że w piątek spowrotem będę miał DT990 PRO w domku, pojechały do kolegi na testy bo chce przed zakupem posłuchać.

 

Z forum Rayfe zrobił tego moda i jest zadowolony, nawet bardzo bo gra jest warta świeczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przewertowaniu trgo wątku i ja zamierzam zrobić full open moda, a i postaram sie być na tyle dobry i zdjęcia z operacji wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są zdecydowanie lepsze pod względem dźwięku, a może raczej pasuje mi ta dynamiczna, detaliczna i o dziwo ciepła sygnatura brzmienia, dla mnie to po DT990 PRO jedyny punkt odniesienia, który ma dla mnie sens, a który pewnie będzie mój jak DT990 PRO sprzedam, kolega ma już HE-300 to jest to co lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko chłopaki na WEEKEND robię moda będą i zdjęcia i o basie też :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności