Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

funk/dobry groove


fuzz
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez MrBrainwash,

Rekomendowane odpowiedzi

Naturalnie macie moje błogosławieństwo na inny temat, ale nie zapomnijcie podrzucić mi czegoś smacznego od czasu do czasu. :D

funk, deep funk, raw funk, funk jazz, acid jazz, połamane bity, tagi mnie nie interesują, interesuje mnie potężny groove :P

 

The Brand New Heavies sobie posłuchajcie, sporo kawałków spodoba się raczej bardziej wam niż mi, ale w całkiem pokaźnej dyskografii i ja mogę coś dla siebie wygrzebać:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brombo, Fuzz: skoro Fuzz dał nam błogosławieństwo z czystym sumieniem podejmę się założenia i pielęgnowania tegoż nowego tematu o latach 70-tych.

 

Brombo: Ale to mają być tylko lata 1970-te czy też np post disco z 1980-82 (potem to już można dawać do House)? Czy całe disco, disco funk podrzucać Dawidowi06?

 

 

Dobra od teraz staram się zapodawać tylko "Fuzzowy" Groove:) Brombo, jeszcze tylko nadmienię, że najbardziej podobała się oryginalna wersja People Make the World Go Round by Stylistics.

 

 

The Nite-Liters - Damn (1973):

Edytowane przez Michael1986
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brombo: Ale to mają być tylko lata 1970-te czy też np post disco z 1980-82 (potem to już można dawać do House)? Czy całe disco, disco funk podrzucać Dawidowi06?

 

wedlug mnie post disco to juz inna bajka zupelnie. nawet disco bym w nowym temacie ograniczyl a skupil sie na soulu i jazzie. wiadomo lata 70 ale od czasu do czasu mozna dac cos wspolczesneg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest problem jeden. Ja dość mam obczajony Funk i Disco z lat 70-tych, więc jak dla mnie to się łączy. Też trochę w jazz-funku mam obeznanie. Soul za to bardzo pobieżnie.

 

 

Sarah Vaughan - Inner City Blues (Make Me Wanna Holler) (1972):

Edytowane przez Michael1986
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nowy opolopo calkiem spoko. chociaz nigdy jakos bardzo mocno go nie wielbilem to sie ladnie dzisiaj wkrecil na rowerku;)

na dokladke cos konkretnego :D


very well this is all time brombos favourite groooooveman :D

 

panowie organizuje potancowke! wpadniecie? hihihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem czemu mi się z Mazzollem kojarzy, to on robił ten soundtrack do słuchowiska blade runner. :D

 

Wrzucałem chyba już The Sound Stylistics, ale posłuchajciecałej płyty play deep funk jesli tego nie zrobiliście, nie dość, że poteżny groove, to jeszcze przyjemne nieprzebasowione brzmienie bez ciężkiej stopy. :)

 

Edytowane przez fuzz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarobilem sobie ostatnio maly break beatowo big beatowy maraton z fatbojem;)

CS574348-01A-BIG.jpg

z tej okazji kilka klasykow ktore tez mogly by sie znalesc na tej kompilacji

 

jak lubicie takie brzmienia - zwlaszcza po tej mocno fankowej, latynoskiej stronie to polecam dj ursula 1000


dziś chciałbym przedstawic uwielbiany niegdys przezemnie duet djsko producencki elektrons, znany tez jako the unabombers. wielka szkoda ze juz nie aktywny:(

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Los ze mnie zadrwił, bo przegapiłem jedną płytę na której udzielał się Fred, a jest bardzo dobra. Nieprzewijalna wręcz, czyli wszystkie kawałki trzymają wysoki poziom.

 

Polecam Greyboy Allstars - West Coast Boogaloo. Kojarzy mi się trochę z Dizzy Gillespie - The Real Thing. Musicie posłuchać. :)

 

Na smaczek:

 

 

 

Edytowane przez fuzz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja miałem mało czasu ostatnio, a w krótkich wolnych chwilach obczajam sobie niacin, taki fusion więc jak zwykle muszę robić mocną selekcję, ale i tak raczej to się tu nie nadaje. :)

 

A jak mam ochotę na groove to wracam do west coast boogaloo greyboy allstars, jeszcze się nie nasłuchałem tej płyty, póki co się nie nudzi i oby tak pozostało. :)

 

 

ps obczaiłem całą dyskografię ale debiut czyli właśnie west coast boogaloo najlepsza :)

Edytowane przez fuzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakiś czas byłem zagoniony, więc się muszę odkuć.

 

Fuzz a jak ci podchodzi taki Funk-Rock-Groove-Jazz?

 

Boston Horns - Pink Polyester:

 

 

P.S. W końcu dostałem weny i założyłem temat o dzisiejszej muzyce. Można jej bronić lub nadawać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności