Skocz do zawartości

funk/dobry groove


fuzz
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez MrBrainwash,

Rekomendowane odpowiedzi

bo chokolate jest w remixie reel people (tak z pamieci to oryginal wogle nie ma podjazdu do remixu). to wrazenie ze kawalek jest starszy wzielo sie pewnie z tej chropawej aranzacji - reel people slyna raczej ze slodkich, bardzo nowoczesnych aranzy.

natomiast to co w produkcjach reel people jest niezmienne to hektolitry tlustego groovu ktorym ocieka wszystko czego sie dotkna:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chokolate jest w remixie reel people (tak z pamieci to oryginal wogle nie ma podjazdu do remixu). to wrazenie ze kawalek jest starszy wzielo sie pewnie z tej chropawej aranzacji - reel people slyna raczej ze slodkich, bardzo nowoczesnych aranzy.

natomiast to co w produkcjach reel people jest niezmienne to hektolitry tlustego groovu ktorym ocieka wszystko czego sie dotkna:D

Słuchałem - inna bajka.

 

Generalnie to coraz mniej jest fajnej muzy. Ja też zdaję sobie sprawę, że nikt nie będzie wiecznie grał jak w 1970 i jeszcze to będzie na topie. Ale jednak do lat 90-tych progres w muzyce był. Teraz jest odwrót i to spory. Ale to jest chyba temat na nowy temat. :)

Edytowane przez Michael1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michael1986 ja już dawno pogodziłem się z faktem, iż w poszukiwaniu groove'u będę trafiać na elementy lub naleciałości disco, także zapraszam, przynajmniej coś się dzieje w tym temacie.

 

Z Summer Madness się myliłeś, podchodzi mi, niski bpm i mruczący bas mają swój urok, czasem mu ulegam, dobrze, że nie ma wokalu. :P To jeden z takich kawałków który wyciąga z człowieka w**** i negatywną energię, jak

 

Masters At Work featuring India 'To Be In Love' tutaj bas ratuje kawałek. :)

 

Rod Hunter - Soul Makossa (1974) tutaj sie nie myliłeś, bardzo w moim guście. :)

 

Salsoul Orchestra - Getaway (1977): Cover z Earth, Wind & Fire momentami za mocne ataki disco, ale wybaczę bo cały kawałek fajny. :)

 

Mr pickles - sprawia wrażenie zarówno przekombinowanego jak i niedokończonego, trochę jak szkic. :)

 

it don't get no better - perka ciągnie groove, ale basiście nie wybaczę, że się nie postarał. :)

 

to pewnie każdy słyszał, ale i tak wrzucam. DJ Premier pożyczał sporo sampli z tej płyty, ale je przewijam bo ciężko przebić taki oryginał. :)

 

najlepszy kawałek z Birdmana.

 

Mocean Worker, taki imho lepszy Parov Stelar, jednak wchodzą mi tylko candygram for mowo i cinco de mowo.

 

Michael jak lubisz Roya Ayersa to zakładam, że spodoba Ci się to:

 

Czy poprzednie strony tego tematu już przerobiłeś? Bo nie wiem czy powinienem zacząć się odwzajemniać, sporo rzeczy wrzucasz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fuzz: Przejrzałem cały temat. Nie trzeba się odwdzięczać. Ostatni set był generalnie robiony na prośbę Dawida06. To właśnie dlatego walę takim disco jak Salsoul Orchestra - Getaway. Dla Ciebie przewidziałem właściwie tylko Rod Hunter oraz Trynidad :) Summer Madness jest super, ale już się przestałem nim jarać. Ja go notorycznie puszczam, gdy mam chwilową ochotę na klimaty Miami Vice.

 

 

Jako, że Summer Mandess robi małą "furorę" to daje podobny utwór z tej samej płyty.

 

Kool And The Gang - You Don't Have To Change (1974):

 

 

Heatwave - Raise A Blaze (1979): To t tak trochę w tym samym stylu.

 

 

Co do Roya Ayersa to fajna propozycja z tymi Stance Brothers

 

Roy Ayers - Hummin' In The Sun (1970):

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brombo Turtle: Personal Life - bardzo przyjemne.

Druga propozycja mi tak średnio pasi - po prostu za bardzo dub style,

 

Dobra, coś dla Ciebie Fuzz, żebyś się nie czuł opuszczony:

 

The Jimmy Castor Bunch - It's Just Begun (1972):

Edytowane przez Michael1986
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzz: Co do Stoned Soul Picnic - Erotic Cakes: Wow, co za genialne odkrycie.

 

Co do nazwy zespołu, to zapodam parę rzeczy spod mile mi się kojarzącej nazwy Stoned Soul Picnic™ :)

 

Oryginał:

 

Laura Nyro - Stoned Soul Picnic (1968): - Oryginał wykonany przez Amerykańską piosenkarkę Polsko-Żydowsko-Włoskiego pochodzenia.

 

 

Roy Ayers - Stoned Soul Picnic (1968): Cover by Roy Ayers.

 

 

Fifth Dimension - Stone Soul Picnic (1968): Najbardziej znany Cover.

 

 

Crystal Waters - Ghetto Day (1994): Sample z Fifth Dimension - Stone Soul Picnic.

 

****

 

Fuzz a to znasz?:

 

The Lafayette Afro Rock Band - Darkest Light (1975):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powracam z groovem dla ziomali;)

dla fuzza:

nie jest zly, momentami bardzo cool i wydal wlasnie nowa plyte tak wiec z tej okazji

 

i dla Michaela (och jak ja bym marzyl by to tez bylo przy okazji wydania nowej plyty..)

jesli zabardzo pfankowo to mam nadobitke

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obczajcie sobie Mister T. - Big Day.

 

Jest cała w Juno Player, ale ja nie potrafię ustawić aby piosenki były od początu, przewija mi sam.

 

Nawet jeśli tak już musi być to moim zdaniem warto się pomęczyć. :)

 

http://www.junodownload.com/products/mister-t-big-day/2763251-02/?trackid=1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey Michael - tak se pomyslalem sluchajac wczoraj plyt mojej ukochanej Patrice Rushen ze moze warto by bylo zalozyc osobny temat o muzie z lat 70s. dawno temu sporo katowalem takiej muzy zanim sie nie przerzucilem na lata 80. malo co mnie w zyciu mocniej wzruszalo niz soul z tamtego okresu. w Twoich postach czasem sie przewijaly niezle perelki 70s - moze bys zalozyl nowy temat?;) niech zainspiruje Cie boska Rushen:D

https://www.youtube.com/watch?v=MPD_YjwZkv8

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brombo Turtle: Ostatnia propozycja z Plantiliefe faktycznie fajna. Partice mam całą dyskografię, więc fajnie że to zapodałeś.

 

Co do nowego tematu to nie wiem jaka miałaby być jego formuła? Lata 70-te OK, ale co wszystko? Od Popcornu, Boney M, przez Drupiego, Abbę do Deep Purple i Led Zeppelin?

Bo jak Funk i Disco z lat 70-tych to nie wiem, czy jest sens mnożyć byty, skoro głównie tenże temat żyje dzięki Fuzzowi, Tobie i mnie. Niby można zawsze ten temat rozbijać na dekady, podgatunki, tylko czy jest sens.

P. S. Ja ostatnio myślę założyć temat o tym dlaczego dzisiejsza muzyka to w 99% muł, ale jakoś nie mam weny :)

 

Dobra macie coś ode mnie:

 

Mahogany - Ride On The Rhythm (1982): Świetny wokal Bernice Watkins. Szkoda, że taka mało nagrała.

 

 

Fuzz: Cadillac Jones super fajny. Mister T też. Jak nie chodzi w Juno to czemu nie Spotify?

 

Fuzz ten mózgorozwalacz to dla Ciebie :)

Fred Wesley & The JB's - Blow Your Head (1974):

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freda przewaliłem od deski do deski, to jeden z moich ulubieńców. :) Przez ten kawałek kiedyś omal nie wjechałem rowerem do rowu - przewijałem cały czas na początek dla tego intra (niech żyją dotykowe ekrany). :)

 

Mahogany - Ride On The Rhythm dobry groove i solówka, nawet zniosłem te elementy disco, boje się, że przez Was jeszcze je polubię. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego tematu to nie wiem jaka miałaby być jego formuła? Lata 70-te OK, ale co wszystko? Od Popcornu, Boney M, przez Drupiego, Abbę do Deep Purple i Led Zeppelin?

Bo jak Funk i Disco z lat 70-tych to nie wiem, czy jest sens mnożyć byty, skoro głównie tenże temat żyje dzięki Fuzzowi, Tobie i mnie. Niby można zawsze ten temat rozbijać na dekady, podgatunki, tylko czy jest sens.

 

 

nowy temat bym poswiecil temu wyjatkowemu vajbowi lat 70. tu jest idealne miejsce dla staffu jak fred wesley (mega propsy odemnie za wrzutke!) czyli gatunkowo funk, deep funk ale też wogle groovu z roznych swiatow a nowy temat bym wypelnil chwytajacym za serce soulfull vajbem. i tylko lata 70te. jazz souljazz spiritul fusion blacksloitation ale moze tez rzeczy z pogranicza folku i rocka. funk tez ale wymieszany mocno z soulem.

generalnie chodzi o np taki klimacik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brombo Turtle: Już jestem z powrotem. Co do tego nowego tematu to już sam nie wiem. Jest sens to dzielić?

Z jednej strony sobie myślę, że może lepiej będzie zostawić to tak jak jest, bo generalnie nasze wpisy krążą na orbicie groove wokół gwiazdy Funk:)

Z drugiej, że można go założyć, żeby nie zasyfiać tematu Fuzzowi.

Dużo zależy od Fuzza, jak on się do tego ustosunkuje tzn. czy chce widzieć nasze propozycje, bo jest ruch w temacie, czy woli mieć temat pod swoją "dyrekcją artystyczną".

Poza tym wiele fajnych rzeczy wychodziło po 1980, tak więc lata 70-te mogą być ograniczające.

 

 

Bobbi Humphrey - Chicago, Damn (1973):

Edytowane przez Michael1986
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zakładać nowy temat poswiecony feelingowi lat 70s (only) zalezy czy ktos oprocz mnie i Ciebie by sie nim interesowal. a śmiecic takimi klimatami jak meditation lonnie liston smitha tutaj nie przystoi;) jesli mialbym cokolwiek dzielic to bym zalozyl nowy temat dla jazzu i soulu z lat 70, disco bym dawal w temacie Dawida o housie a tu tylko to co Fuzz lubi najbardziej czyli deep funk! (corect me if im wrong Fuzz;)


 

oba kawalki pasuja do tematu o groovie ale jednak osobny temat o latach 70 jakby wiecej osob sie w nim udzielalo mysle ze by byl fajna sprawa;) oczywiscie jak ktos zalozy bo ostatnio mam jakas fobie przed zakladanie mtematow :P


pomyslalem se tez ze taki wydzielony temat mozna by ubogacic wspolczesnymi utworami ktore jakos fajnie ducha lat 70 przywoluja

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności