Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

fanklub lampowego BRAVO AUDIO V2


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mikolaj612 - właśnie będę musiał pomyśleć o budowie zasilacza , bo ten w zestawie to takie pitu-pitu impulsowe . Kondziołek filtrujący znalazłem Nichicon Gold TUNE - z tym że na 63v - ale jego ponad przeciętna wielkość nie będzie problemem :) i tak nie używam plexowego sufitu . No zgodzę się że black gate pasuje do tranzystorów raczej - a jeśli o nich mowa wyczytałem w sieci choć nie rozumiem tego w pełni że IRF630 ma odcięcie powyżej 10kHZ natomiast te IRL-ki mają po 30kHZ - ludzie którzy je wymienili piszą śmiało że przybywa szczegółów , sceny i wysokich tonów ogólnie.

 

rev92 - bierz Bravo - napędzi większość słuchawek i tak nie będziesz słuchał głośniej jak 50-60% , a i jako pre-amp do systemu pokojowego może służyć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRF-y tak mają ale spokojnie ludzie budują na nich wzmaki klasy A oparte tylko na tranzystorach :)

Co do zasilacza to uzyj LM338 który potrafi podać bodaj 6A, bo inne typu LM317 albo LM350 powyżej 3A nie dają rady. Gold Tune to już sztuka dla sztuki, do niego starczy spokojnie Nichicon FW albo Samyoung AHS, Gold Tune jest drogi, ale to nie najwyższa seria Nichicona, tą jest KA Audio oraz niedostępne nigdzie KT, oraz ciężkodostępne KS TYPE-I.

 

Nichicon FW poprawi Ci wysokie pasma jakbyś potrzebował (wyostrzy) AHS jest raczej transparentny, KS-ów nie znam niestety, KA Audio są przyjemne za to w odbiorze.

 

Jak coś potrzebujesz się dowiedzieć itd. to śmiało pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Nichicon FW byl w Aune jako kond zasilania cyfry. Nie tyle poprawia wysokie pasmo co wprowadza pewna nerwowosc na gorze i przesuwa po prostu balans w gore, ale nie jest to taka dobrze rozumiana otwartosc dzwieku IMO. Mi nie przypadlk do gustu i okreslilem go dosadnie.

Edytowane przez zibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FW to pół biedy Zibra, Fine Gold by się wpisywał w to co piszesz, z tym, że FW później trzeba czymś załagodzić, jak się ich da dużo albo w krytycznych miejscach to później są takie cuda jak Xonar STX np :D

On na zasilanie cyfry się absolutnie nie nadaje, na zasilanie najwyżej a to i tak taryfą ulgową właśnie z racji tego, że potrafi w jakiś sposób wyższe pasma wybić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jakie powinno być napięcie między LM317 (środkowa) nóżka , a Masa ??? właściwie to napięcie leci spowrotem na tranzystor , u mnie jest coś zaskakująco niskie 2-3 volty

Edytowane przez Sojek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema tak wymieniłem , ale niedziała mi nadal bravo , jeszcze nie rozgryzłem co padło , rezystory wszystkie są sprawne , zostało mi sprawdzić albo zasilacz albo LM317 stąd pytanie o napięcia :)

 

Ok , kończę moje mody , zaprezentuje niebawem moje Bravo :) oraz liste modów , btw. Uważajcie na diode led pod gniazdem Lampowym - lubi się przepalać ^^ a że jest wpięta szeregowo ... wniosek ? całe urządzenie nie będzie działać

 

 

 

edit:

 

http://img688.imageshack.us/img688/9558/13010051.jpg

Tak to wygląda

 

zmienione

- złocone gniazdko słuchawkowe Neutrik

- tranzystory IRL510

- większe radiatory pod te tranzystory

- tranzystory PNP 2N3906 (dopasowana para)

- kondensator filtrujący zasilanie Nichicon Gold TUNE 6 800uF

 

Wrażenia Pozytywne -dużo dużo czyściej :D wysokie tony dla extremalnych maniaków , brakuje troche średnicy , bass ? Poezja ... zyskał bardzo na szybkości , barwie - głębokości ,

dalej dążę - w upgradeach teraz trzeba zadbać o średnicę :)

Edytowane przez Sojek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem tak na pomysł aby przedstawić tutaj specjalne oferty sprzedaży lamp ECC82 / 12AU7 do Bravko - ma ktoś jakieś Ciekawe ? może Ktoś chce Kupić ?:)
pytam odrazu oferując Bugle Boya 1960 oryginał philipsa - chętny ? - PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema tak wymieniłem , ale niedziała mi nadal bravo , jeszcze nie rozgryzłem co padło , rezystory wszystkie są sprawne , zostało mi sprawdzić albo zasilacz albo LM317 stąd pytanie o napięcia :)

 

Ok , kończę moje mody , zaprezentuje niebawem moje Bravo :) oraz liste modów , btw. Uważajcie na diode led pod gniazdem Lampowym - lubi się przepalać ^^ a że jest wpięta szeregowo ... wniosek ? całe urządzenie nie będzie działać

 

 

 

edit:

 

 

Tak to wygląda

 

zmienione

- złocone gniazdko słuchawkowe Neutrik

- tranzystory IRL510

- większe radiatory pod te tranzystory

- tranzystory PNP 2N3906 (dopasowana para)

- kondensator filtrujący zasilanie Nichicon Gold TUNE 6 800uF

 

Wrażenia Pozytywne -dużo dużo czyściej :D wysokie tony dla extremalnych maniaków , brakuje troche średnicy , bass ? Poezja ... zyskał bardzo na szybkości , barwie - głębokości ,

dalej dążę - w upgradeach teraz trzeba zadbać o średnicę :)

na wyglądzie dużo straciło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj specjalne oferty sprzedaży lamp ECC82 / 12AU7 do Bravko - ma ktoś jakieś Ciekawe ? może Ktoś chce Kupić ? :)

 

Ja chętnie kupię NOSa GE 12AU7/ECC82 po ebayowej cenie,

 

Bravo jest bardzo fajnym wzmakiem. Ja posiadam Little-Bear który jest odrobinę słabszy. Obecnie wolę słuchać jednak ze wzmaka w SMK, bo hybrydka do X1 raczej nie bardzo się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash - no fajnym fajnym wzmakiem , chyba każdy z lutownicą wyskrobie z niego Barwę pod Siebie :P

GE nie mam , ale coś w podobie grająco bardzo czysto o dużej rozdzielczości sylvania baldwin 12au7a , chętnie sprzedam

SYLVANIA_BALDWIN.JPG

Edytowane przez Sojek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie właśnie głównie GE interesują :) Więc raczej spasuje.

 

No zaleta tej hybrydki to prostota i można jej używać jako korektora w systemie. Bardzo fajna sprawa dla tych co nie chcą wydawać krocie na inne wymyślniejsze wynalazki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - w moim przypadku właśnie taką funkcje pełni bravo :P głownie jako pre amp - stąd też jest na stałe zamocowany do obudowy głównego wzmacniacza nie mam obawy że zachaczę jakiś kondensator przy jego przemieszczaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że bardzo ma To sens :) w Bravo jak wiadomo Lampa pełni rolę pre-ampa . więc jest to prosta funkcja lampizacji cyfrowego dźwięku .

w praktyce dźwięki będą się "ciągnąć" dłużej z głośników :) i jakby Nie znikać gwałtownie tylko "oddalać" się w głąb.

jeśli tego Szukasz - to Polecam ;) na allegro możesz znaleźć bravo - jeden Gościu sprzedaje je pod nazwą " wzmacniacz lampowy " :) ( nie ja :P )

 


----------------------------------------

Moje bravo zostało ukończone , powrócił suficik , lista modów jest całkiem spora , ale widzę że i tak w Pl jest małe zainteresowanie tym wzmacniaczykiem z preampem lampowym :)

Ja już używam Je tylko pod PC , coś tam uszlachetnia jednak nie ma co liczyć na przestrzeń Jak z dobrego audio klocka ;)

13020059.jpg
13020062.jpg

 

 

Dostało Wszystko co najlepsze no i te elementy uszlachetniają dźwięk, mocy mu nie brakuje , producent podaje że napędzi nawet i 600 omowe słuchawki ,Fajny Bajer na biórko koło kompa , jak się nie ma czasu usiąść i w skupieniu słuchać czegoś z głównego sprzętu , przydatna sprawa :) Świetne do spędzania czasu przed komputerem jak dla mnie malutka kostka pełna audiofilskich elementów + jedna stara ecc82 i Czuć że to Muzyka :D nawet ze zwykłej dźwiękówki, z dobrej jest w Stanie uczynić Cuda to małe świecące urządzonko :)

Edytowane przez Sojek_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam :), od jakiegoś czasu posiadam bravo audio v2. Używam go do słuchania muzyki i sprzęcik daje rade na sluchawkach sennheiser hd 650 bez problemu. Problem pojawia się przy grze na instrumencie klawiszowym tzn syntezatorze. Podczas włączonego efektu mówiąc najprościej polegającego na przechodzeniu dźwięku z jednej strony na drugą coś się dzieje nie tak, dochodzą jakieś trzaski itp. poza tym wszystko jest ok. nie wiem co by mogło pomóc czy może np wymiana lampy? myślałem że problemem może być przester ale próbowałem każdej opcji z głośnością i niestety to jest coś innego.Podłączałem wzmacniacz przez wszystkie wejścia i również to nic nie dało. Trzaski są słyszalne nie zależnie czy podłącze słuchawki , czy np aktywne monitory Adam A8X. Oczywiście problem znika gdy gram na syntezatorze bez użycia bravo. Może ktoś będzie wiedział o co chodzi:) dołączam plik z nagranym problemem;) Z góry dzięki za pomoc:)

bravo audio test.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Siema. Poszukuję zamiennika zasilacza, mój chyba się sfajczył.

 

Mój zaczął dawać przydźwięk więc go otworzyłem i wymieniłem kondensator elektrolityczny na wyjściu - to typowa usterka - może i u Ciebie?

 

Ja wsadziłem podłączony kabel do prądu w zasilacz i strzeliło coś. Lampka na zasilaczu nie świeci.

Jak otworzyć zasilacz? Są jakieś zatrzaski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności