Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowy dział - Galeria - ankieta


KHRoN

Nowy dział - Galeria  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za powstaniem nowego działu - "Galeria"?

    • Tak
      54
    • Nie
      10
  2. 2. Czy będziesz umieszczał swoje zdjęcia w galerii?

    • Tak
      44
    • Nie
      20


Rekomendowane odpowiedzi

Co do szczegółów dotyczących powstania i zawartości tego działu, coś więcej powiedzieć może maba. Mają zostać tu - jak na innych forach - zebrane w przystępnej formie zdjęcia "odtwarzaczy i zestawów grających" użytkowników wraz ze wszelkiego typu przemyśleniami na ich temat.

 

Wiem że istnieje już "Galeria" (link u góry po prawej), ale jest "mało wygodna w użyciu", więc może taka forma będzie wygodniejsza i przystępniejsza...

 

... Co o tym myślicie? Macie jakieś propozycje co do powstania tego działu (albo odwrotnie - propozycje żeby ten dział nie powstał)...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że galeria faktycznie mogłaby powstać. Z chęcią zamieściłbym w niej parę zdjęć klasyka. Tylko czy jej zamiarem mają być zwykłe zdjęcia, czy może jakieś bardziej artystyczne? A może... nie wiem - zdjęcia na zamówienie? Sam kiedyś spotkałem się z sytuacją, że zbierałem się do zakupu jakiegoś sprzętu i chciałem zobaczyć go z każdej strony, a google images nie zawsze mi pomagało. Generalnie jestem za i służę pomocą ze zdjęciami mojego iPodka i słuchaweczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria służyć będzie do umieszczania fotografii obrazujących estetyczne walory naszego hobby, a także do szlifowania swoich umiejętności fotograficznych. Nie chciałbym jednak, aby Galeria stała się zbiorem pustych zdjęć pstrykniętych aparatem z telefonu, w formie "Mój nowy odtwarzacz". Oczywiście będzie można pochwalić się nowym nabytkiem, lecz jest jeden warunek; fotografie powinny mieć odpowiedni poziom. Jeśli będziecie chcieli zamieścić zdjęcie w Galerii; niech to będzie dobre zdjęcie, z którego jesteście dumni - selekcja i odrobina samokrytycyzmu bardzo się przyda..

 

Będziemy także starać się wymieniać opinie na temat zdjęć, a nie pokazywanego sprzętu ;) Warto będzie pamiętać także, o tym, że fotografowany sprzęt za kilkaset złotych, nie czyni zdjęcia wybitnym!

 

Inaczej to ujmując; chciałbym aby Galeria stała się miejscem, w którym znajdziemy naprawdę dobre fotografie, oraz pouczające dyskusje, nad techniką i walorami prezentowanych prac.

 

Początkowo planowaliśmy z KHRoNem, podzielenie Galerii na dział główny - przeznaczony dla najlepszych zdjęć, oraz Atelier/Warsztat - dla tych słabszych, ale także do luźnych rozmów o fotografii.

 

Co wy na to?

 

Jeśli macie jakieś pytania, sugestie dotyczące nowego działu, niech ten wątek służy do dalszej dyskusji, nad sensem istnienia forumowej Galerii, w formie nowego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej nam zależy na tym czy pomożecie w budowie Galerii, umieszczając zdjęcia, aniżeli czy jesteście za powstaniem Galerii

 

Ale Galeria w obecnie istniejącej formie chyba nie zniknie?

To nie jest ustalone, ale po powstaniu odpowiedniego działu, ja nie widzę sensu jej istnienia - zawsze, lepsze fotografie użytkownicy mogą przenieść na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest to kilku użytkowników tamtego forum

 

nie o to chodzi, tylko o sam... efekt artystyczny "malowniczego przedstawienia obiektów omawianych na tymże forum" ;)

 

> Takie porównanie wielkości

 

czyli pewnie dział byłby z "porównaniami" i "opstrykaniami dookoła"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ustalone, ale po powstaniu odpowiedniego działu, ja nie widzę sensu jej istnienia - zawsze, lepsze fotografie użytkownicy mogą przenieść na forum :)

Fajnie, tylko obecna Galeria to nie tylko fotki playerów i to w dodatku tylko te o "zacięciu artystycznym". Przykładowo sam wrzuciłem całą masę zdjęć z Audio Show bo kilka osób o to prosiło a i zapewne inni potem też skorzystali. I teraz ma to wszystko zniknąć bo mamy mieć nowy dział, gdzie trafią tylko najlepsze pojedyncze zdjęcia? W takim razie póki co jestem na nie, tym bardziej że nie ma powodów usuwania już istniejącej Galerii z powodu np. zamieszczania tam co popadnie bez ładu i składu czy jakichś niepożądanych przez serwis treści treści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak byśmy wstawiali zdjęcia?

jako załączniki czy jakaś inna forma?

Przydały by się załączniki, bynajmniej w zmienionej formie. Zamiast miniaturki przydało by się zdjęcie rozmiarów na cały post, np. 800x600 tak aby nie rozwalało postów, ale żeby wyglądało fajnie (bo miniaturka w ogóle nie wchodzi w grę, imho). @KHRoN, da się coś z tym zrobić?

 

@modrzew, masz rację, jednak jak napisałem 'ważne' zdjęcia można przenieść do nowego działu, ewentualnie zrobić coś w formie archiwum i przenieść tam teraźniejszą galerię..

 

Zagłosowałem x2 tak, ale rozdrabianie się na "stacjonarkę" i "dyskusje o fotografii" mocno odchodzą od pierwotnej formy tego forum - co mi się bardzo nie podoba.

Stacjonarkę? Takie zdjęcia też będzie można wstawiać, lecz w dziale "Reszta" lub podobnym; raczej nie przewidujemy specjalnego działu, dt. zdjęć sprzętu stacjonarnego. Baa.. nawet rozważamy czy na początek jest sens dzielić na 'słuchawki' i 'odtwarzacze' - chociaż z drugiej strony w dziale o słuchawkach, będzie można wreszcie zrealizować mój projekt, mianowicie: osobny dział, a w nim każdy temat to zdjęcie innych słuchawek na głowie, a do tego przyczepiony na górze indeks :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modrzew, masz rację, jednak jak napisałem 'ważne' zdjęcia można przenieść do nowego działu, ewentualnie zrobić coś w formie archiwum i przenieść tam teraźniejszą galerię..

Widzisz, zamieściłem sporo fotek w obecnej Galerii i ostatnie co to aspiracje do owego "artyzmu". Jak patrzę np. na liczniki to jednak trochę ludzi tam zaglądało... ;) Dlatego zostawiłbym ją w istniejącej formie, bo może ktoś tam nadal zapragnie dodawać jakieś zdjęcia, które może nie będą jakieś wybitne ale jednak dotyczyć będą tematyki forum. A jak ktoś aspiruje wyżej, chce pokazać swoje zdjęcie, które uważa za udane i podyskutować o nim to nowy dział jak najbardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem na nie.

jeżeli miałoby to być miejsce, gdzie można wklejać fotki np. porównawcze- ok.

ale w takiej formie w jakiej to ma być- NIE.

 

to nie jest miejsce, w którym ludzie mają się szkolić w robieniu zdjęć- z tego co wiem od tego są fora fotograficzne.

 

Ostatnio w najdłuższym proponował KHRoN podział HydeParku, wszyscy zgodnie powiedzieli- "nie, po co?", a taka galeria- po co?

 

edit

wracając do najdłuższego- nowy dział o filmach? zaraz ktoś dał link do tematu o filmach, który doskonale wystarcza.

podobnie z innymi tematami.

temat o zdjęciach też jest- i idealnie mógłby on taką role spełniać- nie widzę sensu robienia kolejnego podforum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydały by się załączniki, bynajmniej w zmienionej formie. Zamiast miniaturki przydało by się zdjęcie rozmiarów na cały post, np. 800x600 tak aby nie rozwalało postów, ale żeby wyglądało fajnie (bo miniaturka w ogóle nie wchodzi w grę, imho). @KHRoN, da się coś z tym zrobić?

A może taki szablon jak w galerii?

bo jest jeszcze kwestia załadowania sie takiego zdjęcia 800x600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malas, swoim postem faktycznie dał mi do myślenia..

 

Może faktycznie nie opłaca robić się takiej Galerii, bo przecież wątek ze zdjęciami naszego sprzętu grającego, i wcale nie cieszy się popularnością, a co gorsza - prezentowane zdjęcia nie są zbytnio 'estetyczne', czy 'artystyczne', imho.

 

Jednak na pewno warto stworzyć, dział gdzie znajdziemy porównania wielkości odtwarzaczy, oraz dział w którym umieszczać będziemy zdjęcia słuchawek na głowie - nie będzie to miało wartości estetycznych, lecz raczej poglądowych/pomocnych

 

Zważywszy jeszcze na małą ilość użytkowników, uczestniczących w "codziennym życiu forum" tym bardziej obawiam się o Galerię z prawdziwego zdarzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności