Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowy pancerny palyer do PortaPro


fan911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dawno się nie pojawiałem na forum mp3store, ale w sumie nie miałem po co. Aż do wczoraj kiedy znowu padł mi mój odtwarzacz, a ja nie mam już siły "przywracać go do życia" lutownicą. Należy mu się już emerytura i... czas pomyśleć o czymś nowym. Nowy sprzęt będzie chodził pod Koss'ami Porta Pro.

 

W związku chciałbym uzyskać od Was jakieś propozycje:

- cena możliwie jak najniższa, ok 150 zł najlepiej...

- pamięć, 256 mb mi absolutnie starcza

- dobre radio (koniecznie)

- dłuuuugi czas grania bez ładowania (najlepiej kilkadziesiąt godzin)

- wyświetlacz najlepiej monochromatyczny, nie lubię tych kolorowych wynalazków, bo to tylko baterię zżera

 

Do tego chciałbym coś prostego w obsłudze, bo lubię zmieniać stacje radiowe "przez kieszeń" nie wkładając do niej ręki :)

 

Mam jeszcze dwa małe pytanka:

1. jak się ma do rzeczywistości podawana przez producentów długość działania playera bez ładowania?

2. czy dedykowane akumulatory długo wytrzymują? w sensie, czy jak będę ładował aku kilka razy w tygodniu to po roku mi nie siądzie?

 

Pozdrawiam i czekam na odp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cenie 150 zł i takiej żywotności na baterii jaką byś chciał nasuwa mi się tylko używany iRiver T10 lub T30. Z nowych tylko T60 ale on trzyma na baterii o wiele krócej.

 

Co do pytań:

 

1. Zwykle jest to jakieś 20% mniej przy normalnym użytkowaniu niż podane przez producenta. Sony np. podaje w miarę dokładne dane i można liczyć na to, że odtwarzacz podziała tyle ile twierdzi firma.

 

2. Wytrzymują tyle, że pewnie prędzej znudzi Ci się odtwarzacz niż akumulator przestanie działać.

 

Pomyśl o iAudio 7 2 Gb. Kosztuje sporo więcej - ok. 280-300 zł, ale masz w nim akumulator trzymający ok. 50 godzin. Nie wiem jak jest z radiem w i7, ale mój D2 ma naprawdę niezłe i w Wawie i okolicach najzupełniej wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~piotrek~

nie znam się, aczkolwiek jesteś tak długo bez jakiegokolwiek źródła zasilania, abyś musiał szukać takiego sprzętu, czy to raczej lenistwo ?:>

 

co do radia ludzie polecają:

Pentagram Vanquish FM RT

 

albo coś z serii Creative Zen, Philips SA np: 1355

 

Co do łatwości zmiany polecam się przejść do jakiegoś supermarketu i zgłosić zainteresowanie kupnem, pobawić się a później zrezygnować :P (w MM kable masz na wierzchu podłączasz i się bawisz :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... dzięki Panowie za zainteresowanie.

Co do wynalazków typu "Pentagram" chciałbym się trzymać z daleka... jakoś nie mam zaufania, no chyba, że ktoś mnie przekona, ale wątpię.

 

Co myślicie o:

mpio 300 ML

 

MPMan the Clip

 

Czy może po prostu trzepnąć sobie Creativ'a i nie zawracać sobie głowy...

 

Na super jakości dźwięku mi nie zależy, z resztą Porty "dużo dają" ;)

 

Jest jeszcze na Allegro refub z USA - iRiver T30, jeszcze w miare rozsądnej jak dla mnie cenie, ale bez gwarancji, wiadomo...

Czekam więc na dalsze opinie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od niedawna użytkuje Laberga njoy

czas pracy to około 16 godzin do 18 (jeszcze nie sprawdziłem do końca)

w Warszawie wychwycił ponad 20 stacji sam w czasie przeszukiwania

i dodatkowo idzie się z duchem czasu (pozwala na nie konwertowanie filmów) + posiada czytnik kart SDHC czyli masz możliwość rozszerzenia pamięci o dalsze 32 GB (wiem, wiem nie użytkujesz pamięci aż tyle "ale od przybytku głowa nie boli" jak to mówią)

 

co do ceny jest jeszcze wysoka ale już powoli zaczyna spadać (z 260 zł w ostatnim tygodniu spadła do 230 /// ciekawe na jakim pułapie się zatrzyma ];) )

 

to tyle z moich wypocin ];)

 

ps. ja z racji promocji filmu Manna przez Laberg-a kupiłem joy 2 GB za sumkę okrągłych 200 zł (oczywiście full gwarancja, fakturki itd ];) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Oj widzę, że będę jednak lutował po raz kolejny moją starą mp3-kę, bo coś cięzko z wyborem.

Ta Sansa Clip rzeczywiście wygląda sensownie i może jednak się na nią skuszę, aczkolwiek zastanawiam się jeszcze nad tymi dwoma tanimi "wynalazkami" z MP3Store - Mpman Clip (99 zł) i Mpio ML 300 (119 zł)...

 

Może ktoś ma coś do powiedzenia na temat tych odtwarzaczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle, że MPIO sam rozważam jako odtwarzacz "do zadań specjalnych". ;) MPMan to najstarsza firma w branży, ale nigdy z ich odtwarzaczami nie miałem do czynienia, więc się nie wypowiadam. A nie wolałbyś dorzucić jeszcze 10-20 zł i mieć T60?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności