Skocz do zawartości

Głośniki Same Z Siebie Odbierają Radio


Moon-Flower

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że to bardzo dziwna sprawa, ale głośniki znajomego nawet po odłączeniu od komputera/odtwarzacza/telefonu odbierają radia w różnych językach. Model to logitech x530. Pod spodem wklejam moją rozmowę z tym znajomym (wiem że długa, ale to hydepark :P) a w załączniku plik nagrania tego radia.

 

Bałtek 19:29:37

eeeeeeeej

Bałtek 19:29:47

głośniki odbierają mi jakąś ruską stację

Ja 19:29:50

hm?

Ja 19:29:54

...??

Bałtek 19:30:01

w dodatku to coś w stylu radio maryja

Bałtek 19:30:23

mogę zmieniać częstotliwość pokrętłem głośności

Ja 19:30:42

... -_-'

Bałtek 19:32:38

cytat: "ja ćytaju biblije"

Ja 19:32:53

ej czy Ty sie dobrze czujesz? xD

Ja 19:32:59

glosniki nie moga odbierac radia xD

Bałtek 19:33:06

ja znakomicie... ale gorzej z głośnikami

Bałtek 19:33:10

odbierają!

Bałtek 19:33:14

jak boga kocham!

Bałtek 19:33:20

o teraz jakaś muzyczka leci

Ja 19:33:33

<lol2>

Ja 19:33:35

tia

Bałtek 19:33:47

za każdym razem odbierają mi inne radio (czasem niemieckie, raz nawet było polskie)

Bałtek 19:33:53

jak boga kocham!

Bałtek 19:34:07

przysięgam na swoją heteroseksualność - może być?

Ja 19:34:47

lol

Ja 19:35:02

nagraj kawalek :P

Bałtek 19:35:30

ok

Ja 19:35:54

a jakie to glosniki?

Bałtek 19:36:32

logitech x530

Bałtek 19:36:36

mam

Bałtek 19:36:45

zara ci prześle, chyba że wychwyce co lepszego

Ja 19:36:48

moze masz na kompie cos wlaczone

Bałtek 19:37:19

nie mam, jak boga kocham!

Bałtek 19:37:27

odbiera nawet jak komutr jest wyłączony!

Ja 19:37:40

"komutr?

Ja 19:37:53

.... pileś coś z alkoholem dzisiaj? lol

Bałtek 19:37:55

komputr

Bałtek 19:39:13

nie

Ja 19:39:15

hmmmmmmm moze to nie są głośniki, tylko radio własnie?

Bałtek 19:39:17

zaraz dostaniesz dowód

Ja 19:39:22

lol

Bałtek 19:39:28

nie radio! nic nie mam włączone

Ja 19:39:32

może obcy się chcą z Tobą skontaktować xD

Bałtek 19:40:00

czasem odbiera głośniej czasem ciszej, usłyszysz na nagraniu

Bałtek 19:40:08

nie zmieniałem odległości od głośników

Ja 19:40:15

ok :P

ale i tak wydaje mi sie ze cos kręcisz :P

Ja 19:41:27

albo masz bardzo bardzo bardzo dziwne glosniki

Bałtek 19:41:47

mam bardzo dziwne głośniki

Bałtek 19:41:53

ej, nagrałem w .amr

Bałtek 19:42:15

jakoś to otworzysz, czy nagrać jeszcze raz w wav (tylko nie wiem, kiedy znów zaczną odbierać

Ja 19:42:22

ok, wyslij to

Ja 19:42:27

a juz nie odbieraja? xD

Bałtek 19:42:35

już tak słabo

Bałtek 19:42:39

a nie

Bałtek 19:42:51

jak je przycisz pokrętłem, to zaczynają głośniej

Bałtek 19:43:01

ale też nie zawsze

Bałtek 19:45:49

ooo

Bałtek 19:45:49

mam

Bałtek 19:46:03

alke głośno odbiera dopiero tak po minucie nagrania

Ja 19:46:10

ok

Ja 19:46:18

wyslij wreszcie bo nie moge sie doczekac co to jest xD

Bałtek 19:46:26

już

Ja 19:48:48

choc i tak mysle ze mnie wkrecasz :P:P:P to niemozliwe zeby odbieraly radio

Bałtek 19:48:59

mam mam!

Ja 19:49:10

;>

Bałtek 19:49:11

przez pierwsze 30 sek prawie nic nie słychać... już wysyłam już

Bałtek 19:50:19

poszło

Bałtek 19:50:19

posłuchaj

Ja 19:51:35

hmmm a sproboj cos do nich powiedziec, moze odpowiedza <lol2>

Bałtek 19:51:49

jak, nie mam mikrofonu

Bałtek 19:51:56

przesłuchałaś już?

Ja 19:52:01

czekaj slucham

Ja 19:52:11

jasna cholera!

Ja 19:52:38

ej, wkręcasz mnie, co? xD

Bałtek 19:52:46

jak!

Bałtek 19:52:48

nie mam powodu

Ja 19:53:02

<rotfl2>

Bałtek 19:53:04

nie oddalałem ani nie przybliżałem telefonu do głośników

Ja 19:53:09

ej wez xD

Bałtek 19:53:19

nie mam włączonego radia

Ja 19:53:57

ej a w telefonie masz radio?

Bałtek 19:54:09

w telefonie mam

Bałtek 19:54:23

ale mi w życiu nie odbiera ruskich stacji

Ja 19:54:29

a nie amsz wlaczone teraz?

Ja 19:54:31

masz*

Bałtek 19:54:33

niee

Bałtek 19:54:47

to na prawdę moje głośniki

 

Macie może jakiś pomysł, o co chodzi?

Nahranie__01_.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki odbierają na falach długich ( AM ) i głównie sobie u nas upodobały pewną stację nadającą z Kamczatki. Spytaj się kumpla czy ma uziemienie w gniazdku, bo niestety kable są w tym zestawie przytwierdzone na stałe do satelitek i nie da się ich ekranować. No i radio nadaje najcześciej tylko w godzinach nocnych i na przykręconych głośnikach na minimum albo rozkręconych na maksimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol... odbierające radio głośniki to jeszcze nic... dawno temu, w czasach jak każdemu wstawiano plomby z amalgamatu rtęci, niektóre pląby "dostrajały się" do odbioru radia nadającego na falach długich

 

... to dopiero było męczące ("głosy odzywają się w mojej głowie... uuu... O_o ") ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol... odbierające radio głośniki to jeszcze nic... dawno temu, w czasach jak każdemu wstawiano plomby z amalgamatu rtęci, niektóre pląby "dostrajały się" do odbioru radia nadającego na falach długich

 

... to dopiero było męczące ("głosy odzywają się w mojej głowie... uuu... O_o ") ;]

 

 

guzik prawda.

w myth busters to obalili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 19:51:35

hmmm a sproboj cos do nich powiedziec, moze odpowiedza <lol2>

Bałtek 19:51:49

jak, nie mam mikrofonu

to mnie rozje... :lol:

 

Tylko patrzeć jak na allegro wzrośnie sprzedaż najtańszych Logitechów.. Gdybym takowe miał, wystawiłbym je na licytacje i dał link do tego tematu - darmowa reklama i setki ofert :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guzik prawda.

w myth busters to obalili.

 

heh... mythbusters to ciekawy program, ale do "w pełni naukowego podejścia" (czym się tak obnoszą) brakuje im przynajmniej umiejętności posłuchiwania się statystyką... wiedza podstawowa brzmi: nie da się niczego ustalić na podstawie jednokrotnego powtórzenia, a wynik obarczony jest znacznym błędem poniżej 10 powtórzeń (średnia i odchylenie standardowe)...

 

powyższe to a propo choćby "biegania po deszczu"... gdzie ich wyniki zgubiły się po prostu w "błędzie pomiaru" (o ile jakieś wyniki by z tego były) - nie mam zielonego pojęcia dlaczego po ustawieniu takiego setupu biegali raz a nie dziesięć razy?!

 

nie wiem jak testowano "grające plomby" ale to akurat jest prawda, da się (generalnie przypadkiem) dostroić plombę do radia... na tej samej zasadzie grały przedpotopowe "radia kryształkowe" i nowy (nie dalej jak półroczny) koncept "radia nanorurkowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie rozje... :lol:

 

Tylko patrzeć jak na allegro wzrośnie sprzedaż najtańszych Logitechów.. Gdybym takowe miał, wystawiłbym je na licytacje i dał link do tego tematu - darmowa reklama i setki ofert :lol:

 

nie ma w tym nic smiesznego, ostatecznie zamiast mikrofonu do komunikacji mozna uzyc sluchawek/glosnikow, tylko trzeba wetknac je do wejscia mikrofonu i nadawac podniesionym glosem :DB)

 

czego nie obali nikt, obali sie samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w wakacje odkryłem, że można odbierać fale radiowe za pomocą mikrofonu podłączonego do wzmacniacza zintegrowanego Unitra Fonica PW 9013 z 1987 roku (kabel do wzmacniacza przytwierdzony na stałe, bez uziemienia). Mikrofon to jakiś Alphard za 50zł kupiony z 6 lat temu na giełdzie elektronicznej we Wrocławiu. Dźwięk jest słyszalny zarówno z głośników jak i słuchawek. Niestety sygnał jest na tyle słaby, że trzeba podkręcić głośność na max, żeby dało się wyraźnie słyszeć na głośnikach (na słuchawkach łatwiej).

Stacje wybieramy układając odpowiednio gruby, trzymetrowy kabel od mikrofonu ;) Czasem da się nawet wyraźnie złapać jakąś europejską stację, z reguły nakłada się na siebie kilka.

 

Nie da się ukryć, było to dla mnie wstrząsające odkrycie, gdy pewnej nocy siedząc u dziadków w piwnicy (tak, w piwnicy jest 'pomieszczenie komputerowe', imho wygodnie tam :) ), gadając trochę z kolegą na Skype, podkręciłem mocniej głośność i usłyszałem jakiś Niemiecki głos w słuchawkach... Jakość takiej transmisji (czy raczej zarówno transmisji jak i odbioru) jest na tyle słabej i charakterystycznej jakości z zakłóceniami, ze brzmiało to niemal jak jakieś przemówienie z czasów drugiej wojny światowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po wszystkim zadzwoniłeś z komórki do prezydenta USA i nawymyślałeś mu za wojnę w Iraku?

 

Poziomu inteligencji Tobie i kuzynowi pozostaje jedynie pogratulować. Życzę Ci, żeby psy wzięły Cię kiedyś na dołek i porządnie spałowały, to nauczysz się może trochę szacunku. Oczywiście już pomijam fakt wbicia się na zastrzeżone w końcu fale policyjne za pośrednictwem zabawkowego walkie-talkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności