Skocz do zawartości

Wieże - Jakie Firmy ?


norbert91

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam wieży tak do 600-700 pln ,które firmy waszym zdaniem zasługują na uwage

priorytety:

jakość dźwięku

Mam zamiar ją podłączyć do kompa

mp3

radio (niekoniecznie)

equalizer

liczba stacji CD 2 lub wiecej

obsługa kaset niekonieczna

bezposrednie usb tez niekonieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał wydać więcej to bez wątpienia jednym z lepszych wyborów byłby pianocraft. Na tej półce cenowej nie spodziewaj się żadnych rewelacji. Może np. Sony? Mojej niedługo stuknie 10lat, dalej gra na całkiem przyzwoitym poziomie, a te 10lat temu kosztowała ~1300pln. Generalnie to podejrzewam że na tej półce cenowej większość produktów normalnych firm będzie dysponowało podobną jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pare lat temu zamowilem bratu z jakiegos sklepu internetowego wieże Sony MHC RG270.

Brat chcial kupowac w sklepie ale dzieki mnie zaoszczedzil 100 zl.

 

Potrafi zagrac glosno ale mi jakos brakuje subwoofera do niej :) Przyzwyczailem sie do tego, ze wszystko wokoło drga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wieżę LG, dokładnie micro-wieże (FFH-218 AD) - jak chodziłem do 4 klasy podstawówki to ją kupiłem ;) Dźwięk ma bardzo znośny o dziwo, głośniki jak na swoją wielkość są naprawdę bardzo głośne aż potrafią zadziwić, jednak brakuje im trochę takiego kopnięcia ;) Jednak na słuchawkach gra naprawe bardzo ładnie... Chodzi bezawaryjnie do dzis, nigdy nie mialem z nia najmniejszych problemów. Kupiłem ją w promocji w MM za 600 zł chyba ;P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model CMT-CP11 i na brak basu nie narzekam, na jakość brzmienia też, przynajmniej dopóki nie posłucham sobie muzyki na sprzęcie rodziców :) Sprzętu philipsa bym nie polecał, moja siostra ma wieżę tej fimry i gra co najwyżej średnio, w kuchni natomiast mam już 3cie radio philipsa, dwa poprzednie były wymieniane bo cała optyka się chrzaniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym segmencie to nie mam lepszego obeznania ale może warto byłoby się skusić na coś takiego

http://www.allegro.pl/item206975403_wieza_...ka_gratis_.html

(lepsze foto) http://www.allegro.pl/item206676002_piekna..._gwarancja.html

Na pewno co do jakości to nie będziesz miał wątpliwości ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt zaproponowany przez Mixmich'a to moim zdaniem jedna z lepszych propozycji w tej kategorii cenowej... Chociaż i tak raczej skłaniałbym się ku używanemu Yamaha PianoCraft, bo to klasa sama w sobie, albo Technics (ale mikrowieża, NIE miniwieża (nie ta z trójdrożnymi kolumnami bo to to samo ścierwo co mój Panasonic)) lub Denon.

 

Ok 2 lata temu dostałem od wujka wieżę SOny, bo jemu zagracała pokój... używał ją 8 lat, kupiona była w jakiejś promocji za ~900zł i... gra badziewnie. Bas dudni, góry nie ma, dźwięk strasznie przytłumiony, ale gra dość głośno i ogólnie nie "męczy się" przy większej głośności. I nie ma żadnego wejścia, nie ma sposobu na podłączenie do niej czegokolwiek (chyba że rozkręcimy obudowę i 'włamiemy' się pod jakiś obwód, np. tunera ;) )

 

Wiem, że to może nie jest to, o co chodzi założycielowi tematu, ale w tej cenie można ku[pić już używany sprzęt segmentowy hi-fi. Zagra nieporównywalnie lepiej. Jedyny problem może stanowić brak gwarancji/awaryjność starego sprzętu. Ja jednak tak kiedyś zaryzykowałem, i się okazało, że w ten sposób skompletowany z giełdy zestaw wzmak+CD+ kolumny (Tannoy'e Fusion 1 z promocji w MM) gra o klasę lepiej niż wszelkie mikro/miniwieże wielkich koncernów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wyłamię - za 700zł kupisz lepszego Philipsa niż Sony lub Technics, bo te firmy w segmencie hifi cenią się nieco wyżej niż Philips. Kupiłem takiego Philipsa moim Rodzicom jakies 2 lata temu, odtwarza mp3, ma radio i magnetofon. Gra bardzo sympatycznie i ma fajne głośniki z okleiną drewnopodobną na wierzchu, żeden sputnikopodobny plastik, a prosto i elegancko. Na firmę Sony zdążyłem przez lata obcowania z ich sprzętem nabawić się uczulenia. Robią standardowe rzeczy niewarte swej ceny. Najlepiej im wychodzą radiobudziki - polecam! :) Co do Technicsa, firma jest "zawieszona", ale podobno wróci na rynek, zresztą to to samo co Panasonic, tylko się inaczej zwie. Można na nich polegać, podobnie jak można nie lubić ich charakterystycznego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności