Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. 1090zł - Dobra cena za BW PX? https://www.ibood.com/pl/pl/product-specs/52455/219345/bezprzewodowe-suchawki-bw-px.html
  3. Rafacio

Metal

Kocham wręcz różne odmiany metalu, ale to gulgotanie jakoś do mnie nie przemówiło ani teraz, ani 20 lat temu.
  4. Today
  5. Witajcie, nie daję na razie ogłoszenia ale urodziło mi się takie coś... na razie nic pewnego, ale hipotezy i plany zostały wysnute Krótko mówiąc, jeśli ktoś byłby chętny na mojego Qutesta - priv. Będziemy gadać
  6. Arthass

Wegetarianizm

Ojej, to że człowiek naturalnie nie jest przystosowany do diety wyłącznie roślinożernej jest znanym faktem dla osób orientujących się w fizjologii człowieka. Tak naprawdę, bez zastosowania obróbki termicznej nie istnieją w zasadzie żadne naturalne produkty będące sensownym źródłem wysokiej jakości białka dla człowieka. Można oczywiście wspomnieć o ziarnach oleistych i orzechach, które są względnie dobrym źródłem przyzwoitej jakości białka, ale to dalej ~15g białka na ~550kcal... życzę powodzenia w dostarczeniu tych 80g pełnowartościowego białka w przypadku osoby ważącej jedynie 80kg, biorąc dodatkowo pod uwagę, że strawność białka z produktów o wysokiej zawartości błonnika (czyli m.in. wspomnianych orzechów i ziaren oleistych) jest nie większa niż 70%. Czyli w rzeczywistości trzeba zjeść ich ~800kcal co jest równowartością ponad 4000kcal dziennie. Większość strączkowych jest toksyczna dla człowieka przed obróbką termiczną, a ziarna mają tak twarde łuski, że bez gotowania/zmielenia i/lub pozbycia się zewnętrznej łuski wychodzą w całości drugą stroną... Także na pewno nie jest to naturalna dieta dla człowieka. Nie wspominając o braku możliwości syntezy endogennej witaminy B12, co potrafią wszyscy roślinożercy. Jedynym, stabilnym i naturalnym źródłem witaminy B12 dla wegan są ich własne odchody... zresztą koprofilia jest dość typowa wśród roślinożerców, którzy nie posiadają wielokomorowych żołądków (jak pażystokopytne). Kto hodował króliki wie, że spożywają one regularnie własne odchody dla pozyskiwania witaminy B12... Można by tutaj omawiać długo całą fizjologię człowieka, choć szkoda mi akurat na to czasu i nie mam szczerze chęci, bo już na ten temat napisałem elaboraty w internecie.
  7. cholera wrzucają tego linka tutaj miałem takie samo pierwsze skojarzenie, ale mnie sobie ciężko wyobrazić, że ktoś robi przekręt na pół miliona plnów i nie idzie siedzieć.. dla mnie to jest jakiś absurd...
  8. Yesterday
  9. Obecny, na Heglu faktycznie było trochę za ostro ale z nową zabawką powinno być już super.
  10. xar

Wegetarianizm

Olaboga, jakby to było wczoraj. No to odkopię.
  11. Flac, to praktycznie to samo co PCM, tylko w mniejszym rozmiarze. Natomiast nie konwertuje się tego do DSD, tak jak plików mp3 nie konwertuje się do flac czy jpg do obrazów Matejki. Konwersję robi się tylko w dół, albo pomiędzy formatami bezstratnymi.
  12. Zawsze potrzeba Kwestia co jest zaszyte a co nie. Czy ios, czy mac os, każdy system musi mieć sterowniki do obsługo urządzeń zewnętrznych.
  13. Dzisiaj starcie przenioslo sie na arene Cayina, jedyną gdzie D8000 faktycznie mnie oczarowaly, o czym pisalem juz zdaje sie jakis czas temu w innym watku. Na Cayinie Finale mają większą równowagę tonalną, może dlatego, że ten pompuje mocno wszystkie dźwięki i góra brzmi tam jako znacznie bardziej wypelniona. Natomiast Empyreany póki co spuchły przynajmniej na skórkowych padach, potwierdzając moje wrażenia z AVS 2018. Wciąż jest dobrze, ale już nie błyszczą na tle D8000. Płyta Milesa Davisa Live-Evil gra na D8000 bezkonkurencyjnie i ani Meze, ani Heki, ani Ethery czy T1 nie mają do tej prezentacji startu. Co ciekawe, nie jest to jakaś super realizacja, ale Finale nie atakują górą, trąbki trzymane są w ryzach, a wypełnienie od średnicy w dół nadaje wrażenie w kilku utworach nagrania studyjnego (a jest to zbiór kawałków koncertowych) Wnioski na ten moment są takie, że Lucarto nie gra z D8000 wybitnie, ale też raczej nie gorzej niż na innych wzmakach z którymi próbowałem. Na Cayinie jest za to bardzo dobrze. Zupełnie na odwrót z Empyreanami, Lucarto to dla nich garnitur szyty na miare, niczego mi tam nie brakuje, natomiast z Cayinem póki co tak nie błyszczą. Zobaczymy jutro jak będzie na welurach. Kabel może mieć duży wpływ na prezentacje i wierzę, że dla D8000 też jest kluczowy, natomiast nie wydam na kabel dla testu nieswoich słuchawek kilka tysiaków bo wszyscy doskonale wiedzą jak to jest z odsprzedażą. Jestem zdania, że kabel fabryczny powinien być na tyle dobry by całościowo produkt przekonał do zakupu, a potem można kombinować. Z ciekawostek, skoro jesteśmy w wątku słuchawek planarnych, potwierdzę opinię zasłyszaną od @Jaworrr na temat kabla Hybryd Noir Forzy do Etherów, którego to z resztą od niego odkupiłem. Kabel wypada słabiej od Vivo, odchudza średnicę i delikatnie także górę. Poszedł zatem na przeróbkę pod Heki Piszę jak by kogoś nadal kusiło by spróbować. W sumie mnie kusi w drugą stronę by kupić jeszcze jeden Vivo i też przerobić go na wtyki 2,5mm... Wiesz, pewnie bym i mógł, to kwestia odradzającego się co miesiąc źródła manny w postaci wypłaty, ale powoli robi się już u mnie magazyn zamiast pokoju odsłuchowego. W końcu na ilu parach słuchawek można jednocześnie słuchać muzyki. Ja się od jakiegoś czasu gubie co i z czym testowałem i jaki był tego wynik. Na szczęście mamy forum, źródło diabelskich inspiracji i zarazem pamiętnik...
  14. "Do not correct a fool or he will hate you. Correct a wise man, and he will appreciate you."

1. Rafacio

Rafacio

Sądzę, że na polskim forum nie powinno się pisać w innym języku. Po co takie wpisy?

15. @lsd Jeśli się zakochałeś w brzmieniu ME, to wybór jest już dość oczywisty U mnie był plan zakupu tylko jednego druta, a wybrałem dwa. Jedne brzmienie było zgodne z moim postulatem uszczegółowienia, powiększenia sceny, nadania przekazowi większej zwiewności... ale Entreq Apollo oczarował mnie cudowną obfitością, wspaniałym nasyceniem... byłem poruszony do głębi. Nie pomogło powtarzane na głos przez chwilę, że kabel nie może tak wpłynąć na dźwięk... bo wpłynął i wpływa nadal. Jeśli nie możesz wybrać dwóch, to chyba dobrze posłuchać tego, co szepcze serce. Jeśli po kilku dniach będzie powtarzać ciągle to samo, co teraz, to... ME są Tobie pisane
  16. Równo 2 miesiące temu wymieniłem pałąki w HM5 i już mi pękły :(

17. Jakby ktoś jeszcze nie widział, to tu więcej fotek i info
  18. Ja czekam z niecierpliwością aż będzie możliwość kupna i negocjacji
  19. Finale mają dominację pierwszego planu owszem zmiana kabla pomaga ale dalej atakują tym swoim koncertem w pierwszym rzędzie przesłaniając dalsze plany. Meze no nie będę się powtarzał jak grają, widzę że podobnie je odbieramy
  20. Dostałem wiadomość od Elle, czyli osoby z BQEYZ, że w piątek zostaną wysłane do mnie Spring 1. Jestem ich mega ciekawy
  21. No na testówce z mp3store góra nie jest jakaś wybitna i też czasem mi jej brakowało ale ja tam takie gładkie brzmienie kocham. A to co one robią z basem, wokalami (są cholera trójwymiarowe!), to jak budują scenę (nie tak dużą jak w empyreanach ale lepiej moim zdaniem poukładaną i spójną) - to wszystko urzeka. A meze? Nie ma w nich nic wyróżniającego. Bardzo dobre słuchawki i najwygodniejsze jakie miałem na łbie ale... ale.
  22. Sony poleca wygrzewanie elektroniki nawet w WM1A, więc poszli już dawno
  23. Słyszałem o lepiarzach od Grado, którzy zalecają 'wygrzewanie'' ich produktów. Czyżby Sony też poszło w stronę wudu?
  24. StAc

Metal

Ja tylko chce poinformować, że nowy album Devourment zabija. Po prostu. Na reszcie można wymazać z pamięci wszystko co było po 1.3.8. Jednak powrót do (prawie) takiego samego składu jak przy Molesting The Decapitated dał swoje. Tak jak nie siedzę już w Brutal Death jak kiedyś, to ten album dał mi wrażenie, że mógłbym rozpocząć swoją fascynację takim graniem na nowo. No dobry jest bardzo.
  1. Load more activity
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy