Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Today
  2. Ja ostatnio chciałem dopisać się do klubu, zakupiłem hd598sr czyli wersja otwarta z pilotem. W kwestii głośności łatwiejsze niż np hi2050 czy 668b. Co do wzmaka to wymagany, zmienia się ich charakter grania. Czy dołączam do klubu? Dla mnie najdziwniejsze słuchawki jakich słuchałem. Jestem przyzwyczajony to całej rodziny superluxów, takstarów, isk itp. Jak do tej pory największym zaskoczeniem były dla mnie Hifiman he350, one też grały "dziwnie" ale przy tym metalicznie, nieprzyjemnie. Senki grają przyjemnie, nie ma kłucia, nie ma dużo basu (właściwie to mają go mało a już na pewno niskiego), wysokie dosyć złagodzone ale też nie nazwałbym ich ciemnymi. Średnie są dobre, w niektórych kawałkach potrafią się bardzo wybić do przodu. Słyszałem już lepsze średnie w kilku modelach shure, choć dla mnie pomimo grania V pod względem jakości średnich tonów mistrzami są DT990 (dla mnie prawie ideał, gdyby nie podbita góra to bym u mnie zostały). To co w nich jednak najdziwniejsze to kreowanie dźwięku jako całości. Słuchając danego utworu słuchawki akcentują np. gitary, w innym perkusje itp. a w tym czasie cała reszta znika. W grach to już całkiem loteria, dialog z dana postacią, odejście na kawałek lekka zmiana dźwięków otoczenia i po chwili ta sama postać mówi ten sam tekst krzycząc nam do ucha :D Jak ktoś miał audeo z szarymi filtrami to wie o co chodzi.
  3. Teraz Shitheisser dostaje pod kątem cena/jakość srogie wciry. Co do OH300, to... cóż ,pojęcia nie mam jak wygląda kwestia z ONP. Musiałbyś uderzyć do dystrybutora marki, @MaysterCi wszystko powie.
  4. @Najner Przeczytałem test orivetti jeśli jest tak jak piszą to jest to chyba to czego szukam. @Vaiet Chyba kurczę warto poczekać na te nowe orivetti. nawet jeśli testy będą nie bardzo, to pewnie stare wersje będą w promocji @loke Bardzo cenne uwagi, dziękuję. Z tego co piszesz ie80 to zupełnie nie moja bajka. I może tak być bo "duże" sennheisery jakoś mnie nigdy nie przekonały. Tak czytając Wasze typy naszła mnie refleksja, że pomału legendy odchodzą do lamusa. Kilka lat temu było kilku graczy, a reszta daleko za nimi. Teraz to młode wilki przejmują rynek, trudno nawet zapamiętać wszystkie te nowe firmy....
  5. Ano nie. Szczerze? Nie wiem czy w takim pitkach to ma akurat aż takie znaczenie, LL i owszem bo to realnie ma przełożenie na użytkowanie. Małe opóźnienie przydatna rzecz, a czy HD dałoby się wyczuć realnie różnicę w tego typu konstrukcji, trudno powiedzieć. W sumie to nie znam żadnych dobrych miniaturowych wirelessów z aptX HD. Ze zwykłym aptXem też nie ma za dużo. Co ciekawe można trafić w różnych budżetowych chińczykach, ale tam akurat rzadko przekłada się to na coś poza marketingowym bełkotem. Z moich doświadczeń, to AAC jest już w miarę ok. I większych oczekiwań od sprzętu "na miasto" nie mam. SBC z kolei to jednak za mało. aptX i wersja low latency, to już wypas w pchełkach bezprzewodowych. Takie Bose Soundsport Wireless tego nie mają i niestety bardzo cierpią na opóźnienia.
  6. To nie skansen , to Krynki miasteczko oddalone 50 km na płn-wschód od Białegostoku pod białoruską granicą , kiedyś centrum garbarstwa i handlu żydowskiego , teraz na uboczu , takie domy to jego kwintesencja , ten z roku około 1900 , zamieszkały .
  7. Cześć. Mam galaxy note9 ,ktory ma ten sam uklad audio co s10. Mialem sennheiser ie80 w wersji bez s(dałem siostrze) i mam e1. Senki grały fajnym basem , który można było regulować, ale w najbardziej wywarzonej opcji, gdy bas nie rozlewal się na resztę pasm(tak na 3,5/5) nie graly lepiej niż aune. IE80 względem E1 mają wycofany/bardziej zamulony wokal, nie maja takiej sceny i graja blizej glowy. E1 graja szersza scena, i są bardziej muzykalne. W wersji ie80s niby cos poprawili ,jednak to dalej dwa razy wyzsza cena. W aune duzy wplyw na granie maja dobrane tipsy. Też miałem shanlinga m0 i według mnie słabo zgrywal sie z aune. Z Samsungiem z dokow jakie na nim sprawdzalem ,dla mnie najlepiej zgrywaja sie ibasso it04 i dunu dk3001. Obydwie pary grają bardzo dobrym basem( głębszy i szybszy w it04 ,za to pełniejszy w dunu), z szeroką góra(szeszerszą w it04 ,ale bardziej efektowna w dunu) bardzo dobra średnica( Wokal lepszy w it04 , za to w dunu bardziej masywny zwłaszcza meski), jednak nie wykorzystasz ich na maxa z telefonem i nie ma zbytnio sensu doplacac.
  8. A więc... Aune E1 są dobre, może nawet bardzo dobre, ale można dużo lepiej w zakładanym budżecie. Niemniej to moje zdanie, nie każdy musi się z nim zgadzać. Aune E1 mają uniwersalną, łatwo przyswajalną sygnaturę, która może się wielu podobać. Ja jednak w podanej tu kwocie mam swoich faworytów Opcja nr1 - Ikko Oh1. Piękne, lekkie, wygodne, z wymiennym kablem. Brzmienie gładkie, niemęczące, ciepłe ale nieprzesadzone, z podbitym sub-basem, lżejszą resztą tonów niskich... Jest w mojej recenzji na Muzostajni. Szalenie je lubię. Śpię w nich, koszę trawę i tak dalej. Opcja nr2 - Oriolus Finschi + lepszy kabel. Od powyższych bardziej dosadny, mocniejszy ale też szczegółowy bas (z lepszym kablem oczywiście), świetna średnica i góra. Też jest w recenzji. Mam obecnie z kablem BigAudio na miedzi OCC. CUDO! Spokojnie konkurują z droższymi konstrukcjami i wydatek dodatkowej kasy na kabel jest jak najbardziej uzasadniony. Opcja nr3 - Nowe Oriveti OH300. Jestem pewienm że na dniach pojawią się pierwsze opinie. Ja na egzemplarz testowy najpewniej będę musiał poczekać nieco. Pytaniem jest tylko, jak bardzo wrażliwe są na jakość źródła.
  9. necrosinner

Metal

Sporo genialnych powrotów: POSSESSED był wcześniej NOCTURNUS AD [2019] Paradox DEATHSPELL OMEGA [2019] The Furnaces Of Palingenesia SAINT VITUS [2019] Saint Vitus a i to nie koniec
  10. @Bernie jak przeszkadza Ci ten bas, to możesz podesłać do mnie te słuchawy, powinno dać się go ogarnąć.
  11. https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/21/330507.php
  12. dawid95

Metal

Nowa black metalowa płytka z Islandi, bardzo mi się podoba
  13. Witam, od dłuższego czasu studiuje forum. Przyszedł czas się zarejestrować i zapytać Na dziś sytuacja wygląda tak: Źródła: Xiaomi Redmi Note 7, Onkyo TX-NR525 (dziurka), integra w kompie na Realteku ALC1150 Słuchawki: NuForce BE Sport3, Shure SRH440 DAC/AMP: brak Muzyka: FLAC 44/16 lub 96/24, trochę DSD na NAS QNAP + Tidal Masters ze streamów Za portable na rower czy bieganie robi Note 7 poprzez BT z aptX na NuForce. I teraz pytanie co kupić do napędzenia i wysterowania Shure? Czy pójść w DAC/AMP np. FiiO E18 (to mój punkt odniesienia i budżetu czyli ok 400zł w używce)? Plusy rozwiązania to mobilność, możliwość ominięcia integry w kompie. Minusy to robienie kanapki z Xiaomi. Czy poszukać jakiegoś DAPa, który napędzi te Shury? Czy dam radę znaleźć coś do 500zł (używka) co obsłuży streaming? Bo chyba większość DAPów może teraz robić za DAC do kompa. Więc jeśli DAC/AMP to jaki? Jeśli DAP to jaki? Budżet ca.400-500zł (mogę być używki)
  14. https://www.youtube.com/watch?v=zJUL3wuY4O8 tutaj masz przykład
  15. Podaj jakieś przykłady, bo jestem ciekawy.
  16. Na pewno warto spróbować, wielu je chwali A nie kosztują majątku. Szczerze to zastanawiałem się na razie teoretycznie nad seenheiserem ie80s i akg n40. Nie słyszałem jeszcze żadnej z nich. Teraz w promocji w mp3 są true wireless... myślałem bardziej o takich na kablu, ale świat idzie do przodu... ie80s ponoć grają z każdy smartfonem dobrzy..
  17. Wiem że jest tu duża grupa zwolenników tego połączenia. Ale szczerze - miałem i stwierdzam że jeśli chciałbym komuś pokazać jak podciąć skrzydła e1 to właśnie puścił bym mu je z m0. Najlepiej będzie jak sam posłuchasz, a e1 grają dobrze podłączone nawet do domofonu. A rozwijają skrzydła z dobrym źródłem.
  18. Te Momki Wireless - tylko aptX i aptX LL ? Nie zaaplikowali HD w poważnych w sumie "maszynach" audio ?
  19. @Inszy Tak jak pisałem 1200 wydaje się rozsądna kwotą, jeśli jest propozycja którą jest znacznie lepsza to rozważać będę zwiększenie budżetu. Jak pisałem wolę raz, a dobrze. @Najner Wiem że jest chwalony m0 z aune dla tego byłem posłuchać tego zestawu. Była wtedy promocja i liczyłem się z zakupem bo m0 jest tak mały że jeszcze bym go gdzie w kieszeń upchał. Rozczarował mnie, poprosiłem więc o innego dapa, miły pan podłączył chyba chyba m5 Jeszce wtedy jako nowość, lepiej ale to nie to. Może zbyt wiele wymagam, jak pisałem od zawsze właściwie miałem sprzęt grający powyżej średniej plus dużo muzyki na żywo... Czy mam dziwny gust, hmm chyba nie kiedyś sporo doradzałem ludziom przy zakupach i wyborach klocków audio i nigdy takiej opinii nie słyszałem. Lubię prawdziwą, naturalną muzykę z otwartym wokalem (banał) może w wypadku przenośnego audio chciałbym ją nieco złagodzić by dało się słuchać starych kiepskich nagrań, ale chyba podbarwienia średnicy to nie jest dobra droga. Szybciej poszedłbym na kompromis z góra czy dołem.
  20. Tego to nie wiedziałem ale jak spojrzałem... ...ale w sumie jak kopiować, to od sprawdzonych . Jeśli będą miały przynajmniej taki sam stosunek jakości do ceny jak T3, to myślę, że będzie dobrze .
  21. E3000 bardzo fajnie dogadują się z Chordem Mojo. Polecam takie zestawienie. Jest muzykalnie, nieostro, ale rozdzielczo i szybko. Sam Mojo ma to do siebie, że nie akcentuje skrajów, tylko stawia na średnicową prezentację lekko ją ocieplając.
  22. Przełączam się do rekomendacji Aune E1. Korzystałem na SGS7e obecnie na SGS8+ i chwalę sobie. S10 nie słyszałem, ale podejrzewam, że charakter dźwięku się nie zmienił znacząco. We wszystkich wymienionych modelach sekcja audio opiera się na chipach Cirrus Logic. Szczególnie lubię to połączenie za stosunkowo bliski pierwszy plan z fajną głębią.
  1. Load more activity
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy