Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Jeśli producent nie pisze nic o lossless, to raczej telefon go nie posiada
  3. Witam,Znalazłem te Forum Przypadkiem i tak czytam co tu Piszecie no i musialem napisac by uświadomoci nie którym dla czego stary sprzet Audio jest droszy! Sam jestem Kolekcjonerem od wielu Lat posiadam mnóstwo sprzetu audio i z wielo letniego doswiadczenia wiem że Sprzet Audio z minionej Epoki był wiekszosci Robiony Recznie! I profesionalnie do tego przescigali sie producenci by zrobic jak najlepszy sprzet grajacy który gra naprawde super!Dziś Dla zwyklego zjadacza chleba nie ma Różnicy czy odtwarza dzwiek z cd lub mp3 Ma byc Bass ma dudnic by cała okolica slyszała! Wtedy sprzet jest ******sty! A to nie o to chodziło w tamtych czasach! Kolejna sprawa istotną jest Bezawaryjność! To jest bardzo istotne na dzisejsze czasy i stary sprzet z epoki każdy mozna Naprawic i podejmie sie naprawy tdgo wiekszosci każdy serwis a jeśli chodzi o nowe Audio to nikt tego wiekszosci nie chce dotykac bo robota jest nie opłacalna! Dla tego że dzis ten nowy sprzet wiekszosci to jest wszystko robione na płytkach SMD zespolone i teraz jak padnie cos w tym to nie opłaca sie tego robic! Ponieważ wiekszosci przypadków nawet nie mozna kupic osobno żadnych podzespołow tylko sprzedaja cała taka płytke SMD a ona kosztuje 50% wartosci sprzetu a nie raz wiecej! I to jest tak zwany "CHEEP SHIT" te dzisejsze sprzety sa ładne śliczne maja super wyświetlacze i kolorowe diody! Ale to jest jedno razówka! To samo jest z samochodami! Ktos tu pisał że jak potrzyma nowe auto w garazu to kiedys na nim zarobi za pare lat! No nie mozliwe odrazu to z gory zaznacze poniewaz to jest taki sam badziew te nowe auta jak te nowe sprzety własnie napchane kupe plastiku który za 15lat sam zacznie sie degradować i na naszych oczach bedzie sie rozpuszczał albo rozsypywał a elektronika padnie i nikt tego nie naprawi bo dzis nowe samochody wymagaja przy wymianie danych podzespołów połaczenia z serwisem i serwis udastepni dostep do danego samochodu za opłatą żecz jasna a za 15-20lat kto wam to online naprawi? Haha na pewno juz to widze! Dla tego Dla nie których śmieszne jest ze jakis Maluch 126p osiaga kosmiczne ceny! Noo osiaga i bedzie osiagał bo z tym mozna wszystko zrobic na wlasna reke i kolejne 50lat bedzie to jeździć! Maluchy przeżyja wszystkie nowe dzis samochody i to własnie dla tego że to taka prostota jest,zasada znana od lat jest taka że nie psuje sie to czego nie ma! A wiec taki maluch czy kazde inne stare auto które było na gaźniku i na aparacie zapłonowym zawsze odpali i zawiezie nas do celu nawet bedzie strzelać,przerywac,szarpać ale bedzie jechać! A nowy złom jak tylko jeden czujnik sie zdupi to odrazu wejdzie w tryb awaryjny i unieruchomi caly pojazd! Na tym własnie polega wzrost cen i trzymanie wartosci na rynku starych zeczy a nowych! I dla kogos kto szanuje swoja kase bo ciezko na nia pracuje to kupuje cos porzadnego by tym sie cieszyc całe zycie jak bedzie trzeba! A nie kupic ****o jakies i za 6lat wywali do smietnika! Noo gdzie sens? A gdzie Logika? Ja sam posiadam kupe starych aut i starych sprzetów bo lokuje kase w tym i ciesze sie ze nie trace! A zysk rocznie na jednej zeczy jest od 5% w góre! Takze lepszy procent niz w Banku a kupowanie nowych zeczy by innym zainponowac to nie moja bajka,pozdrawiam
  4. Rozumiem, zmieniłem już na używane, nie ma co dyskutować bo taki status mają. Właśnie nie do końca moim celem było "zgrabne" reklamowanie, jeśli jakiś admin to czyta, proszę o zamknięcie/usunięcie posta, jak się mają sprzedać to ktoś zainteresowany tak czy siak je znajdzie.
  5. To ja też poproszę o jakieś dowody zamiast własnych domniemań, "bo ja słyszę", ten argument w zasadzie zawsze się tu pojawia i wszystko obala, więc merytorycznie to ciężko prowadzić dyskusję. I mam wrażenie, że Ty rozumujesz te próbkowanie jak sumowanie częstotliwości, że jak masz 3 dźwięki 10 kHz naraz, to trzeba 30 kHz co najmniej, żeby je doprze odtworzyć. Jeżeli jesteś w stanie udowodnić swoje tezy, to w świecie nauki wiele nagród Cię czeka. Tak, tylko nadal w zakresie słyszalnym. Poruszajacego sie źródła dźwięku 75 kHz nie wykryjesz. Nic, null, nada. Możesz próbować szukać generatora takiej fali. Pewnie ją usłyszysz, bo masz przepiękne sprzęty i wybitnie dobry słuch. Wg literatury zdarzały laboratoryjne przypadki, że słuch wychwycił 28 kHz przy natężeniu powyżej 100 dB. Ale to pojedyncze, laboratoryjne przypadki, Totalnie nieaplikowalne w kontekście audio. Mastering bardzo wpływa, playery mogą mieć zaszyte różne procesory dźwięku. Tak, psychoakustyka to bardzo ciekawe zjawisko. Posłuchaj rana po drzemce, a po całodniowym tyraniu i jeszcze większe różnice wychwycisz. To raczej odbiję piłeczkę - udowodnij, że to ma znaczenie. Ja już wyjaśniałem, skąd te założenia i co te cyferki znaczą. Twoich uszu nie przekonam, słyszysz, cały świat techniki Cię nie przekona badaniami. Ty już masz wyrobioną opinię, odpowiednio dużo kasy wpompowałeś w zabawki. baw się tym, skoro to Ci frajdę sprawia. Na tym zakończę ze swojej strony. Nie przekonam, więc szkoda czasu na klepanie dalszych postów.
  6. Witam wszystkich, Szukam amplitunera/wzmacniacza dla ojca. Znajomy sprzedawca zaproponował mu Yamaha RX-A730 za 1000zł. Widzę, że recenzje sprzed lat na temat tego sprzętu są bardzo dobre. Czy w danym momencie jest to dobra opcja? Wzmacniacz wykorzystywany do: 1. gramofonu (ma zewnętrzną dostawkę phono kiepskiej jakości, ale korzysta) 2. muzyka z radia/internetu, często z yt 3. filmów W tym momencie grałoby to ze starymi kolumnami mildton 150, które zapewne zostaną wymienione. Pomieszczenie około 24m2. Czy ten wzmacniacz nadaje się do takiego zastosowania, czy lepiej szukać czegoś nowszego z BT? PS. Do tej pory miał amplituner Koda AV-500 Pozdrawiam
  7. Dzisiaj
  8. Te płyty mam z amazon.pl. Można kupować też bezpośrednio ze strony ECM Records. Jak chcesz taniej, używane czy z wyczerpanego nakładu to najlepszą stroną jest discogs. Wczoraj zamówiłem te 2 winyle gitarzysty Wolfganga Muthspiela. Mam fazę ostatnio na gitarzystów jazzowych. Warto go posłuchać oraz np. Juliana Lage.
  9. zerknąłem tylko na wykresy z tego filmiku w mordę, ile tu basu..... celowałem w te słuchawki jako alternatywę dla th610 pod względem sceniczności szczytowanie na 8K mnie nie rusza, można łatwo zmordować, zresztą moją prawdziwą pierwszą miłością były dt900@250 w połączeniu z Aune X1S to grało elektronikę i soundtracki szybko,szeroko,,angażująco. Bardzo długo był to zawsze mój pierwszy wybór, dopiero po jakimś czasie przeszedłem na EQ w rejonie 8K. Miałem także DT770@250 i tam właśnie ilość basu mnie przytłaczała, dodatkowo jest to większa V niż dt990. w sumie Ilość basu też można łatwo zmodować. Z drugiej strony miałem też Beoplay H6 i właśnie te słuchawki nie wiem czy nie grają lepiej niż stock DT770, sęk w tym iż terez to już tylko używki i problem z gąbką na pałąku bo jest jej mało i w używkach już będzie klapnięta co da efekt "na twardo" niczym z Momentum M2... Ciekawe czy będą w mp3store i audiomagic.......
  10. Lord Rayden

    Seriale

    Jak mam niechęć ogólną to siegam po mniej znane seriale policyjne. Nie mówię to o moim ulubionym Chicago PD. Tak więc : - FBI/FBI Most wanted. Praca agentów FBI. Jak każdy tego typu serial, raczej plytkie, nastawione na z reguły ciekawe sprawy i akcję. Rzadko pogłębia się postacie, choć zdarza się. W ostatnich seriach natrętne wątki LGBT (czarni agenci zawsze byli ale w Most Wanted pojawiają się Indianie, co jest fajniejsze) , głównie lesbijskie, oraz zbyt dużo wątków rasistowskich, ciągle gadanie o supremacji białych, molochach itp. (AXN HD) - Gliniarze z Shoutland - ma już parę lat co widać po komórkach. Prosta akcja ale praca zwykłych policjantów nieźle pokazana. Takze od strony prywatnej . No i nikt nie kryje ,że gangi są głównie czarne i latynoskie. (HBOMAX) - Zaprzysiężeni (Blue Bloods), czyli jak ja to nazywam "Rodzina policyjna" z Tomem Selleckiem jako patriarchą irlandzkiej rodziny z tradycjami pracy w policji i prokuraturze. Jedna z postaci gra Danny Wahlberg, brat Marka Wahlberga. Danny był członkiem New Kids on The Block. Całkiem fajne historię, sympatyczne postacie, rodzina o dziwo katolicka, chodząca do kościoła. - East New York - podobny klimat co Shoutland, posterunek, nowa komendant, typowe problemy policjantów w dzielnicy o sporej przestępczości (HBOMAX)
  11. Czyli jeśli telefon wspólpracuje z kodekiem aptX Adaptive to lossless też będzie miał ?
  12. W bardzo dobrym stanie wzmacniacz słuchawkowy mało używany.Pudełko zasilacz Allegro Smart. Cena 300zł z Paczko.
  13. U mnie nadal to. Już wiem, że lubię taki jazz jak Bohren i taki jak to. Czy taki jazz jakoś się nazywa - to dla łatwiejszego wyszukiwania na przyszłość, choć Spotify sobie radzi bdb. Dwa-gdzie najlepiej kupować takie płyty? Gdzie kupujecie? Bo kupiłbym i to, i to wcześniejsze.
  14. Ale to jest jeden głośnik, który naraz musi to wszystko odtworzyć. Brniesz w jakieś dziwactwa coraz bardziej. Sam piszesz, że, więc udowodnienie powyższej teorii leży po twojej stronie. Krótko mówiąc: Ciężar dowodu leży po stronie stawiającego tezę, czy w tym przypadku wręcz hipotezę. Swoją drogą prośba o udowodnienie czegoś za pomocą teorii (Udowodnij proszę jakąś teorią) to dość karkołomna sprawa. Ten facet z tego żyje. Po prostu marketing wycelowany w ,,złotouchych''. Jakoś trzeba sprzedaż napędzić.
  15. Teraz już prawdziwe Gąbeczki faktycznie nie ma, co widać na wykresach
  16. Serio? I wszystkie one zaczęły z jakiegoś powodu grać w tej samej milisekundzie? Skoro mają przesuniętą fazę to chyba częstotliwość wynikowa całości jest powyżej 10kHz? Może zastanów się jeszcze raz. Albo sobie narysuj, czy coś? Np. tego gościa obchodzi, kojarzysz go? https://www.head-fi.org/threads/chord-electronics-dave.766517/page-427#post-13125045 "The primary intention is to make a 768 kHz 24 bit recording. Then later use Davina to post process this file into any format." To jest taki ignorant, co się nie zna, wymyśla jakieś bzdury o 768 kHz i potem konstruuje szmelc. Nikt nie docenia jego DACów, bo przez te jego pomysły to grają po prostu słabo...
  17. Wczoraj
  18. Przecież nawet jeśli 100 instrumentów gra ton 10kHz, to wynikowy sygnał ma przesuniętą fazę, zmienioną barwę, kilkadziesiąt razy większą amplitudę i dalej tę samą częstotliwość 10kHz. Kogo obchodzi jak 25kHz, 500kHz czy 35MHz może zinterpretować ludzki mózg jeśli organ ucho odbiera wrażenia słuchowe do 20kHz? Realnie osoby po 30 r.ż. i tak słyszą kilka kHz poniżej tej granicy. Można to porównać do zmysłu wzroku. Fiolet ma częstotliwość 7,5*10^14Hz. Na przedrostki SI to będzie 750 Petaherców. Co zobaczysz jeśli popatrzysz na promieniowanie rentgenowskie lub promieniowanie gamma zwykłym ludzkim okiem? To samo co jeśli puścisz ton dźwiękowy 75kHz.
  19. Może obchodzi. Ja mam taką teorię że mózg ma "wyższą częstotliwość próbkowania" niż te 20kHz To, że nie słyszysz pojedynczego instrumentu powyżej 20kHz wcale nie oznacza że nie jesteś w stanie "zdekodować i rozróżnić" naraz 10 instrumentów po 10kHz każdy. Więc być może to 75kHz ma jakiś sens. Membrana cośtam podaje (np. 10 instrumentów na raz) i nie wiem czy do końca rozumiemy jak mózg to "sampluje". IMO sampluje analogowo więc wcale nie jest ograniczony do 20 kHz. Mózg często działa na zasadzie "czego niedowidzi, to wymyśli". Kojarzysz jak działają iluzje optyczne? Albo fakt, że jak dana częstotliwość i amplituda się zwiększa w czasie, to mózg myśli, że coś się zbliża? Mózg się wytrenował na efekcie Dopplera. Przecież do słuchawek się nie zbliża, tylko mózg to "wymyśla i domniemuje". A nawet jeśli założysz, że mózg ma limit 20kHz i jeśli podasz mu 75kHz, to co się stanie? Mózg dostanie trochę lepszej jakości "strzępy tego całego hałasu od 10 instrumentów". I może "zsampluje" co któryś-tam. Ale dzięki większej różnorodności (75kHz vs 20kHz) "domyśli się lepiej". Przecież mózg prawie płynnie czyta teksty z wieloma literówkami. Automatycznie uzupełnia braki, interpoluje, koryguje. Może. Dave ma dodatkowy tryb DSD, ale przełączenie nie jest automatyczne, więc używam go w trybie PCM. I nadal plik DSD brzmi lepiej. Naprawdę się z Tobą nie zgadzam. Słyszę różnice na: masteringach, formatach, playerach audio (DSD najlepiej odtwarza mi Pine, a FLAC najlepiej odtwarza mi VOX), różnych kablach USB i różnych optycznych, na DACach, kablach IC, ampach, kablach słuchawkowych i słuchawkach. Dalego to hobby jest tak fajne. Masa kombinacji to potestowania. Co mnie jeszcze czeka (i w co wstępnie nie wierzę: różnice na kablach zasilających i bezpiecznikach) - kiedyś potestuję różne i zobaczymy. Udowodnij proszę jakąś teorią (lub linkami) że bity powyżej 24/48 na dobrym torze nie mają znaczenia. A potem jeszcze w praktyce - przekonaj moje uszy że mi się tylko wydaje, że to słyszę.
  20. Rafacio raczej posłużył się ironią. Przede wszystkim nie masz podane wedle jakiej normy jest podane pasmo przenoszenia, poza tym co kogo obchodzi, że słuchawki odtwórz powyżej pasma słyszalnego. Problem może lecieć w konwersji w locie. Jak @Spawnwyżej wspomniał. Kwestia zrozumienia tego, co jak jest odtwarzane. Naprawdę, te bity nie mają znaczenia, wszystko powyżej 24/48 jest może fajne w studio, ale przy odtwarzaniu nie mają żadnego znaczenia, nie ma lepszosci formatu.
  21. Nie da się porównać natywnego odtwarzania dsd do natywnego pcm na tym samym dacu. Daci delta sigma odtwarzają DSD natywnie a PCM muszą konwertować. Znowu natywnie PCM odtwarzają daci R-2R ale nie odtwarzają natywnie DSD. To nie tyle jest kwestia wyższości jednego formatu nad drugim a rodzaju sprzętu do jego odtwarzania.
  22. Tak. Sam odpalałem tą konwersję, więc mastering ten sam. Konkretnie to kawałek "Tear it up" z "Ultimate Demonstration Disc 2". DSD ma większą dynamikę od pierwszych sekund, a jeśli chodzi o instrumenty to najwyraźniej różnicę słyszę na "stopie" która wchodzi po prawej około 11 sekundy. Potencjalnie taką częstotliwość są w stanie wygenerować. @Rafacio sugerował że wąskim gardłem może być sama membrana, więc mu odpisałem jakie jest pasmo przenoszenia w moim torze testowym.
  23. Infected Mushroom - [Converting Vegetarians CD2 #03] Drop Out
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności