Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Today
  2. Ja tak zrobiłem kiedyś na DX220, ale wyskoczyła bodajże informacja, że plik niewłaściwy. Tam też się okazało, że był plik zip w zipie. Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
  3. Do czego te słuchawki będą podpinane?
  4. https://www.youtube.com/watch?v=wKJtJUKvTzs
  5. Ej, ale wiecie, że gonienie króliczka to nie jest tak do końca kwestia posiadanego sprzętu, a bardzo pierwotny mechanizm, wynikający z pierwotnych ról płciowych(mężczyzna - myśliwy)? Pewnie zauważyliście, jaki jest na audio-forach stosunek mężczyzn do kobiet. Otóż, żeby mężczyźnie chciało się polować, mamy w głowie takie dwa ośrodki/hormony - dopaminę i układ opioidowy. Ta pierwsza kontroluje system przyjemności i motywuje do ciągłych poszukiwań. Generuje ciekawość, stymuluje potrzeby, też te abstrakcyjne Układ opioidowy zaś nagradza za udane polowanie poczuciem satysfakcji. Problem w tym, że układ opioidowy tylko na chwilę dominuje nad dopaminą, która ostatecznie z nim wygrywa. Rozumiecie błędne koło? W skrócie: dopamina pompuje poszukiwania nowej audio-perełki, kupujemy ją, odczuwamy satysfakcję, po czym... dopamina znów wygrywa i to co mamy przestaje cieszyć, nie gra jak grało... Problem z audio jest taki, że zawsze można lepiej, a to kabelek, a to wtyk To wszystko jest kwestią bardzo pierwotnego mechanizmu. Mechanizmu, dzięki któremu konsumpcyjny kapitalizm może kręcić się w najlepsze A ciężko jest walczyć z mechanizmem, którego się nie rozumie/nie zna.
  6. Jaka ci pasuje. Mnie wsio ryba bo mam różne kable plus przejściówki w każdą stronę
  7. kordal

Fiio FA9

Ja na pomarańczowych miałem jakieś problemy z sealem, na zielonych i na balanced jest okej. Przyznam szczerze, że te ustawienia nie dają jakichś szokujących efektów, na standardowym ustawieniu jest dobrze, fajnie mi się słuchało ustawienia Pop (Off-Off-On)
  8. a jaka brac, koncowke kabla mmcx czy 2 pin bo niektóre modele daja wybór Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
  9. Bym musiał je porównać bezpośrednio na tym samym kawałku, ale będę mógł to zrobić dopiero jutro. I jakby co, obie pary mają wymienny kabel, oba na łączach MMCX. A gdzie dostać takie kable? Na Allegro sporo tego jest, a jak za mało lub za drogo, to z Aliexpress.
  10. Nie wiem, czy o to tu chodzi, ale w praktycznie każdej dziedzinie, w której coś możemy ulepszyć, mamy maksima lokalne i mityczne maksimum globalne. "Fine tuning" to optymalizowanie maksimum lokalnego. Ale kto wie, czy gdzieś kawałek dalej nie ma dużo większego maksimum globalnego? I weź tu człowieku wiedz w którym miejscu wykresu się znajdujesz 😀. W sztucznej inteligencji algorytmy często uważają, aby nie poświęcać zbyt dużo czasu na optymalizowanie maksimum lokalnego. Wniosek? Co najmniej raz na miesiąc trzeba wymieniać cały sprzęt audio 😀.
  11. Może delikatnie szybciej reaguje na przyciski boczne.
  12. 1. Adam76 2. kpt 3. _raza_ SR25+Diana 4. mrbudyn ( #2 ) 5. Waski (na zestaw SR25+Diana). 6. marec2 (zestaw SR25 + Diana) 7. Palpatine (zestaw SR25 + Diana) 8. Xseverus (zestaw SR25 + Diana) 9. ZebLong 10.nokiokdb 11.Loke13 (zestaw sr25 + billie jean) 12. herovego
  13. Dogonisz ale nie tego młodego nowego, tylko tego starszego zdyszanego bez powera w nogach. Tylko dogonisz polubisz dziada i już nie masz serca gonić szukać innych a tego zostawić. - Tapatalk
  14. Jedno jest pewne - jak chcemy przyoszczędzić to h..a dogonimy
  15. O to to. Tu się nie da dojść do ściany. Poza tym jest trochę coś takiego jak efekt oddalającej się tarczy. Istotność trafiania w cel rośnie, ale trzeba robić coraz mniejsze ruchy lufą, żeby trzymać się tego coraz atrakcyjniejszego celu, a nie strzelać gdzieś obok. Strzelanie do bliższej tarczy przestaje bawić. Nie jest już rozwojowe, a każdy gatunek, w tym Homo sapiens, ma wbudowaną w geny tendencję do ekspansji. Są tylko dwa stany życia pojedynczej komórki, ale i całego organizmu - rozwój i obrona. Przy braku zagrożeń organizm przechodzi w tryb rozwoju. Ja mam na przykład teraz w użyciu taki wzmacniacz słuchawkowy, w którym jest ważny każdy najdrobniejszy szczegół jak rodzaj i wartość każdego elementu włącznie z producentem i typem. I dotyczy to także (sic!) drobnych elementów EMI, których jest w sumie 9, w tym w sumie 3 rodzaje od dwóch producentów. Przerzuciłem tego z kilkanaście rodzajów, a ile by z tego wyszło kombinacji, to ho ho. I nie chodziło o "wylosowanie" tej jedynej kombinacji, a o naukę poprzez słuchanie i wyciąganie z tego wniosków w odniesieniu do danych technicznych i cech fizycznych komponentów. Niby wszystko to tylko czarny koralik, ale to jest dla mnie ta najmniejsza przekładnia ustawiająca działo teraz. Wyższe warstwy były nie do ruszenia, co słyszałem już od dłuższego czasu i grzebanie np. przy rodzajach rezystorów, przewodów, kondensatorów, rozsadzało wszystko, a gdzieś z tyłu głowy siedzi zawsze myśl, że jest kolejne, mniejsze pokrętło z napisem "fine tuning". I idąc tym tropem jakby czuć progres, ale sweet spot może się okazać "małym wielkim wybuchem", co w sumie najbardziej motywuje do tych małych ruchów umożliwiających sięganie po wielkie rzeczy.
  16. Chyba prawie 1900, ale jako sprzedającego mogę polecić.
  17. Mój kabel już chyba doszedł do siebie . Apropos dyskusji w króliczarni, Powiem że słucham już przez jakiś czas tego walkmana i zauważam taką jedną bardzo ciekawą "przypadłość" serii A. Chodzi o naturalną ułudę występowania instrumentu wręcz w pomieszczeniu w którym słucham. Głównie słucham ostatnio właśnie m650tek i Billie Jeanów. Obie pary mają tą synergiczność jeżeli chodzi o ww. Słuchałem przeróżnych instrumentów na żywo bez amplifikacji i powiem że robi mnie ten mój zestaw czasami w konia Co ciekawe ZX1 nie miał tych "czarów", a a45 i a105 mają. W a45 podobno użyli wzmaka słuchawkowego z WM1Z (CXD3778GF)* i w a105 też** - pewno na innym prądzie i elektronice towarzyszącej - ale fakt jest taki że to słychać !!! źródła: * https://www.sony.com/electronics/walkman/nw-a40-series#product_details_default ** https://www.head-fi.org/threads/the-sony-40th-anniversary-walkman-thread.909629/page-87#post-15338138 https://thewalkmanblog.blogspot.com/2019/10/what-soc-is-sony-using.html
  18. Witam i o drogę pytam Jakiś czas temu wpałd mi w ©ece Dual cv 5650 . W środku kurz brud i hm wylane kondy i teraz tak pomyslaem sobie nad re-cap jakie kondy proponujecie?
  1. Load more activity
  • Newsletter

Want to keep up to date with all our latest news and information?
    Sign Up
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy