Skocz do zawartości

Test Słuchawek Panasonic Rp-hje200


Barrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

 

Wstęp

 

W poniższym teście chciałbym przedstawić nowy produkt Panasonica - RP-HJE200 ,odniosę się także do Creative EP630 ,które są ich mocnym klasowym rywalem oraz do Sony EX71. Jak to w życiu bywa ,czasami zdarzają się wypadki. Stało się ,zgniotłem lewą pchełkę moich ulubionych Soniaczach EX71. Jak zwykle przed zakupem czegokolwiek z grupy "elektronika" siadłem do komputera ,cel : kupno tymczasowo dokanałówek w cenie ok. 60zł. ,na Ceneo forach internetowych znalazłem wiele pochlebnych opinii o Creative EP630 ,w oko wpadły mi także Pioneery SE-CL20 oraz Panasonic RP-HJE200. Następnego dnia okazało się ,iż mój kolega kupił oryginalne EPki w Vobisie i pożyczy mi je do testów. Nie będę się teraz rozpisywał na temat mojego wyboru ,czytając dalej dowiesz się dlaczego nie wybrałem EP630 lub Pioneerów...

 

 

Pierwsze wrażenia

 

Panasonic pakuje swój produkt w przezroczyste ,plastikowe opakowanie. Słuchawki są ładnie wyeksponowane ,umiejscowione we wgłębieniach. Producent oferuje swoje pchełki w trzech kolorach : białym ,niebieskim oraz czarnym (testowane). W komplecie znajdziemy trzy komplety gumek w rozmiarach S/M/L oraz krótką instrukcja obsługi. Warto wspomnieć ,iż Panasonic w ramach 12 miesięcznej gwarancji w razie jakiejkolwiek usterki wymienia produkt na nowy

dodając do niego ponownie rok gwarancji (na podstawie paragonu).

 

 

Budowa i wygoda

 

Słuchawki są stosunkowo małe i lekkie ,ważą 4g. Wygląd nie ma dla mnie większego znaczenia (czarne ew. srebrne ,mają dobrze grać ;) ) ,toteż design Panasoniców przypadł mi do gustu. Kabel ma 1,2m i jest symetryczny ,sprawia wrażenie mocnego ,wtyk jack 3.5-złocony. Gumki montuje się na plastikowym bolcu. W moim przypadku założyłem najmniejsze tj. S. Wkładki są miękkie ,wykonane z silikonu-już po włożeniu do ucha "na sucho" ,bez muzyki tłumią częściowo odgłosy z zewnątrz. W nawiązaniu do testowanych wcześniej EPek 630 gumki z RP-HJE200 minimalnie gorzej tłumią hałasy z zewnątrz ,jednak są wygodniejsze. Wkładki z Creativów powodowały u mnie dyskomfort. W Panasonicach nawet po 2-3 godzinach głośnego słuchania nie bolą mnie uszy. Są wygodne jak moje poprzednie pchełki Sony EX71. Po chwili zapominamy ,iż mamy je w uszach. Kabel-rzecz gustu ,dla mnie oba rozwiązania ,zarówno asymetryczny kabel jak i równej długości są wygodne.

 

 

Dźwięk

 

Przyzwyczajony do Soniaków ,bądź co bądź sporo droższych od Panasoniców myślałem ,iż po odsłuchaniu pierwszych utworów będę czuł niedosyt. Jednak tak się nie stało. Zaskoczył mnie bardzo podobny lub nawet troszkę głębszy bas ,bdb brzmiący środek (bardziej wyraźny i nie tak zasłonięty przez niskie tony jak w Creativach ,lepiej słychać także słowa ,bdb jak na słuchawki tej klasy) oraz góra na 4. Z pewnością ,jeśli ktoś jest zainteresowany EPkami ,interesuje go bas-jak dla mnie w EP630 jest on zbyt wyraźny i przesłania inne dźwięki (min. dlatego ich nie kupiłem ,przy dłuższym słuchaniu był męczący). W RP-HJE200 niskie tony nie są tak "nachalne" przy dłuższym słuchaniu jak u konkurencji ,jak dla mnie akurat ani za głębokie ani zbyt płytkie i płaskie ,podobne brzmienie basu jak w Creativach uzyskuję dopiero ,gdy "podkręcę" go w EQ o 2 poziomy. Creativom trzeba przyznać ,iż grają głośniej ,żę jest to różnica "tylko i aż" 6dB (podejrzewam ,że przy innym playerze będą grały głośniej-mój Sony ma ograniczenia 1.5mW na kanał). Tłumienie odgłosów z zewnątrz w obu produktach jest na podobnym poziomie.

 

 

Podsumowanie

 

Szukając tymczasowych słuchawek do mojego Sonego miałem trzy typy : Creative EP630 ,Pioneery SL-CL20 oraz Panasoniki RP-HJE200. Pierwsze odpadły SE-CL20 ,przeczytałem jakiś amerykański test ,w którym nie zebrały pochlebnych opinii. Następnie pożyczyłem do testów oryginalne EPki ,dodawane w komplecie gumki powodowały u mnie dyskomfort a bas przez wiele osób chwalony wydawał mi się przesadzony i męczył mnie przy dłuższym słuchaniu. Poszedłem "na całość" ,postawiłem na Panasonica o którym nie znalazłem prawie żadnych recenzji ,oprócz porównania ich do Etymotic Er6i ?! (Dla mnie ten test to jakiś chory pomysł ,porównywać Panasoniki za 15$ do Etymoniców za 80$.)

 

Jestem z zadowolony ze swojego wyboru ,mogę je polecić osobom szukającym dobrych słuchawek w umiarkowanej cenie. Są one z pewnością godnymi rywalami EP630.

 

 

Sprzęt testowy:

 

-Sony walkman NW-E407

 

 

Testowa muzyka:

 

-Mirwais - Disco Science - dużo basu

 

-The Streets - Orginal Pirate Material (cała płyta) - bas , średnie , wokal

 

-Rammstein - Heirate mich , Amerika , Ohne Dich - wokal , ostrzejsze brzmienia ;)

 

-Ayumi Hamasaki - Cyber Trance (cała płyta) - wysokie , średnie , wokal

 

 

Dla chcących zakupić:

 

Słuchawki można bez problemu kupić na allegro ,osobiście kupiłem TUTAJ ,mogę polecić te firmę-mają najtaniej ,szybko przysłali ,dobrze zapakowane. 60zł z wysyłką.

 

Wzbudnice 11,5 mm

Impedancja 16 Ohm

Czułosć 100 dB/mA

Obciążalnosc mocowa 200 mW

Zakres przenoszonych częstotliwosci 6 Hz-23 kHz

Wtyk 3,5 gold

Długosć kabla 1,2 m

 

 

Zdjęcia:

 

r0013909il2.th.jpg

 

r0013910ty9.th.jpg

 

r0013913ya7.th.jpg

 

r0013914pj3.th.jpg

 

r0013915ki9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozjaśnić nieco sprawę "filtra" znajdującego się w tulejce przez którą wydostaje się dźwięk? Wyglada on na jakiś gąbczasto-materiałowy kawałek tworzywa, chyba że to ewentualnie tekturka albo czarna metalowa siateczka. Czy te otworki po wewnętrznej stronie korpusu słuchawki (od strony tulejki) widoczne na czwartym zdjęciu nie dodają przypadkiem słuchawkom lekko otwartego, wentylowanego charakteru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozjaśnić nieco sprawę "filtra" znajdującego się w tulejce przez którą wydostaje się dźwięk? Wyglada on na jakiś gąbczasto-materiałowy kawałek tworzywa, chyba że to ewentualnie tekturka albo czarna metalowa siateczka. Czy te otworki po wewnętrznej stronie korpusu słuchawki (od strony tulejki) widoczne na czwartym zdjęciu nie dodają przypadkiem słuchawkom lekko otwartego, wentylowanego charakteru?

 

Filtr wykonany jest tak jak napisałeś z gąbczasto-materiałowego kawałku tworzywa. Wygląda on dokładnie tak samo jak "filtry" stosowane przez producentów telefonów komórkowych do ochrony głośnika przed zabrudzeniem (materiał ten jest zwykle przyklejony od wewnętrznej strony obudowy). Otworki o których piszesz nie zmieniają charakteru słuchawek. Pożyczyłem J200 koledze ,który udostępnił mi EP630 ,przyznał że Panasoniki grają lepiej. Jak wiadomo słuchawki każdy ocenia indywidualnie ,warto zaznaczyć jednak ,że w tym przypadku "sroka swego ogona nie chwali" ,jak to zwykle bywa ;).

 

szatis

 

Dane podałem z pudełka. Takie same są na stronie Panasonic Polska. O wyżej wymienionym teście wspomniałem w podsumowaniu ,według mnie jest on paradoksalny - zwróć uwagę na klasy porównywanych słuchawek. :rolleyes:

 

P.S Niebawem test RP-HJE300 ,powiem że ciekawie się zapowiadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szatis

 

Dane podałem z pudełka. Takie same są na stronie Panasonic Polska. O wyżej wymienionym teście wspomniałem w podsumowaniu ,według mnie jest on paradoksalny - zwróć uwagę na klasy porównywanych słuchawek. :rolleyes:

 

P.S Niebawem test RP-HJE300 ,powiem że ciekawie się zapowiadają...

............

 

Ano dokladnie porownanie jest do sluchawek z najwyzszej polki, ale ogolnie za te cene gosciowa w tescie pisze ze sa w porzadku.

 

Ja wlasnie zakupilem rp-hje200, moze dzis juz przyjda -potestuje. Wczesniej mialem pcheleki mx 500 (oryginalne :) ) ale charczenie nie basy tam byly no ale to pchely, mam tez hd 201 i hd 497, uzywam irivera x20, zrobie male porownanie, co prawda troche klasowo nierowne no ale zawsze to cos ;)

 

Przewodnik dla kupujacych ep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ep`ki panasonic`a RP-HJE200 przyszly poczta z rana. Wiec testowalem caly dzien :).

 

Na poczatek kilka slow o komforcie, naczytalem sie wczesniej ze wkladki douszne czasami powoduja bole glowy i rozny dyskomfort, ze nalezy zwrocic uwage na material z jakiego wykonane. No i brawo kilka godzin sluchania nawet nic nie poczulem, wkladki sa delikatne, doskonale sie wpasowuja, sluchwka nie wypada.

 

Z ep stykam sie po raz pierwszy wiec nie wiem na ile dobrze to ocenie.

 

Porownuje z tym co mam w domu sennheiser MX 500, HD 201, HD 497.

 

Zaczne od pchelek mx 500, w porownaniu do nich panasonic wygrywa na bas ktory jest miekki, nie "charczy", to przewaga ep nad zwyklmymi pchelkami, jednak nie spodziewalem sie ze bas bedzie tak miekki obawialem sie ze bedzie draznic i meczyc ucho a tu mila niespodzianka, bas jest o.k. bez przesady, korektorem mozna go nieco podbic zawsze. Mx 500 lepiej wychodzi w tonach srednich i wysokich, dzwiek jest bardziej soczysty- mozna to porownac np do wtyczki foobara ktora poszerza efekt stereo, dzwiek w mx 500 po prostu brzmi bardziej miodnie. Tutaj w panasonicu jest bardziej suchy. (~80zł)

 

HD 201 zamkniete- maja wiecej srednich tonow, duzo mniej wysokich niz panasonic, w porownaniu panasonic ma lepsza dynamike sa duzo glosniejsze, hd201 ma bardziej zrownowazone proporcje miedzy srednimi a niskimi. (~100zł)

 

Hd497 otwarte, tutaj panasonic nie ma szans ale to sluchawki troche drozsze juz. (~300 zł)

 

Podsumowujac kupujac panasonica RP-HJE200 (60 zł) liczylem na lepsze basy to czego mi brakowalo w mx 500 i udalo sie, jestem zakoczony ze z czegos tak malego mozna tyle wydobyc :), W tej cenie sa to bardzo dobre sluchawki, troche brakuje im miodnosci z mx500 ale jak dla mnie sa super, polecam wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

 

 

Znalazłem tutaj te słuchawki:

http://www.allegro.pl/item319093543_panaso...mp4_hje200.html

 

ale nie wiem, czy nie lepsze są Philipsy SHE9500, bo kilka miesięcy temu kupiłem i muszę powiedzieć, że jak dla mnie są rewelacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności