Skocz do zawartości

Kolejny kabelek w nudny zimowy wieczór - Sennheiser HD650


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu mnie naszło, to se klepnąłem na szybko. Jako, że miałem po 1,2m oplotów uber kolorowych, to z zielonego i czerwonego powstała zadziwiająca konstrukcja.

 

Kabel to znowu Cordial CMK 222, Wtyk Amphenol Pro, konektory to Acrolink.

WP_000025.jpg

 

Ogólnie jest o niebo lepiej niż na stockowym kablu. Nawet nie ma co porównywać. I jest to wyraźnie słyszalne. Oplot troche denerwujący bo topi się już przy 130 stopniach, za to genialnie miekki, można wsadzić w niego pojedyńczą żyłę albo 8 na raz. Niestety ciężko się nawleka (ale moje są jakieś stare).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam oryginalny od hd650.

Ale obstawiam, że byłbym w stanie zrobić lepszy, bo wiem z czego jest oryginał :) Siakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że 3m kabla to dobre rozwiązanie do portable :)

 

oryginal jest tragiczny, wiec nie problem zrobic cos lepszego :D starquad czy sonolene to juz dwie klasy wyzej.

 

widze, ze ktos info o amphenolu rozpuscil i teraz prawie kazdy go uzywa haha :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam oryginalny od hd650.

Ale obstawiam, że byłbym w stanie zrobić lepszy, bo wiem z czego jest oryginał :) Siakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że 3m kabla to dobre rozwiązanie do portable :)

 

oryginal jest tragiczny, wiec nie problem zrobic cos lepszego :D starquad czy sonolene to juz dwie klasy wyzej.

 

widze, ze ktos info o amphenolu rozpuscil i teraz prawie kazdy go uzywa haha :lol:

 

Ten czarny, gruby 3m?

 

Cholera - HD 25-1 brzmią z nim rewelacyjnie, dziwne, że jest tragiczny. Dużo powietrza, przestrzeni, zero sybilizacji - mocny i szybki bas.

Ten od HD580, HD600 to jest kiepskawy. Nie wspominając już o stalówkach z HD 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do tego Cordiala - kolejny z b. wysokiej półki :)



Problem taki, że on obcina za dużo - może z HD25 to nie problem, bo maja 25ohm, i to obcinanie im na dobre wychodzi. Nie kazde słuchawki na najlepszych kablach zagrają. CAL na Tonsilu nie gra wogóle. One się dławią bo dostają za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają 75 Ohmów. Nie zauważyłem obcięcia basu - stał się jeszcze szybszy i bardziej zbity. Mam też wrażenie, że potrzebują na nim troszkę więcej mocy - nie wiem czy to możliwe i od czego by zależało.

 

Dlatego zastanawiam się czy jakieś srebro, albo dobry miedziak służył by HD 25-1. Dziś przegapiłem lekko uszkodzony posrebrzany od Undertakera. Kiedyś sprawdzę jeszcze coś DIY - szkoda, że wszędzie daleko i nie da się z kimś eksperymentującym spiknąć ;)

 

Czekam na dalsze efekty eksperymentów - sino-koperkowy beż brzmi świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten od HD650 aktualnie w pełni mnie satysfakcjonuje. Kiedyś pewnie znów poczuję głód i wtedy pomyślę.

 

Jakbyś miał kiedyś okazję poeksperymentować z HD 25-1, to możesz skrobnąć parę słów. Chyba, że kiedyś mógłbyś mi wypożyczyć taki kabelek - teraz nie mam pieniędzy nawet na wysyłki, mam Tandemy do kupienia, ale ewentualnie będzie można pomyśleć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i od razu wyrwalbys kabel z wtykow a rolinka, jak to sie poprzednikom zdarzalo. Popatrz co sprzedaje Undertaker i domyslisz sie dlaczego ten termokurcz jest taki pancerny. Konstrukcja w tym miejscu musi byc przede wszystkim wytrzymala, inaczej lepienie kabelkow czesto Cie bedzie czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha,

A wiesz, że ja zawodowo zdjęcia robie ? To zdjęcie zrobiłem telefonem, bo nie chce mi się z torby wyciągać całego sprzętu - ot lenistwo. Widać na nim wszystko co trzeba. A nie wymaga kilkunastu minut zabawy :)

 

Ale, tak wiem, czas na naukę fotografowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no rozumiem, Ot po prostu oni pewnie z tego, że kabelki lepią, żyją - lub coś koło tego. Ja kabelkologię traktuję trochę jak hobby, a trochę jak dzielenie się z ludźmi którzy nie potrafią lub nie robili. Pokazuję co zrobiłem, ale to ma głównie grać, a zdjęcie jest raczej poglądowe :) nie ma oddawać "Piękna" kabelka, tylko ogólny zarys i koncepcję.

 

Fotki jakie robie i jak robie, to ze 3 poniżej :)

 

Magic5.jpg

 

home_1_00.jpg

 

obraz053.jpg



Po namyśle jednak stwierdzam, że zrobię zdjęcia moich dzieł i umieszczę je we właściwych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i od razu wyrwalbys kabel z wtykow a rolinka, jak to sie poprzednikom zdarzalo. Popatrz co sprzedaje Undertaker i domyslisz sie dlaczego ten termokurcz jest taki pancerny. Konstrukcja w tym miejscu musi byc przede wszystkim wytrzymala, inaczej lepienie kabelkow czesto Cie bedzie czekac.

 

da się to zrobić krócej i łądniej wyglądało serio- tylko że jak to robisz jedna termo- to tak będzie, niestety. Dwa- kwestia termo- lepsze trzymają lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel faktycznie wygląda odpustowo :P ale gra świetnie. Aczkowliek ten Cordial bardziej mnie urzekł przy recablingu K550, ale od beznadziejnego stockowego jest o niebo lepszy. Nie wiem za to jak w porownaniu z Conducfil 3014 które ja mam do HD580, cóż będe musiał tym razem ja pożyczyć kabel od @Fatso. :ph34r:

Za to termo na wtykach są w porządku pod nimi jest chyba jeszcze izolacyjna taśma. Na krucej faktycznie trzeba by najpier ćieńką termo a potem trochę dłuższą gubą. Lecz jest to czysta kosmetyka. Najważniejsze że takie wykonie się sprawdza oraz gra lepiej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności