Skocz do zawartości
FiiO FH5 - przedsprzedaż Więcej informacji... ×
Audeze LCD2 Closed Back - PREORDER Więcej informacji... ×
Astell&Kern SR15 i słuchawki Billie Jean gratis Więcej informacji... ×
SoundMagic E11 i E11C preorder Więcej informacji... ×
Roni11

O wszystkim i o niczym.

Rekomendowane odpowiedzi

Zdradzę Koledzy,że testy sprzętu z Audio są na stronie audio.com.pl :) .

Ale spryciarz, trzeba było nie mówić - to byś wszystkim recenzował słuchawki, a my nigdy byśmy się nie domyślili :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem taki ! Sam sporo pytam i jak coś mam to dzielę się wiedzą z innymi ! W końcu po to mamy forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od czwartku siedzę przy komputerze w proAlphach bo nie mam obecnie żadnych nausznych. Siedzenie w dokach kilka godzin to mordęga. Co około 40 minut muszę robić sobie przerwę bo cisną w uszy. O dziwo na gumkach jest dużo wygodniej niż w Comply przy dłuższym użytkowaniu. Co to będzie za ulga jak dostanę AKG z delikatnym welurkiem i mięciutkim pałąkiem :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ceylon
Nie lepiej wykupić sobie odpowiedni poziom na Supermemu i samemu nauczyć się w domu języka? :P

Tylko trzeba być systematycznym :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BamboszeK, słuchałeś tych K242 HD ? Ciekawe czy będziesz zadowolony z połączenia z "obiektywnymi" :) Ja bym nie był, będzie (szczeólnie po HD660) ... sucho.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

coś mnie w nosie swędzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bamboszek gdzieś tam kiedyś czytałem wpisy, że ludziom 242 na dłuższe posiedzenia przeszkadzały, ale to może potraktujmy jako coś z serii "każdemu we wszystkim nie dogodzisz"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze nie słuchałem, w zasadzie kupiłem z ciekawości. W poniedziałek powinienem dostać więc się przekonam :) Co masz dokładniej na myśli mówiąc sucho? Najwyżej jeżeli mi nie podejdą to sprzedam, kupiłem raczej okazyjnie wiec wiele nie stracę i kupię to co planowałem wcześniej, czyli Betery DT990 Pro. W rozmowie z pewnym użytkownikiem, zostałem poinformowany że AKG mimo że tańsze od DT990 grają porównywalnie a pod względem basu nawet lepiej i ich największą zaletą jest wygoda i lekkość i nie cisną w głowę jak Beyery. Myślałem też żeby szukać używanych HD580 ale na te trudno trafić w znośnym stanie za dobrą cenę. Też trochę szkoda mi się zrobiło HD660, zwłaszcza po modach bardzo mi pasowały i zastanawiam się nad drugą sztuką.

Edytowane przez BamboszeK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Ale się porobiło... A ja tak lubiłem studiować... jak tam X5 ? Fajna maszyna ?"

Ja też lubiłem, ale na pierwszym czy drugim roku, jak zacząłem pracować to bardzo mi zobojętniały.

X5 bardzo fajny, chociaż mój egzemplarz jest teraz uszkodzony. Przy rozbieraniu oderwał się moduł z wyjściem audio i na pilota, a ja nie mam czasu ani lutownicy, żeby to poprawić.

Właściwie to mogę go komuś odsprzedać, bo do marca nie będę miał czasu się pobawić, a boje się, że do tego czasu umrze bateria. Wystarczy odrobina cyny w trzech punktach i będzie sprawny, troche trudniej z pilotem, ale jak ktoś ma skilla i dobrą lutownice to i to zrobi

"Nie lepiej wykupić sobie odpowiedni poziom na Supermemu i samemu nauczyć się w domu języka?"

Umiem być systematyczny i dużo sam się uczę, po angielsku codziennie rozmawiam w pracy, nie mam problemów z dogadaniem się, ale brakuje mi troche takich "sztucznych" rozmów z nauczycielem, który mnie poprawi, oceni itp. Tu raczej książka nie pomoże.

Update: wywaliłem te automatyczne cytaty, coś się popsuło i rozwaliły mi zupełnie posta.

Edytowane przez Ceylon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmiana kabla +150 do wygody w HD660

Lecz pod względem dźwięku najwięcej zmieniają właśnie bass reflexy. Lepszy bas, wysokie, trochę większa scena i lepsza separacja instrumentów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hm, BamboszeK, pomyliły mi się K242 HD z K240 MK II. Te co kupiłeś chyba też są funowe i basowe - może nie mają tej cechy dźwięku. Nie miałem z nimi do czynienia.

BTW, przegapiłem koniec aukcji i przelicytowali mi wczoraj K120... za 39zł :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już mnie nastraszyłeś :D W sumie to o K242 HD prawie nic nie ma w internecie, jakoś mało popularne są. A K240 MK II też mnie interesowały. Z opisów to typowo studyjny model, bardzo analityczne, bezlitosne co do źródła i odpinany kabel ale mają też podobno podbity bas. Za to te z końcówką HD to już bardziej konsumenckie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ceylon : Kiedy "Byliśmy żołnierzami i byliśmy młodzi" (cytat z Mela Gibsona) , znaczy ja byłem :), to większość studiowała na dziennych i nie pracowała. O licencjacie nikt nie wspominał a pierwsze PC to PC XT I PC AT 16 MHz ;). No i mieliśmy studium wojskowe - taką parodię szkolenia wojskowego. Na szczęście maszyny na karty perforowane to dla mnie też już była prehistoria. Ale jeszcze stały na korytarzu w A1 Polibudy w Breslau.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hm, BamboszeK, pomyliły mi się K242 HD z K240 MK II. Te co kupiłeś chyba też są funowe i basowe - może nie mają tej cechy dźwięku. Nie miałem z nimi do czynienia.

niestety dla Bamboszka ale Techfanatyk twierdzi, że "Jest to doskonale znany model, będący domowym wariantem studyjnych K240 MKII. To półotwarte słuchawki oferujące bardzo precyzyjne, analityczne brzmienie z ogromną przestrzenią, stereofonią i podbitym midbasem, a dzięki nastawieniu na analizę i przestrzenność oraz podbiciu fragmentów dołu pasma, model ten jest wyśmienity pod odsłuch wszelkiej maści gatunków elektronicznych."

w każdym razie ja uważam, że warto mieć u siebie przynajmniej 2 rodzaje dobrych nauszników - jedne właśnie analityczne i monitorowe, żeby wyszukiwac smaczków w muzyce i odbierać ją w ten specyficzny inny sposób (i tutaj właśnie bym widział np. K242, K550 lub MDR-7510); drugie ocieplone, funowe o naturalnym brzmieniu, żeby słuchac muzyki w sposób łatwy, przyjemny i niemęczacy (np. modele Sennheiser, Philips, Beyerdynamic)

także Bamboszek może nie pożałujesz jeśli podzielasz takie podejście :)

Edytowane przez blueme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem to już wcześniej, właśnie ten opis idealnie pasuje do moich preferencji. Analityczne, przestrzenne z dużą ilością detali i jeszcze najlepiej podbitym niskim basem. W HD660 właśnie czasami brakowało mi tej przestrzeni, ale myślę że i tak jak na zamknięte było dobrze. A muzyka też pasuję do tego opisu, w zasadzie to słucham wszystkiego ale z nastawieniem na prog rocka i DnB chodź ostatnio coraz więcej różnej elektroniki, stary dubstep itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słabe to jest, wolałem "4 osiemnastki" :P

Edytowane przez MrSheep
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie MrSheep: Czym się różni brzmieniowo druga wersja Fischerów DBA-02 od pierwszej? Widzę, że budowa inna. Słuchałem tylko Brainwavz B2 i nie przypadły mi do gustu.

Zastanawiam się jak by było z nowymi Fischerkami :)

Edytowane przez maciux

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi