Skocz do zawartości
FiiO FH5 - przedsprzedaż Więcej informacji... ×
Roni11

O wszystkim i o niczym.

Rekomendowane odpowiedzi

Phi, podróbka najdłuższego.

Za czasów kiedy Najdłuższy żył... To były czasy...

Nie nazwał bym tego podróbką. To raczej replika. :P

http://www.poomoc.pl - Aukcje charytatywne - klikając pomagasz! :)

Jeśli klikasz w takie linki to jest fajny przypominacz:

KLIK

Ciekawe, tylko widzę, że to działa jedynie z przeglądarką chrome. Można jeszcze wchodzić na http://humanitarni.pl i kliknać na "AUTOMAT" to się otwierają od razu wszystkie strony pomocy jednocześnie.

https://www.siepomaga.pl/s/klikaj#reminders

Tutaj masz też do innych przeglądarek.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem ludzkie jest Audio Video redaktora Kulpy. Natomiast Audio już bardziej Hajendowe ale jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@oblivion : To jest po prostu jedno z pism audio. One lubią rankingi. Strasznie dużo dali wyróżnień.

faktycznie lubią, nawet wydali numer specjalny z samymi testami słuchawek więc mają na czym bazować

http://hfm.istore.pl/pl/katalog-testow-sluchawek-zima-2012-wiosna-2013.html

czytacie w ogóle jakąś prasę audio albo specjalistyczną jak np Estrada i Studio?

Edytowane przez blueme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytam Audio-Video. W Empiku przeglądam Audio i HiFi i Muzyka. Estradę i Studio to czyta Kolega mój dźwiękowiec. To pismo raczej profi.

W Internecie przegladam http://www.highfidelity.pl/. Ale to już zupełnie odlotowy High End. Ceny kosmiczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdarza mi się poczytać tego typu magazyny... ale tylko po to, żeby się pośmiać :D

Niektóre opisy są lepsze niż niejeden wiersz, autorzy wręcz "pieszczą" sprzęt słowami. Oczywiście im drożej, tym sprzęt lepszy :P

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja natomiast piszę inżynierke.

Od miesiąca non-stop tylko projekty, egzaminy, inżynierka i praca, z której co drugi dzień muszę wychodzić "tylko na chwilkę",żeby załatwić jakieś problemy w dziekanacie albo pogadać z jakimś wykładowcą czy opiekunem pracy, bo nie chce im się odpisywać na maile.

Dość mam już tego stresu i zamieszania, mam nadzieję, że zostanę inżynierem w lutym i raczej na tym etapie zakończe edukacje albo drugi stopień zrobie zaocznie.

Edytowane przez Ceylon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja lubię Estradę i Studio, po prostu dzięki temu czasopismu można sobie wyrobić jakieś pojęcie o realizacji dźwięku, a poza tym są tam też lajtowe, nietechniczne artykuły no i wywiady

co do czasopism typowo audiofilskich to podzielam podejście MrSheep nie chcę nikogo urazić, ale dla mnie audiofil ma coś z fanatyka jak najdroższego sprzetu, a przeciez już empirycznie wielokrotnie dowiedziono czy to w ślepych testach czy metodami pomiarowymi, że sprzęt masowy i audiofilski niewiele się różni, poza ceną oczywiście ;)

Edytowane przez blueme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Leniuch ! Zostań magistrem ! Co masz mieć lepiej ode mnie :)

Pisma warto poczytac,że co nie znaczy,że mają być wyrocznią. Ale czasem bebechy sprzętu opiszą, na jakieś nowości zwrócą uwagę. Redaktor Filip Kulpa z AV jest otwarty na sugestie - uwzględnił na przykład fakt,że należy sprawdzić czy odtwarzacze strumieniowe obsługują gapless playback.

Ceny pism natomiast nie zachęcają do kupowania. Z reguły to 12 - 15 zł.

http://www.highfidelity.pl/@main-1521&lang= - fajny obrazek u góry po prawej.

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja czasem kupuję na "kiermaszach", po przecenach...stare numery audio / audiovideo i in. można kupić za 2-3zł, te niedawne może za 4zł. Kupuję tylko wtedy, jak mnie interesuje jakiś test odtwarzaczy, albo słuchawek, albo porównanie iluś tam podstawkowców... robię to tylko dla poszerzenia choryzontów, dla świadomości jak różnie ludzie postrzegają sprzęt. Poza tym Estrada i Studio czytałem jakiś czas, ale już mi przeszło. Na ich temat też mam najlepszą opinię ze wszystkich gazet jakkolwiek związanych z audio.

Kiedyś nawet założyłem temat z celem dzielenia się informacjami o ciekawych tekstach w prasie drukowanej... niestety nie przyjął się, nie było ani jednej odpowiedzi.

W listopadowym numerze Audio była fajna recka porównawcza K550, Custom One Pro i SRH940.

Edytowane przez wrq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niedługo do UK na tydzień jadę, mam nadzieję, że jakieś fajne słuchaweczki w żenująco niskich cenach będą :D (kiedyś wyrwałem HD650 za 50 funtów :P)

ałdeo sobie wacpan kup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wbrew pozorom w UK Audeo są dość drogie :P

ACS t15?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wymienię gdzieś laser w Soniaku D-150 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W listopadowym numerze Audio była fajna recka porównawcza K550, Custom One Pro i SRH940.

i jakie wnioski poczynili?

generalnie fajnie wszystko opisali, że K550 są wyrafinowane, niemęczące przy zachowaniu mnogości szczegółów, nie zapominając o zachwycie nad designem; Beyery są funowe i bardzo fajnie dziwili się jak można chcieć tyle basu w muzyce... a shure to angażujące i bardzo detaliczne nauszniki. Ogólnie, cenę wszystkich określili jako:1000zł, i stwierdzili, że każda para jest tego warta. Coś tam wspominali o zaskoczeniu jak bardzo słuchawki mogą się różnić od siebie (jakby nie wiedzieli)...

Ogólnie fajny tekst, ale jakby ... nie przekazujący kompletnego obrazu. IMO, znam K550 i Customy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojechałem do Kato i już mam tyle do czytania....
Muszę kupić siostrze jakieś tanie słuchawki :?
Napaliłem się na Lenovo A2109, muszę go porównać z S2107. 7cali to trochę za mały ekran xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wrq

właściwie nie odbiega to od większości wiarygodnych recenzji tych modeli, ale wniosek porównanwczy, że słuchawki się różnią to faktycznie majstersztyk fachowej publicystyki, szkoda, że się nie pokusili o wniosek, które z tych słuchawek są obiektywnie najwierniejsze albo które są dla kogo

@Panataki

siedem z mało a dziesięć za dużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie (gdzie jest Generał ?) ....Ponieważ to temat z przymrużeniem oka. Najbrzydsze są K550 - równocześnie najbardziej ekstrawaganckie. najbardziej bojowo i profi wyglądają Customy. A Shury na zdjęciu jakoś tak plastikowe.... znaczy nowoczesne :) .

A tu oryginalne oceny :

Shure

Wykonanie:

Banalne wzornictwo, mało luksusowa, ale przemyślana i solidna konstrukcja mechaniczna, zapewniająca zarówno komfort noszenia, jak i możliwość złożenia słuchawek do formatu "torebkowego". Świetny kabel i praktyczny neseserek.

Brzmienie:

Krystalicznie czyste, szybkie, bezpośrednie. Przy dobrych nagraniach niebo w uszach, nie brakuje nawet basu; przy słabych - bezlitośnie wychodzą wszystkie brudy i wyostrzenia.

AKG

Wykonanie:

Klasyczno-nowoczesna, wyrafinowana elegancja -żadnych świecidełek, dużo metalu, mięciutka skóra, doskonałe detale. Wykonanie referenyjne.

Brzmienie:

Zrównoważone, neutralne, czyste, dokładne, niczego nie brakuje, niczego nie mamy za dużo, dobre różnicowanie nagrań – ale bez emfazy. Kulturalne i kompetentne.

Customy

Wykonanie:

Młodzieżowa, utylitarna konstrukcja, bez ambicji do luksusu i elegancji, ale najprawdopodobniej trwała i wytrzymała. Wymienne elementy pozwalają "zindywidualizować" wygląd. I wreszcie - innowacyjna regulacja basu!

Brzmienie:

Regulacja basu pozwala na uzyskanie jego dowolnej ilości. W pozycji "linear" brzmienie zrównoważone, choć zawsze trochę zagęszczone i wyciszające detal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@wrq

właściwie nie odbiega to od większości wiarygodnych recenzji tych modeli, ale wniosek porównanwczy, że słuchawki się różnią to faktycznie majstersztyk fachowej publicystyki, szkoda, że się nie pokusili o wniosek, które z tych słuchawek są obiektywnie najwierniejsze albo które są dla kogo

@Panataki

siedem z mało a dziesięć za dużo ;)

Dla tego planuję 9 :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Leniuch ! Zostań magistrem ! Co masz mieć lepiej ode mnie :)
W jakim sensie lepiej? ;)

Studia programiście niewiele dają, niby patrzą w wielu firmach na tytuł, ale siedzienie na uczelni przynajmniej 2 dni w tygodniu, żeby "wchłonąć" wiedzę, którą można ogarnąć w jeden wieczór to przesada. To nieefektywnie wykorzystany czas. Wolałbym pracować na cały etat i ciągnąć zaoczne zamiast na połowę etatu z dziennymi studiami.

W praktyce i tak wszystkiego trzeba nauczyć się samemu :)

Na razie myślę nad eksperymentem, tzn. chciałbym olać dziennego magistra, przerzucić się np. na 4/5 etatu i ten jeden dzień w tygodniu poświęcić na naukę na Courserze, ew. pouczyć się jeszcze troche angielskiego w jakiejś szkole lub zacząć nowy język obcy.

A tak szczerze mówiąc to po prostu mam duży wstręt do studiów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale się porobiło... A ja tak lubiłem studiować...

A jak tam X5 ? Fajna maszyna ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lord Rayden

no i po co my mamy kupować czasopisma i je czytać jak nam Lord poda wszystko na tacy ;)

mi by się np. przydało porównanie K242/240 z K550

Edytowane przez blueme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdradzę Koledzy,że testy sprzętu z Audio są na stronie audio.com.pl :) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi