Skocz do zawartości

ACS T1 - Czyli cudze CUSTOM'y wieczorową porą 8D


GarsteK1989

Rekomendowane odpowiedzi

W sylwestrowe przedpołudnie wpadłem do Wrocławskiego Mp3Store by wymienić poglądy ^_^ i podwędzić ACS T1 od Kurop'a ;).
Po krótkich negocjacjach uzyskałem tygodniowe prawo do CUSTOMów :) w zamian za pożyczenie moich Audeo.

Jako porządny meloman wziąłem się za sprawę poważnie więc zacznę od podstaw:

Platforma Testowa
Odtwarzacz - iMod 5.5G 30GB by FORZA z iMod LOD'em DHC Nucleotide
Wzmacniacz - CmoyBB v2.03 na OpAmp'ie AD8620 z Japońskimi Flaczkami i Skórką Hammond'a - Fatso APPROVED ^_^
Słuchawki - ACS T1 - czyli Trzyprzetwornikowe Monitory Słuchu z UK
A z czym to sie je.JPG

Muzyka czyli Z czym to się je ?
AC/DC - Iron Man 2 [ The BEST of ]
The DALI CD2 - Reference
The Real Miles Davis - The ULTIMATE Miles Davis Collection
Lindsey Stirling - Wybrane utwory

[ Całość we Flac w solidnym bitrate powyżej 800kb/s ]



Odsłuch
Pierwsze kilka minut straciłem na nauce właściwego zakładania słuchawek, a kolejnych kilkanaście na poskramianiu efektu Loudness. Polega to na tym że po założeniu CUSTOM'ów z cudzych odlewów, jeżeli to w ogóle możliwe na szczęście wykonanie z silikonu ułatwiło mi sprawę, nie dopasowują się one idealnie i trudno uzyskać SEAL by nic nie uciekało. Tak więc pracując nad właściwy ułożeniem palców na słuchawkach uzyskałem w końcu SEAL i mogłem się cieszyć muzyką sączącą się do moich kanałów słuchowych.
I tu już po chwili -_- potem :huh: oraz :o i :woot: . Czyli ogólne zdziwienie że to może tak grać. Wszystkie moje dokanałówki się schowały nawet Triple na srebrze które swego czasu przyszło mi słuchać oraz prawie wszystkie nauszne zaczęły buczeć z wyjątkiem DT990Pro i HD580 MOD które nadal mają lepszy bas, ale i to może być dyskusyjne.
Otóż scena okazała się olbrzymia niczym koncert na stadionie dla jednego widza, idealne nie kłujące wysokie ze świetnie wybrzmiewającymi talerzami :wub: i precyzją ukazującą najdrobniejsze szczegóły i uwypuklająca ukazane mi wcześniej chociażby przez UE 600vi szczególiki i smaczki w utworach :woot:. Średnica również postanowiła zaszpanować i wybić się równie wysoko stawiając wokalistę w rozsądnej odległości i każąc mu śpiewać tylko dla mnie :P. Bas chcąc również stanąć na podium zaprezentował się dynamicznie i z odpowiednim kickiem choć jak dla mnie za brakło mu trochę wybrzmiewania na Low Bassie :ph34r: . Okazał się mimo to najlepszym jakościowo jaki słyszałem w IEM'ach i będąc zdecydowanie jednym z lepszych jaki kiedykolwiek słyszałem. Podejrzewam również, że gdyby mój Cmoy rzucał trochę więcej mięsa byłoby jeszcze lepiej.
Po pierwszej godzinie uszy zakomunikowały dyskomfort i dałem im odpocząć ponawiając takie sesje kilkukrotnie i nie mogąc się nasycić.
Przed napisaniem tych wrażeń poszedłem na całość i przez około 3h kisiłem je w uszach. Niestety na koniec uszy zrobiły się "fioletowe" i ze złością :angry: wypluły słuchawki twierdząc, że mają już dość i dłużej już tego znosić nie będą :wacko:. Do teraz siedzą cicho obrażone i nie chcą się do mnie odzywać :unsure: .


Podsumowując - Czyli na koniec słów kilka
Słuchawki wywarły na mnie piorunujące wrażenie i podejrzewam że gdyby były zrobione dla mnie było by wyłącznie lepiej. Jakość wykonania świetna, brzmienie jeszcze lepsze.
Jest to świetny produkt za grube pieniądze przez duże "P". Osobiście nie wydałbym tyle na IEM'y lecz ktokolwiek to zrobi niech wie że będą one dobrze wydane, Od siebie gratuluj Kurop'owi szczęścia w nabyciu ich za tak śmieszne pieniądze oraz życzę powodzenia w łatwym i tanim Reshellowaniu ich.

Powyższy wywód kończę "Schematem" rozkoszowania się muzyką za pośrednictwem ACS T1 :D [ Bo kumpel stwierdził że to uwiecznić po prostu trzeba ]
Odsłuch ACS T1.jpg

UWAGA !!! Powyższy tekst nie stanowi recenzji jedynie moje prywatne wrażenia z odsłuchu i dzielenie się nimi po namowie przez znajomych ;)!!! UWAGA

Serdecznie dziękuje Kurop'owi za pożyczenie słuchawek oraz Mr.Sheep i innym za namówienie do podzielenia się WRAŻENIAMI.

PS - :ph34r: Każdy kto uważa tak jak ja, że KUROP powinien reshellować ACS T1 niech napisze KUROP reshelluj do diaska ACS'y i dorzuci swoje trzy grosze ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Woow nie spodziewałem sie aż takiego opisu. Dzieki wielkie. Powiedz mi da sie tego sluchac z samego ipoda bez wzmaka czy traci sie wtedy dużo?

 

Wysyłane z mojego EndeavorU za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jeszcze jak na złość na allegro znalazłem jedne w wersji R w przyzwoitej cenie...
kurde, jutro będę ogarniał gdzie się da zrobić ten remold reshell cokolwiek, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu już po chwili -_- potem :huh: oraz :o i :woot: . Czyli ogólne zdziwienie że to może tak grać. Wszystkie moje dokanałówki się schowały nawet Triple na srebrze które swego czasu przyszło mi słuchać

Otóż scena okazała się olbrzymia niczym koncert na stadionie dla jednego widza, idealne nie kłujące wysokie ze świetnie wybrzmiewającymi talerzami :wub: i precyzją ukazującą

 

 

Tak to jest generalnie efekt typowy dla Customów :) i to jest właśnie w nich piękne. Niestety tego efektu tworzonego przez Customy nie da z niczym porównać, po prostu nic nie gra w ten sposób.

 

IMHO poza wszystkim W4 nie mają szans przy T1, no ale, decyzja nie należy do mnie

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu KUROP reshelluj do diaska ACS'y tym bardziej jeśli tylko customy dają faktycznie taki efekt.

PS - piotrus-g A jak się do tego mają takie Triple.Fi, SE530 czy inne trzyprzetwornikowe uniwersalne IEMy na custom sleve ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

custom sleeves dają namiastkę tego co customy, ale to i tak jeszcze nie to. Największa zmiana na custom sleeves to rozbicie źródeł dźwięku - dźwięk przestaje być kreowany jakby z jednego punktu - coś podobnego co dają customy, ale właśnie nie wiem jak to wytłumaczyć. Natomiast nie ma mimo wszystko jeszcze takiego pełnego wrażenia 3D no i izolacja jest na poziomie comply, a pełne szczególnie silikony dają raczej większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech to i pewnie masz rację ale gdzie ja za 600-700zł można dostać dobre Custom'y, bo szczerze to więcej na parę IEM'ów to mój zdrowy rozsądek razem z portfelem mi wydać nie pozwolą <_<.


Kurop - Na gnieździe słuchawkowym to po pierwszym utworze sobie darowałem, grało fajnie ale bez tego całego efektu. Nie wiem w sumie czy sam iPod był w stanie wysterować multi-armature :huh:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To będę musiał ogarnąć jakieś mobilne i mocne źródło. Bo iMODa na zewnatrz mi się nie chce targać.

 

 

Wiem testowego AK100 przerobię jak w RWA :D nada się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo iMod to taka cegła do słuchania muzyki i pogromu bandytów :P.

A swoją drogą taki przerobiony AK100 może być kompaktowym rozwiązaniem o wysokiej jakości brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech to i pewnie masz rację ale gdzie ja za 600-700zł można dostać dobre Custom'y, bo szczerze to więcej na parę IEM'ów to mój zdrowy rozsądek razem z portfelem mi wydać nie pozwolą <_<.

Może już niedługo w pewnej lokalnej manufakturze .... :)

 

Rozumiem Twoje podejście całkowicie, ceny na rynku za takie słuchawki są zaporowe wręcz, ale z drugiej strony, jeśli nie jesteś krezusem to najprawdopodobniej wystarczy Ci jedna para słuchawek w połączeniu z jednym playerem.

Jeśli podliczyłbyś ile masz w tym momencie kasy utopionej w sprzęcie to jestem pewien że i na UM Merliny by Ci pewnie starczyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na pewno przyznam ci rację lecz to są drobne latami, a mam tendencję rozmieniać się na drobne pomijając już sam fakt że jestem małym chomikiem. Niemniej jednak niedawno doszedłem właśnie do wniosku że nie ma co z całą masą sprzętu, tym bardziej iż już wiem czego chcę a większość już nawet mam. Tak więc zacząłem sukcesywnie sprzedawać po mniejsze płotki i być może w niedalekiej przyszłości sprzedam wszystko poza kilkoma ulubionymi parami słuchawek o właściwym przeznaczeniu i brzmieniu,a potem w przydomowej manufakturze kupie wypasione 6way-Reference-Custom-Monitory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie gratulacje i życze szybkich postępów w pracach projektowo-inżynieryjnych ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, projektujesz już zwrotnice? Trzymam za Ciebie kciuki majster:)

No jedną już mam wstępnie zrobioną :) kiedyś pisałem na shoucie - 3driver.

Elegancko:) A będziesz robił oddzielne wyloty dla każdego drivera? Masz w planach też silikon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od konfiguracji wszystko, na razie o customach myślę najmniej, priorytetem są uniwersale, a w nich ciężko o osobny wylot dla każdego z drivera bez robienia słuchawek ala TF10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to w Triple.Fi 10 zastosowano budowę tego samego typu co w ACS T1.
TF10.jpg
Czyli trzyprzetwornikowa konstrukcja z 1 armaturą od tonów niskich i 2 od średnich i wysokich. Całość z 2 tunelami akustycznymi.

Natomiast z każą armaturą od osobnego pasma i trzema tunelami akustycznymi wydaję mi się bardziej zaawansowaną konstrukcją.
Zaczynasz więc od podstaw i idziesz potem tylko wyżej czy od razu próbujesz z czymś bardziej zaawansowanym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle z UE to jest niezła jazda, prawie jak z Apple, bo oni sobie patentują wiele rozwiązań technicznych dotyczących konstrukcji IEM'ów, poczytajcie sobie tutaj: http://rinchoi.blogspot.com/2012/10/ultimate-ears-part3-in-depth-analysis.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujący artykuł nie miałem pojęcia że UE stosują takie technologie :blink: .


Jednak :ph34r:

" You may call Logitech monopolizing the industry, but I know many companies haven't got the license, and made products anyway. "

Czyli jak to normalnie bywa są i tacy którzy mają gdzieś ich prawa i patenty, a dobry patent w świecie IEM'ów dużo znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzyprzetwornikowa konstrukcja z 1 armaturą od tonów niskich i 2 od średnich i wysokich. Całość z 2 tunelami akustycznymi.

 

Zaczynasz więc od podstaw i idziesz potem tylko wyżej czy od razu próbujesz z czymś bardziej zaawansowanym ?

 

1 driver do wysokich i średnich i dual-driver na niskie.

 

Zaczynam od single-driverowego uniwersala, a co będzie dalej pokaże czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądny biznes plan, trzymam kciuki.
Jak będą jakieś postępy to daj znać, bo nie mam nic przeciwko by być pierwszym klientem na twoje muli-armatury. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dotarciu moich SHURE se530 na DHC stwierdziłem, że jak po testach ACS T1 wszędzie brakowało mi średnicy i wysokich. <_< I to przez prawie tydzień :wacko:
Tak teraz w porównaniu do 530 wszędzie brakuje mi basu :blink: , nie tylko ilościowo co również jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem te ACS do remoldingu. Muszę przyznać, że są to naprawdę niezłe słuchawki. Szczególnie dla artystów, będę po prostu idealnym wyborem.

 

W skrócie:

Bas: szybki, różnorodny, dobrze kontrolowany, ale bardzo głęboki.

Średnie: dość bezpośrednie, ale neutralne, bez sykliwości

Wysokie: spora ilość, nieco ostrawe, bardzo daleko rozcziągnięte,

 

Bardzo przypominają charakterystyką ATH M50.

 

Scena jest głęboka, a przy tym zupełnie inna od słuchawek akrylowych. Akryl daje wrażenie większej ilości powietrza w dźwięku, silikon daje więcej spójności, koherentności w dźwięku, bardziej ocieplony, intymny przekaz.

 

Słuchawki uwidoczniają maksymalnie braki w nagraniu i słabe bit-rate'y. T1 są zdecydowanie po prostu precyzyjnym narzędziem pracy, ale nadadzą się też dla osób nastawionych na krytyczny analityczny (nie mam tu na myśli zimnej sygnatury) odsłuch.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności