Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] AKG Q460


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem ich już kawał czasu temu, ale pamiętam, że miały całkiem fajną przestrzeń i rozjaśnioną średnicę o przyjemnej barwie (na Clip+ z FiiO E17).

Wydaje mi się, że Beyerki, które ostatnio testowałem - DTX501p mają podobną sygnaturę dźwięku i troszkę mniej basu. Jeśli podobałyby Ci się Q460 to warto przetestować również DTX501p, bo są o połowę tańsze :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też testowałem ostatnio 501p. Maciux - czy Q460 też dodają od siebie bas tak jak K450 ? Czy grają raczej równo, ewentualnie basu tylko troszkę dodają ? Bo choć konstrukcja K450 i Q460 wydaje mi się lepsza niż beyerów, to dźwiękowo bardziej zrównoważone a przez to "uniwersalne" są 501p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem K450, ale nie odczułem w Q460 dominacji basu - wydaje mi się, że reprezentował podobny poziom co 501p.

 

Dla mnie 501p nie są do końca uniwersalne, te rozjaśnienie średnicy niezbyt zgrywa się z cięższymi gatunkami, mogą zabrzmieć zbyt ostro - chociaż z cieplejszym źródłem może być nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam ani jednych, ani drugich - mówię o K450, Q460. Basu to one nie mają, za to dużo niskich-średnich, ktróre są zamulone, przestrzeń żadna, muzykalność zerowa, góry brak. Nadają się do techno, hh, popu z dużą ilością basu. Rock brzmi na nich jakby gitary były z plastiku, wszystko się zlewa i jest zaciemnione. Bardzo gęsty środek, dużo tonów średnich, a mało dźwięków ze skraju pasma, takie odwrócone V.

Edytowane przez betowen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym. Odpowiednie ustawienie EQ i możemy spokojnie słuchać. Obniżamy basy, lekko podnosimy górę i charakterystyka się wyrównuje (K450). RockBox umożliwia wiele ustawień EQ, można dobrać coś dla siebie. Także zapisać je aby mieć gotowy preset.

 

"Jako że K450 są zamknięte, góra i przestrzeń są w nich zredukowane ze względu na konstrukcję i to daje się łatwo wyczuć, z kolei bass jest uwypuklony. Po K420 z kolei odziedziczone zostały skłonności do środkowania. W efekcie powstają słuchawki które grają nieco wężej niż K420, ale z bardzo rozbudowanym, gęstym środkiem i zejściem od niego w dół. K420 w tym wypadku trzymają się bardziej środkowego bassu i czystej, czasami do przesady, góry oraz szerszej przestrzeni z racji takiej a nie innej budowy, jednakże w większości są to właśnie aspekty wychodzące bezpośrednio z różnicy konstrukcji kopuł – okazuje się bowiem że i K420 i K450 mają w gruncie rzeczy ten sam przetwornik."

W sumie rację mają na techfanatyku.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam przetwornik, a zobacz jaka jest różnica w cenie pomiędzy K420, a K450.

EQ to jest coś, czego ja osobiście nie akceptuję. ;) Nie lubię dodawać do muzyki czegoś, czego tam nie ma. Ale racja, pierwsze co się rzuca w uszy, jest to, że nie ma basu i nie ma góry, za to jest monstrualnie dużo środka. Ilość tonów średnich to w tych słuchawkach absolutne nieporozumienie, uważam to za wpadkę. Radość ze słuchania tych słuchawek jest na marnym poziomie, a podniesienie skrajów pasma powoduje uczucie strasznej ciężkości. Szczerze, wolę 2x tańsze KPP. Może i wcale nie tłumią, ale K450 tłumią dobrze w domu, jak się idzie chodnikiem koło ruchliwej ulicy, to wciąż słychać wszystkie te pojazdy, zupełnie jak w KPP. ;)

 

Albo dostałem zepsuty egzemplarz albo one naprawdę takie są.

Edytowane przez betowen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba je też wygrzać i zaprzyjaźnić się z EQ. Na pewno lepiej tłumią niż KPP. Ja widzę inaczej - obniżam dół, podnoszę górę, środek zostawiam i jest całkiem dobrze. Naturalnie równe pasmo byłoby lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem je sprzedać, bo kupiłem AT, ale one za duże są dla mnie na zewnątrz, więc raczej sobie na razie zatrzymam AKG. Co do EQ to właśnie tak jak mówisz, lubię uderzenie niskiego basu, więc jak jest go trochę więcej, to mi nie przeszkadza, bo to pasmo 200hz jest mulące w tych słuchawkach. Wysokich mocniej nie podbijam ze względu na pojawiające się sybilanty. Ustawienie nie dla każdego zapewne satysfakcjonujące, ale wydaje mi się, że pokazuje inną twarz tych słuchawek. Przy wyborze ustawienia posiłkowałem się tym wykresem:

49ed0e6aaa750216dbfe4b2d68aa50e5.png

Edytowane przez joseff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.Czy posługujesz się RockBoxem ? Tam w Ustawieniach dźwięku są jeszcze opcje Bas i Tony wysokie. Normalnie ustawiam to sobie (przy AKG 450) na -3 i +3 . Mój EQ w przypadku tych słuchawek jest dość skrajny ;) : -5,5 (60), -3,5 (200), 0(800), 5,5(4000), 6,5 (1200) . Chętnie przetestuję Twoje ustawienia.

 

Przy okazji - EQ, korekcje pasma, filtry, kompresory - ich używanie to normalna sprawa przy pracy w profesjonalnych studiach audio i audio-video. Odwrót od korektorów nastąpił domowych zastosowaniach tzw. "audiofilskich", gdzie uważa się ,że nawet prosta korekcja Treble i Bass to zło ;) .

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie mają wcale dużo basu, grają głównie niską średnicą i średnicą.

 

to pasmo 200hz jest mulące w tych słuchawkach

Dokładnie tak jest. Pobawię się EQ, chociaż nigdy tego nie robię... bez tego te słuchawki są nieakceptowalne. Ciekawe w nich jest to, że po minimalnym podniesieniu jakiegokolwiek suwaka, ten natarczywy dźwięk w okolicach 125-250 Hz momentalnie się ucisza, ale reszta jakoś się rozjeżdża. Nigdy bym nie powiedział, że wydając 259zł można dostać aż coś tak źle grającego.

 

Poszedłem o krok dalej i zrobiłem tak. Jest nieco lepiej.

 

6,0 - 30 - 3,0

-3,0 - 170 - 3,0

2,0 - 700 - 0,5

2,0 - 2500 - 1,5

2,0 - 8000 - 1,0

Edytowane przez betowen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniach EQ takich jakie pasują nam osobiście mamy już całkiem dobry dźwięk. Jeśli ktoś dobrze zna RockBoxa i prawidła akustyki to może jeszcze bawić się filtrami i kompresorem. Oczywiście mamy mniej przestrzeni niż w DTX 501p.

Natomiast w kwestii wyglądu, obsługi, nic nie można zarzućić AKG 450. No może ten kabelek... Ale od dziwo używam i kabel żyje i jest OK.

 

Betowenie - obniżałeś i podnosiłeś wokół częstotliwości w środku ? Wyjaśnij swoje ustawienia proszę ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie to, co wpisałem do korektora w RB, posiłkując się wykresem. Linijka po linijce tak mam wpisane. :)

Podniosłem całe niskie częstotliwości. Jak podniesiesz w okolicach 50-100Hz, uzyskasz lepsze tąpnięcie.

Okolice 125-250Hz jak widać na wykresie - i jak słychać, są zbyt wysunięte. Obniżyłem mniej więcej na środku (170Hz) z parametrem Q=3 - ona oznacza "szerokość" dokonywanych zmian, więc wziąłem dużą szerokość.

Na 700Hz jest mały dołek, więc dałem tam wzmocnienie z małym Q.

Na 2500Hz kolejny dołek, ale szerszy, więc szersze dałem Q.

W okolicach 8000Hz znów szeroki dołek, więc znowu więcej wpisałem w Q

 

Nie wiem, czy dobrą logiką się kieruję, ale tak to rozumiem.

Edytowane przez betowen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności