Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Customowe PADY - welur, gąbka na pady


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiec chce zrobić swoje customowe welury :wub:-_- połączenie padów sennhaisera grado GS i pewnie czegoś jeszcze.

 

Gdzie kupić naprawdę dobrej jakości welur, np taki jak jest w padach sennheisera.

Jeśli się nie mylę to welur średniej długości włosa.

 

Z gąbka będzie chyba mniejszy problem ale przy okazji też wole zapytać.

Czy też fizelinę lub inny drobny materiał chroniący przetwornik i aby wpływał jak najmniej na dźwięk

 

Jak macie jakiś sklepy, pomysły piszcie.

U siebie nie znalazłem tylko ten tradycyjny bawełniany krótko ścięty.

Skąd ten pomysł? Cena padów sennheisera powala a i tak nie spełniają moich wymagań :D

Edytowane przez MrSheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie i raczej nie ma po co. Byłem w sklepie, muszę zajrzeć do hurtowni u siebie tylko mam daaaleko i zawsze nie po drodze.

Ale przy okazji i do krawca mogę zajrzeć.

 

Natomiast proszę poszukajcie u siebie dostępności tych materiałów. Obrazki to jedno a dotknąć weluru to drugie.

Właśnie teraz na zimę jest sezon na welury bawełniane (ubrania, sukienki). Od wiosny do jesieni nie ma co szukać.

 

edit

Po przejrzeniu oferty szukam materiału GĘSTO plecionego a nie tak że lekkie zagięcie na materiale i widać siatkę :lol:

Może być tez alkantara ta jednak ma raczej włosie krótko strzyżone.

Włosie średniej długości dodaje trochę delikatności.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem zainteresowany, chcę zrobić pady do hifimanów na kszałt angle padów od Lawton Audio: http://www.lawtonaudio.com/page10.html z tą różnicą, że welurowe. Na razie jestem w trakcie robienia "piły" do gąbki, a konkretniej drut oporowy na stelażu podłączony do transformatora - nagrzany drut bardzo ładnie i szybko wycina gąbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor nie ma większego znaczenia materiał musi być dobry (patrz pady sennhaisera), byle nie różowy:P a jeśli mamy wybór to najlepiej się sprawdzi jakiś grafit.

Teraz mam w 565 ciemno zielony wiec wisi mi to, ja tych padów nie oglądam ja je nosze.

 

Za zawilgocony materiał dziękuje, dbam o swój słuch. Podaj model auta czego szukać. Kto powiedział z siedziska?? :lol: :lol:

Hmmm po przemyśleniu będzie tam welur o włosie długim. Ale jutro sprawdzę.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ale przy okazji i do krawca mogę zajrzeć...

...Włosie średniej długości dodaje trochę delikatności.

Warto się przejść do krawca - ja się dowiedziałem, gdzie w okolicy kupić filc i watolinę. Welur też mieli ale drogi i taki nie bardzo na słuchawki (z długim włosiem). Przede wszystkim welur powinien być dobrze rozciągliwy, bo inaczej ciężko kształt wyprofilować.

Cienki filc bardzo dobrze nadaje się na materiał przed przetwornik - nie wyostrza tak dźwięku jak cienka gąbka a w dotyku przyjemniejszy.

Co do włosia, to im dłuższe tym bardziej podbija górną średnicę - takie są moje wnioski na podstawie padów beyera (długie włosie) i od HD681 obszytych welurem (średnio-krótkie włosie). Prawdopodobnie i podbijane częstotliwości zależą od długości włosia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a nie lepiej było by zrobić te pady z Alcantary? Pady od HD800 są właśnie z tego materiału - http://www.sennheise...duit/en/1003/14

To nie problem czy to będzie welur czy alkantara ale o jakość materiału chodzi.

 

...nauszniki wykonane są z wysokiej jakości specjalnej Alcantary japońskiej...

 

I proszę mi nie wyskakiwać więcej z 100% poliestrem, bo widać że nie czytaliście tematu.

Wiec od razu pisze.

http://allegro.pl/alkantara-alcan-tara-zamsz-antara-welur-gruba-hit-i2878542060.html

 

Alacantarę produkuje się z bardzo drobnych, w specjalny sposób splecionych mikrowłókien poliesteru i poliuretanu.

 

W TSach mam materiał podobny do użytego w padach sennheisera, z tym że czuć jego sztuczność w dotyku delikatnie ale jednak. Ale co tu mówić całe moje TSy kosztowały mniej niż same poduchy do HD600

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

ja mam pytanie z trochę innej beczki :)

 

czy są gdzieś dostępne kroje krawieckie padów słuchawkowych? Pamiętam, że gdzieś, kiedyś, coś takiego znalazłem w internecie, ale to było bardziej przez przypadek :/

 

oczywiście zawsze można rozpruć stare, odrysować itp, no ale wiecie, wolałbym żeby obyło się bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dnia 16.06.2014 o 13:47, CoATI napisał:

ja mam pytanie z trochę innej beczki :)

 

czy są gdzieś dostępne kroje krawieckie padów słuchawkowych? Pamiętam, że gdzieś, kiedyś, coś takiego znalazłem w internecie, ale to było bardziej przez przypadek :/

 

oczywiście zawsze można rozpruć stare, odrysować itp, no ale wiecie, wolałbym żeby obyło się bez tego.

 

Też bym prosił o link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności