Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki bezprzewodowe co polecacie?


FINEZJA72

Pytanie

Witam,

bardzo prosze o pomoc w wyborze słuchawek dla męża ( 30latek). Kwota jaka mogę przeznaczyć to 300-400zl. Chodzi o sluchawki koniecznie bezprzewodowe, nauszne, zamknięte - do słuchania róznego rodzaju muzyki. Wydaje mi się, że ważny jest fakt, iż mój kochany uwielbia dobrą jakość słuchanych tonów, nie szczędzi sobie jednak na dużej głośności i basie - w miarę rozsądku oczywiście. Zazwyczaj słucha muzyki póżnym popołudniem lub wieczorami - dla odreagowania cięzkiego dnia w pracy, kiedyś amatorsko dla rodziny i przyjaciół bawił się w DJ ( lubi i tęskni za tym, tak na własny użytek ). Obecnie rodzinka, dom ,dzieci - więc MĘŻUŚ korzysta ze starych, słabych słuchawek przewodowych PHILIPSa SHP2000- i wbrew wszystkiemu: nie narzeka, ale wiem ,że to nie to - chciałabym sprawić mu ogromną przyjemność czymś nowym i w miarę możliwości dobrym.

Proszę, bardzo proszę o pomoc! Ratujcie, bo zostało mi juz nie wiele czasu.

 

Pozdrawiam

Edyta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na początek odradzam zakup słuchawek bezprzewodowych (myślę że wiele osób na tym forum zrobi to samo). W tej cenie (300-400pln) można kupić bardzo dobre słuchawki przewodowe np:

 

- Sennheiser HD439 - ok. 300 pln.

- AKG K540 - ok. 350 pln.

 

Natomiast dobre słuchawki bezprzewodowe są znacznie droższe a i tak zwykle odstają (jakością odtwarzanego dźwięku) od tańszych przewodowych braci :). Napisz jeszcze do jakiego urządzenia będą podłączane te słuchawki.

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na początek odradzam zakup słuchawek bezprzewodowych (myślę że wiele osób na tym forum zrobi to samo). W tej cenie (300-400pln) można kupić bardzo dobre słuchawki przewodowe np:

 

- Sennheiser HD439 - ok. 300 pln.

- AKG K540 - ok. 350 pln.

 

Natomiast dobre słuchawki bezprzewodowe są znacznie droższe a i tak zwykle odstają (jakością odtwarzanego dźwięku) od tańszych przewodowych braci :). Napisz jeszcze do jakiego urządzenia będą podłączane te słuchawki.

 

dziękuję za podpowiedz, i zgadzam się z powyższym; ale chciałam, aby bez okablowania - mąż miał większą swobodę ruchu- gdy wieczorami leży w łóżku z rozciągniętym kablem , przeciągniętym z laptopa - komputera przez całą długość pokoju, trochę mnie to denerwuje ;

 

a co myślicie o PHILIPS SHD8600 ??

Edytowane przez FINEZJA72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bardzo dziękuję:)

 

rozumiem, że ewentualnie nie będzie aż tak żle, gdy zdecyduje się na ich zakup, że przede wszystkim mąż będzie zadowolony :) w MEDIA EXPERT są za 420zł z możliwym malutkim rabatem, więc chyba to dobra okazja????

a może jest coś podobnego jak Philips- tak dla porównania- może jakieś inne propozycje macie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

rozumiem, że ewentualnie nie będzie aż tak żle, gdy zdecyduje się na ich zakup, że przede wszystkim mąż będzie zadowolony :)

Tego nie mogę wiedzieć, to zależy od oczekiwań obdarowywanego :).

 

 

a może jest coś podobnego jak Philips- tak dla porównania- może jakieś inne propozycje macie??

W tej cenie na wifi to już chyba tylko Sony MDR-RF865RK.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesli mogę coś dodać. Celuj w słuchawki z transmisją relizowaną cyfrowo. Np wymienione wyżej Philipsy SHD8600/10 czy Sennheiser HDR170 ( to tylko przykłady). Lepsza jakość dźwięku i zero zakłóceń.

Edytowane przez LoCtoR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bardzo dziękuję, za wszystkie odpowiedzi- niby to nic ,ale dla mnie znaczy wiele- DZIĘKUJĘ!

 

ogólnie - jestem świadoma, że wyboru i tak muszę dokonać sama i zostanę chyba przy tych Philipsa ,

choć wczoraj znowu mnie zakręciło, bo oglądałam Sennheiser HDR170 i 120 oraz

BLAUPUNKT Comfort 112 Wireless headphones CW112

 

i znowu mam kłopot :(

Edytowane przez FINEZJA72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ponieważ masz jeszcze chwile na dokonanie ostatecznego wyboru, dorzucę jeszcze garść informacji.

Sennheiser HDR-120 odradzam ze względu na to, że są to słuchawki analogowe, czyli bedzie w nich słychać np zakłócenia od telefonów komórkowych czy niektórych urządzeń domowych. Ja mam podobne, troche starsze 110 i słyszę czasem sąsiada, który tez ma bezprzewodowe analogi. Oczywiście można słuchawki przestroić na inny kanal ale to ogólnie zmniejsza komfort używania słuchawek. Dodatkowo z czasem kabłąk się wyrabia i potrafia spadać z głowy przy poruszaniu/schylaniu tym łatwiej, że to słuchawki nauszne.

Sennheiser HDR-170 są słuchawkami wokółusznymi, duzymi, raczej nie na małą głowę. Dla mnie są wygodne a i do brzmienia nie mogę się przyczepić. Nadajnik/ładowarka razem ze słuchawkami prezentuje się, na żywo, bardzo elegancko, w każdym razie na mój gust ;)

 

Jak napisałaś, ostateczny wybór należy do ciebie. Osobiście niczego nie polecam ( za mało takich słuchawek używałem a mieszczących się w twoim budżecie jest więcej ) i nie odradzam ( poza analogowymi). Gust męża znasz lepiej niż ja sie domyśle a wygląd i wielkość Sennheiser'ow nie każdemu odpowiada. Z Philipsami SHD8600 nigdy do czynienia nie miałem ale twój mąż zna szkołę grania,brzmienie Philipsa, pozostaje tylko podpytać jak bardzo mu ono odpowiada :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jest tak dokładnie, niestety..... :wacko:

podpytywać nie chciałam, aby nie zwrócić uwagi na szczegóły, więc pozostaje mi intuicja , mój gust oparty na znajomości mężusia i oczywiście - Wasze opinie, za które jeszcze raz dziękuję :)

zdecydowałam, że przesłucham jeszcze raz Philipsa i Blaupunkta i wtedy klamka zapadnie- dzięki!

 

RADOSNYCH ŚWIĄT!

pozdrawiam Edyta

 

Blaupunkt raczej odradzam.

 

odradzam z konkretnego powodu?????

 

słuchałam ich wczoraj i całkiem nieżle - jak na mój gust - gust laika oczywiście; grały całkiem- całkiem ( czysto, z fajnym brzmieniem niskich i wysokich tonów, nie wiem tylko jak z siłą głosu - tu nie miałam możliwości sprawdzenia ich na maxa ) , do tego warunki przesłuchiwania - sklep pełen sprzętu i sygnałów, a odbiór bez zakłuceń, do tego ładny wygląd, super etui i 3letnia gwarancja na wszystkie uszkodzenia mechaniczne - dla mnie ciekawe;

podobnie z pfilipsem z tą różnicą, że są dużo większe, 100zł. droższe i momentami coś w słuchawce " chrupnęło" (?);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślałaś o odtwarzaczu MP3 + słuchawkach.

Za 400zł otrzymasz lepsza jakość dźwięku z takie połączenia, niż na słuchawkach bezprzewodowych za 400zł.

A czytać umie?

[..] ale chciałam, aby bez okablowania - mąż miał większą swobodę ruchu- gdy wieczorami leży w łóżku z rozciągniętym kablem , przeciągniętym z laptopa - komputera przez całą długość pokoju, trochę mnie to denerwuje
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no właśnie :D

 

Myślałaś o odtwarzaczu MP3 + słuchawkach.

Za 400zł otrzymasz lepsza jakość dźwięku z takie połączenia, niż na słuchawkach bezprzewodowych za 400zł.

 

ja bardzo dziękuję za podpowiedzi - i to nawet dość ciekawe; domyślam się, że pewnie masz i rację, ale jak już wspominałam: mąż słucha muzyki dorażnie, dla przyjemności, odreagowania - dla relaksu, a nie dla zabicia czasu - więc MP3 to nie jest rozwiązanie w naszym , konkretnym przypadku, ale dzięki:)

 

Myślałaś o odtwarzaczu MP3 + słuchawkach.

Za 400zł otrzymasz lepsza jakość dźwięku z takie połączenia, niż na słuchawkach bezprzewodowych za 400zł.

A czytać umie?

[..] ale chciałam, aby bez okablowania - mąż miał większą swobodę ruchu- gdy wieczorami leży w łóżku z rozciągniętym kablem , przeciągniętym z laptopa - komputera przez całą długość pokoju, trochę mnie to denerwuje

 

dokładnie, nie o to chodzi i nie tego potrzebujemy- dzięki;

 

no i klamka zapadła, -_-

zdecydowałam się na Blaupunkta Comfort - choć bardzo żałuję, że nie usłyszałam powodów dla których był mi on odradzany ( bardzo na to liczyłam, chcąc jeszcze móc wesprzeć się opinią innych - KLUCZYK ), ostatecznie - z dodatkowym ubezpieczeniem na rok wyszło około 350 zł, więc podobnie jak u Philipsa 8600;

teraz nie ma już co - zobaczymy czy strzał był celny czy też "....kulą w płot" :) ; sprawdzimy jak będą się sprawowały;

 

jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie opinie :))

POZDRAWIAM!!!!!! WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oby długo służyły i gratuluję zakupu dodatkowej gwarancji bo ta niestety może się przydać, ale trzymam kciuki żeby wszystko było ok. Niestety nie miałem za bardzo kiedy tego napisać. Ważne żeby mężowi się podobały.

 

Zdrowych i pogodnych świąt !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zakładasz temat, rzucasz pomysłem - wszyscy Ci odradzają a Ty i tak to kupujesz. Gdzie logika? :)

a pan nie doczytał czy jak??????chyba rzeczywiście brak logiki:( przykre!!!!!!

 

Oby długo służyły i gratuluję zakupu dodatkowej gwarancji bo ta niestety może się przydać, ale trzymam kciuki żeby wszystko było ok. Niestety nie miałem za bardzo kiedy tego napisać. Ważne żeby mężowi się podobały.

 

Zdrowych i pogodnych świąt !

bardzo dziękuję:))

 

jak do tej pory jest SUPER!!!!!!jestem zadowolona i ja i mąż:)) a to było moim celem :)

jak długo i jak dalej będą się sprawować dam znać, POZDRAWIAM CIEPLUTKO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

sama szukam słuchawek bezprzewodowych i powiem, że to ciężki orzech do zgryzienia! Finezjo, jak oceniasz swój wybór? Jak mąż ocenia? Bo te słuchawki, które ja chce kupić, będą tak samo użytkowane i w takich celach, jak te Twojego męża. Będę więc bardzo wdzięczna za pomoc ;-)

 

I może jeszcze ktoś dopisze dlaczego odradzaliście tego Blaupunkta? Bo nikt nie podał konkretów o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem, że temat leciwy :-)

Jednakże chciałbym wspomnieć o słuchawkach BLAUPUNKT Comfort 112 Wireless, które używam prawie codziennie od dwóch lat i muszę powiedzieć. że sprawują się bardzo dobrze, bez luzów w pałąku, trochę trzeszczy potencjometr od głośności, ale pozatym nic im nie dolega, więc czytając poprzednie posty o obawach co do trwałości to muszę to zdementować :-) Jedyne co zrobiłem to przełożyłem welurowe gąbki z Creative hs-800 fatality, bo oryginalne ze skaju trochę męczyły uszy.

Jeżeli chodzi o dźwięk to po około miesiącu od kupienia pamiętam jak dziś zaczęły grać jak marzenie. Tony niskie nabrały miękkości, a wysokie są rozprowadzone na szeroką scenę, średnie natomiast aż dziw, ale nic a nic nie męczą jak w niektórych tańszych nawet przewodowych słuchawkach.

Powiem szczerze, że jak nieraz dawałem komuś do posłuchania to dziwili się, że to bezprzewodówki :-)

Więc Blaupunkty CW112 jak najbardziej są trafnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności