Skocz do zawartości

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12/21/2017 o 11:03, LuQi napisał:

No ja mam właśnie jeden komplet Eneloop PRO i powiem szczerze mam co do nich mieszane uczucia. Nie wiem, może na jakieś podróbki trafiłem. Po włożeniu do lampy jestem w stanie zrobić max 50 zdjęć i to w dość dużych odstępach czasu, ponieważ lampa nie może się naładować szybko do kolejnego błyśnięcia. Dlatego zacząłem szukać czegoś innego. Być może Eneloopy Sanyo były lepszej jakości niż Panasonic, bo dawniej ze zwykłymi nie miałem żadnych problemów.

 

A spotkaliście się z Eneloop pro widocznym po prawej? Na aukcjach piszą że to też PRO a wyglądają inaczej i minimalnie różnią się pojemnością.

 

PRO.png

Odnośnie eneloop pro tych po prawej z X, zdecydowanie nie polecam, szybko tracą swoje właściwości. Polecam spróbować everActive 2500mAh, tańsze i póki co trzymają parametry, a czas pokaże, jak długo ;).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, te po lewej to po prostu nowszy projekt graficzny oklejenia. Zdecydowanie powinna być możliwość zrobienia większej ilości zdjęć niż pięćdziesiąt - ja co prawda nigdy nie używam automatyki lampy (zwiększającej ilość błysków), ale jestem w stanie zrobić spokojnie kilkaset zdjęć na jednym komplecie akumulatorów, z czego ja nie mam eneloopów, a akurat Varty i Fujitsu - to też akumulatory tzw. nowej generacji, o małym samorozładowaniu. Spotkałem się też z ewidentnie walniętymi eneloopami - widocznie mimo ich legendy zdarzają się felerne sztuki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej !

 

Czy ktoś z Kolegów ma doświadczenie z posługiwaniem się bezlusterkowcem firmy Sony - modelem A6300 ? Do tej pory miałem (i mam nadal) lustrzankę Nikona D70 z 2006 z obiektywem 18-70 mm. Czyli taki zestaw kitowy. Całkiem niezły, dość długo go używałem. Jednak body obecnie nie wygląda najlepiej, klei się, obłazi powłoka. No i nie jest to już najnowszy sprzęt. Poza tym ma jednak sporą wadę - jest (z obiektywem) ciężkie. Doszło do tego,że na wyjazdy częściej zabieram mały kompakt Nikona i telefon.

Myślę więc o zmianie, choć zastanawiałem się wcześniej nad dokupieniem obiektywu 18-105 mm VR. Jednak to żaden rozwój, jeśli iść w Nikona to trzeba by kupować chyba co najmniej Nikona D7100 i właśnie 18-105. Ale to dalej będzie ciężka artyleria (dosłownie ciężka). Więc myślę nad bezlusterkowcem na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań z 18-70.

To bardzo dobry, całkiem jasny zoom.

Dokup nowszy korpus 7100/7200.

Będziesz zadowolony na lata - gwarantuję.

Bezlusterkowiec plus obiektyw typu zoom z takim światłem jak 18-70 też nie będzie mały i kieszonkowy.

 

Ps.

 

A miałem się nie udzielać w wątkach sprzętowych ?

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieszonkowy nie będzie, ale coś tam mniejszy będzie ;) . Jak masz nikona i siedzisz w tym systemie i masz do niego szkła/szkło to siedź dalej w tym systemie bo nie ma sensu zmieniać już a koszt przesiadki będzie większy. Co do tego że body jest stare...mój pentax też nie jest pierwszej młodości ale nadal sobie bardzo dzielnie radzi i nie odstaje prawie w ogóle od dzisiejszych body poza liczbą mpx...która moim zdaniem aż takiego znaczenia nie ma jak co niektórzy głoszą. Zmienia się tylko liczba mpx, a mam wrażenie że technologia jakoś do przodu się nie porusza aż tak bardzo (w każdym bądź razie nie na tyle żeby się przesiadać jak dla mnie). Z bezlusterkowców to mi się fuji podobają, ale jak mam taką kasę wydawać na nowy aparat to wolę mieć starsze body i lepsze szkło niż odwrotnie. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak, jeśli chodzi o Sony A6x00, to polecam. To są bardzo wszechstronne aparaty fotograficzno-filmowe. Jedyny mankament A6000 to obudowa. W A6300 jest poprawiona. Z A6000 pracuję profesjonalnie już od 3 lat, czasami na zmianę z D70. Nie ma porównania - plastikowy Sony jest znacznie lepszy. Bez oporów robię zdjęcia na iso 3200.Workflow jest stosunkowo szybki. Sony 18-105 f4 razem z A6300 waży bardzo mało. Nie ma porównania z wagą D70 z jakimkolwiek szkłem.  Adaptacja nikonowych szkieł na Sony niestety nie była najlepsza ostatnio, jak sprawdzałem.

Oczywiście każdy szuka czegoś innego. Jeśli chodzi o stricte zdjęcia, to wybrałbym raczej Fuji/ mały Nikon/Canon. Fuji ze względu na świetny focus peaking. Nikon/Canon ze względu na tanie szkła. Sony obecnie wojuje głównie w górnych półkach. APSC Sony nadal ma mało opcji na dobre małe zoomy, choć ten 18-105 jest dobry - znowu - jako fotografczno-filmowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rhalf napisał:

Bez oporów robię zdjęcia na iso 3200.

W rawie nieobrabianym przez puszkę oczywiście ;) ? Bo sony raczej ingerują w jpegi mocno ;) . Nie wiem czy w rawy też czy nie. Jedyne aparaty które chciałbym używać jeśli chodzi o zdjęcia na wyższych ISO to fuji. Moim zdaniem nie ma magii. Większe zagęszczenie pikseli na matrycy o takim samym rozmiarze to większe szumy i tyle ;) . Ostatnio jak widziałem wykresy i zdjęcia to fuji jakoś sobie poradziło z tym ;) . 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię eventy, więc siłą rzeczy jestem ograniczony do rawów. Rawy są bardzo dobre. Nie ma odszumiania pomijając górną granicę. Fuji jest ciut lepsze, zwłaszcza nowe sensory, a poza tym można w nich ustawianie ISO praktycznie pomijać. A6000 zmienia czułość ze 100 iso na 640 iso, a fuji ma tylko jedno... 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje body D70 jakoś tak klei się i nie mam pomysłu na wyczyszczenie go. Display jest za mały na mój obecny stan wzroku. No i ciężar jest znaczny. 

Mam tylko komplet D70 i 18-70 więc zmiana systemu byłaby podobna do zakupu body D7100 i 18-105 mm. 

Nie wiem tylko czy A6300 ma jakąś stabilizację ? Nikony mają VR w niektórych obiektywach.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, szukam obiektywu  pod sony E z  większą ogniskową do portretów czy zbliżeń budynków na wycieczkach. właściwie jestem już zdecydowany na sony 18-105 F4 OSS ale patrząc na recenzje to ostrość i kontrast ma się nijak do mojej sigmy 30mm f1.4 DC DN, a z kita 16-50mm też nie jestem zadowolony i używam tylko gdy muszę (np. fotki architektury z bliska)

Myślałem nad opcją by zamiast jednego zooma kupić dwie manualne stałki +adaptery na bagnet Sony E, jedną z zakrsu ~85-135mm a drugą pod szeroki kąt 10-18mm. Co ciekawego można znaleźć z używanych? Jest trochę obiektywów M42 na allegro ale cieżko mi cokolwiek wybrać nie siedząc w temacie. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oskar2905 napisał:

Odradzam szeroki kąt m42 i ogólnie szerokie kąty z czasów analogów. 

 

Co do tej drugiej stałki to mogę pomóc jak chcesz. Jako że mam pentaxa to korzystam praktycznie tylko ze stałek ;) .

 

Napisz budżet tylko.

Z tym szerokim kątem nie pomyślałem że nie będzie korekcji dystorcji. 

Co do budżetu to do 1000 dostanę coś lepszego optycznie niż ten 18-105 Sony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałka będzie zawsze lepsza optycznie od zooma ;)

 

Polecam tą stronę. Ogromna ilość wiarygodnych opinii od pentaksiarzy ;)

Tutaj jest o szkłach produkcji pentaxa 

https://www.pentaxforums.com/lensreviews/

 

A tutaj o szkłach produkcji innych firm.

https://www.pentaxforums.com/userreviews/ 

Nie wiem co teraz jest na allegro, bo dawno nie patrzyłem na obiektywy. Wieczorem usiądę to popatrzę. Tylko m42 chcesz czy może być też z pentaxa przejściówka? Bo obiektywów na begnet K jest sporo i są często w małych cenach dosyć tylko nie wiem jak z ustawieniem ostrości w przejściówce z p-k na sonego. W niektórych adapterach nie można ustawiać ostrości na nieskończoność. W pentaxie tego nie ma na szczęście bo bagnet pentaxa był też pod m42 projektowany a w sonym to nie wiem. Musiałbyś się dowiedzieć ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby można było ustawiać ostrość w pełnym zakresie raczej :P . 

Nie wiem czy będą lepsze od sonego te obiektywy. Musisz po prostu sam ocenić co Ci bardziej odpowiada. Sample z obiektywów są dostępne na necie także to już musisz sam ocenić czy gra jest warta świeczki ;) . Moim zdaniem oszczędność w cenie jest taka że się opłaca.

https://allegro.pl/jupiter-37a-135mm-3-5-m42-obnizka-ceny-i7368568624.html

https://allegro.pl/jupiter-37a-f3-5-135mm-i7404671736.html

https://allegro.pl/yashica-yashinon-dx-135-2-8-m42-sprawny-sample-i7452782725.html

https://allegro.pl/smc-pentax-m-135-3-5-i7437121943.html

https://allegro.pl/pentax-3-5-135-filtr-dwa-dekielki-i7456731085.html

https://allegro.pl/super-takumar-135-f3-5-ladny-gwarancja-3miesiace-i7422587616.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pozostaje przejrzeć oferty i poszukać, który prezentuje się najlepiej: (ostrość, abberacje itd.) 

Jeszcze znalazłem coś takiego od Zeiss a. https://www.olx.pl/oferta/carl-zeiss-sonnar-135-mm-3-5-mc-z-dekielkami-m42-sample-CID99-IDuzLAt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności