Skocz do zawartości

Fotografia i sprzęt fotograficzny


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej do krajobrazów. Z tego co widziałem i słyszałem tessary się do tego nadają.

Jak do krajobrazów to spoko, bo myślałem, że do makro.

Ludzie kupują krótkie szkła do makro, a potem są zdziwieni, że im żywy "inwentarz" wypierdziela z kadru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad czymś możliwie małym, przystosowanym do takiego systemu i bez wielkiego napisu "NIKON", "MANFROTTO", "W ŚRODKU SPRZĘT ZA 4 PATYKI"

Ogólnie Think Tanka ludzie chwalą, choć faktycznie najtańszy nie jest.

kto jest zainteresowany przywłaszczaniem takich rzeczy, to myślę, że think tanka zna tak samo jak inne lowepro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem torebeczkę. Bardzo dobre wykonanie, mały rozmiar. Jedyna rzecz, do której mogę się przyczepić to ilość przegród. Są dwie ścianki, moim zdanie powinny być trzy, jedną dodałem z innego pokrowca. Do bezlusterkowców polecam. (Jeszcze tylko wężyk spustowy z interwałem i będę spełniony.)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Portal Dronestagram opublikował najlepsze zdjęcia zrobione z dronów przez uzytkowników :

 

http://fotoblogia.pl/9980,zobaczcie-najpiekniejsze-zdjecia-zrobione-z-dronow-w-2016-roku

 

edit : zaczynam myśleć nad dronem, bo zdjęcia obiektów architektonicznych z lotu ptaka świetnie wyglądają w książkach i publikacjach historycznych.

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy w ustaleniu wymiarów body Canon 650D. Przymierzam się do zakupu torby na ten aparat i wpadł mi w oko model Manfrotto Bella V (wysokość wew. 16,5cm). Na aparacie siedzi założona Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM, która w teorii po złożeniu ma jakieś 9,18cm długości (z deklem obstawiam z 9,5cm.). Body na stronie producenta ma głębokość 7,88cm, więc teoretycznie nie ma prawa to wejść do tej torby, niemniej jednak wartość podana przez Canona uwzględnia wystająca lampę.

 

Pytanie może kretyńskie, ale czy jest ktoś z was wstanie mi podać długość samego body? lub też długość z kit'ową EF-S 18-55mm 3.5-5.6 IS STM(resztę już sobie oblicze). Oczywiście jakimś punktem odniesienia mogą być modele 600D i przede wszystkim 700D, który ma bodajże identyczne wymiary.

 

Uprzedzając pytanie, nie mam aparatu u siebie, a torbę kupuję pod choinkę wraz ze skromnym Canon EF-S 55-250MM F/4-5.6 IS STM. Muszę się udać na szkolenie z obsługi googla, bo się chyba starzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, niestety tą informacje dość łatwo znaleźć :). No nic spróbuje wywnioskować po ilości pixeli na zdjęciu, ile tam jest "na oko" cm, od czubka lampy do mocowania obiektywu.

 

Po profesjonalnych pomiarach w paincie, wychodzi na to ze szukana przezemnie odległość to na pewno ponad 1cm. Więc powinno się to tam wszystko zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy w ustaleniu wymiarów body Canon 650D. Przymierzam się do zakupu torby na ten aparat i wpadł mi w oko model Manfrotto Bella V (wysokość wew. 16,5cm). Na aparacie siedzi założona Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM, która w teorii po złożeniu ma jakieś 9,18cm długości (z deklem obstawiam z 9,5cm.). Body na stronie producenta ma głębokość 7,88cm, więc teoretycznie nie ma prawa to wejść do tej torby, niemniej jednak wartość podana przez Canona uwzględnia wystająca lampę.

 

Pytanie może kretyńskie, ale czy jest ktoś z was wstanie mi podać długość samego body? lub też długość z kit'ową EF-S 18-55mm 3.5-5.6 IS STM(resztę już sobie oblicze). Oczywiście jakimś punktem odniesienia mogą być modele 600D i przede wszystkim 700D, który ma bodajże identyczne wymiary.

 

Uprzedzając pytanie, nie mam aparatu u siebie, a torbę kupuję pod choinkę wraz ze skromnym Canon EF-S 55-250MM F/4-5.6 IS STM. Muszę się udać na szkolenie z obsługi googla, bo się chyba starzeje.

ja bym się tym totalnie nie sugerował i poszedł do sklepu, gdzie mają taką torbę ze swoim aparatem i obiektywem i przymierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tym razem nie dam rady tego tak załatwić. Najwyżej będzie zwrot, ale jestem dobrej myśli.

 

Macie jakieś typy na statyw do ok. 200zl. Wys ok 155-160cm

Edytowane przez Brestinder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ma udźwignąć? Same nogi czy razem z głowicą?

 

Jeśli chcecie dokładnie sprawdzić jakie wymiary ma aparat to polecam: http://camerasize.com/compare/

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link i tak trzeba się posiłkować paintem :), niestety dla mnie wyszło od końca wizjera do mocowania obiektywu równe 79mm, które podaje producent. Przynajmniej już wiem co miał na myśli.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat korzystam ze statywu Manfrotto+Głowica kulowa joystick 322RC2.Sprzęt orany niemiłosiernie.

Po wielu latach puścił gwint na jednej ze śrub przy mocowaniu nóżki.Dobrałem śrubę z nakrętką i dalej uskuteczniam orkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nieco ponad 200zł można dostać manfrotto compact action - 155 cm z głowicą, mały, lekki i udźwignie 1,5 kg.

Nie przeczę. Ja często potrzebuję pajączka i ramienia pod kątem prostym.

Oram tym zestawem na okrągło, bo foty robię w świetle zastanym.

Nigdy mnie ten zestaw nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 na nogi? to ma być zabawka, chińska frotka? Kup raz a dobrze :P imo 190 w ciemno byle nie zajechana.

 

Choć sam miałem 055 zmieniłem na 190 tą też sprzedałem bo przestałem nosić.

 

Określ czy chcesz z nim chodzić czy będzie stał w 1 miejscu MA TO OGROMNE ZNACZENIE przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności