Skocz do zawartości

DAC/zewnętrzna karta dźwiekowa do 300 zł


Adamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jaką zewnętrzną kartę dźwiękową lub też DAC'a do ~300 złotych polecacie?

Będę miał słuchawki Denon AH-D1100 i głośniki Edifier C2 Plus (ewentualnie C2X, oba zestawy są 2.1, są nieco ocieplone). Słucham głownie muzyki elektronicznej, a dokładniej house'u (więc dźwięk powinien być nieco ocieplony, ale tylko nieco). Mikrofonu nie używam. Fajnie by było, gdyby był potencjometr, ale nie jest on obowiązkowy.

 

Nieco przeglądałem podobne tematy i ludzie bardzo pochlebnie wypowiadają się o Fiio E10 jak i o Audiotrak Maya U5. Czy warto wybrać jedno z ww urządzeń czy lepiej coś innego? Z tego co widziałem to ostatnio Audiotrak Prodigy Cube potaniał do ceny ~350 zł, ale nie jestem pewien czy warto dopłacać. Jaka jest Wasza opinia?

 

Edit:

To, że dałem granicę 300 zł nie znaczy, że muszę tyle wydać. Jeżeli są jakieś tańsze opcje to z chęcią je rozważę.

 

Edit 2:

DIY odpada całkowicie.

Edytowane przez Adamek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, też jestem ciekaw Waszych opinii.

Osobiście mam te słuchaweczki (są świetne - basik miodzio, wygodne, łatwe do napędzenia), i FiiO E10, gra super do muzyki (w grach już niekoniecznie - przynajmniej dla mnie), ale chciałbym do tych słuchawek coś aby poszerzyć scenę, dlatego też zastanawiam nad którymś produktem firmy Audiotrak, z ww. przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha Info U2 Plus V2. :)

 

Ogólnie odradzam. Charakter i niektóre cechy nawet przyjemnie, ale brak szczegółowości i dynamiki. Trzeba byłoby dołożyć drugie tyle na tuning aby to zagrało fajnie, ale chyba lepiej już w coś lepszego zainwestować.

 

 

Ogólnie co nie pasuje D1100? Jak dla mnie te słuchawki z każdą konfiguracją mają szeroką scenę. Czy E10 tak bardzo ją zawęża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz, myślałem, że to dobry sprzęt. lekki tuning w postaci wymiany opampów i zagra to całkiem, całkiem.

dzięki za wyprowadzenie z błędu. też się podczepiam do tematu, bo planuje zakup denonów po świętach.

Edytowane przez budi22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A może promocyjny Prodigy Cube za 349zł? Dobry pod rozbudowę - ma OPAMPY na podstawkach DIP a nie lutowane czyli jak za jakiś czas stwierdzisz że jest dla Ciebie nie wystarczający, kupujesz OPAMPY wymianiasz za grosze i masz super sprzęt. Z pewnością to bardzo opłacalne rozwiązanie a sam Cube już z pudła za te pieniądze jest bardzo bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Komp mi się zrestartował przy pisaniu odpowiedzi. :/)

 

Potwierdzam propozycje kolegi u góry. W tej cenie (350zł) CUBE jest kompetentnym i kompletnym urządzeniem i gra zacnie, tylko właśnie trzeba ratować bas wymianą op-ampa. Maya U5 nie jest dużo gorsza, ale jednak mniej wyrafinowana, ma słabszy wbudowany wzmacniacz. Polecam zajrzeć to mojej mini recenzji.

 

Właściwie to ciężko o coś dobrego w tej cenie prócz wyżej wymienionych. Dla mnie taki Cube to minimum dobrego grania, reszta poniżej to kompromisy. Osobiście zainteresował się bliżej dość nietypowymi rozwiązaniami (poniekąd sam mam jedną z tych rzeczy). A mianowicie.

 

http://www.ebay.com/itm/Hifimediy-Sabre-USB-DAC-ES9023-Tenor-TE7022-96khz-24bit-96-24-/140847495065?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20cb2a3799

 

lub

 

UD100 DAC

 

+

i tutaj można kombinować w zależności jaki efekt chce się otrzymać.

Zaczynając od zakupu E6 (jest to jakby oddzielna sekcja wzmacniania E17) by to po prostu fajnie grało

 

Przez wszelkiego rodzaju pół rozwiązania jak forum608

 

po już fajną opcje taką jak

 

Na ebayu można kupić hybrydkę do 150zł i tylko sobie lampę dopasować do własnych preferencji.

Ja sam mam akurat taką. http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2047675.m570.l1313&_nkw=Match+6xxx+12xxx+6N11+12AU7+Tube+valve+vacuum+Hybrid+Headphone+Amplifier+AMP&_sacat=0&_from=R40

planuje zmienić lampe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Komp mi się zrestartował przy pisaniu odpowiedzi. :/)

 

oj biedny ;)

 

Osobiście zainteresował się bliżej dość nietypowymi rozwiązaniami (poniekąd sam mam jedną z tych rzeczy). A mianowicie.

 

http://www.ebay.com/...=item20cb2a3799

 

lub

 

UD100 DAC

 

+

i tutaj można kombinować w zależności jaki efekt chce się otrzymać.

Zaczynając od zakupu E6 (jest to jakby oddzielna sekcja wzmacniania E17) by to po prostu fajnie grało

 

Przez wszelkiego rodzaju pół rozwiązania jak forum608

 

Który masz i jakich lotów jest DAC tych urządzeń porównując do Cube?

 

Na ebayu można kupić hybrydkę do 150zł i tylko sobie lampę dopasować do własnych preferencji.

Ja sam mam akurat taką. http://www.ebay.com/...cat=0&_from=R40

planuje zmienić lampe.

 

Lepsze to czy gorsze od bravo v2?

 

@dzięki za odpowiedź poniżej

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to ze mam hybrydę. Wiedziałem, że trochę niejasno napisałem i ktoś to źle zrozumie. Ktoś na forum ma tego pierwszego DAC. Sam jestem przekonany, że w tej cenie raczej nie znajdzie się lepszego.

 

Co do hybrydki, musiałbym zrobić testy A-B, myślę że grają tak samo, tylko w mojej jest inna lampa - w której jest trochę słabsza szczegółowość, za to charakter jest bardziej wyrównany i neutralny. Lecz za tą kasę a nawet za 500zł nie znam lepszego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mógłbym :) Osobiście FiiO nie słuchałem dlatego o tym nie mówię. Maya to dobry wybór, jeśli ktoś chce neutralnego dźwięku. Jak dla mnie bardzo porównywalna do MM02us tylko odrobinę słabsza w pewnych niuansach jak wypełnienie dźwięku, po za tym słucha się jej naprawdę przyjemnie, Jak dla mnie gra na poziomie iMod+T4, z podobnym, ale nieco innym charakterem, iMod skupia się na szczegółowości, a maya dodaje jeszcze wypełnienie dźwięku. Więc jak za 200zł za małą przenośną kartę to jest super, myślę że jakosciowo może być lepiej niż E10, z tym że E10 bedzie pewnie bardziej FUNowy i ocieplony.

 

Właściwie to ciężko o coś dobrego w tej cenie prócz wyżej wymienionych. Dla mnie taki Cube to minimum dobrego grania, reszta poniżej to kompromisy. Osobiście zainteresował się bliżej dość nietypowymi rozwiązaniami (poniekąd sam mam jedną z tych rzeczy). A mianowicie.

 

Muszę się poprawić, bo chyba napisałem trochę mało precyzyjnie :P

Pisząc "reszta poniżej" miałem na myśli "poniżej ceny CUBE" bo propozycja jaką podałem niżej zagra prawdopodobnie lepiej niż Cube i lepiej niż maya. ;)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności