Skocz do zawartości

FiiO E17 wystarczy pod Sony XB500 ?


Hector1906

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam odpowiedniego wzmacniacza słuchawkowego pod Sony XB500, z początku celowałem w E6, jednak uświadomiono mnie, że nie spełni on moich wymagań co do odpowiedniej ilości basu, wibracji itd.

W jednym ze znanych sklepów znalazłem FiiO E17 w dogodnej cenie (na raty). :)

 

Czy ten wzmacniacz będzie wystarczający by wydusić z tych słuchawek maksimum możliwości?

Zależy mi na tym by słuchawki dobrze basowały, dudniały, wibrowały, skakały... bo to lubię podczas słuchania rapu. ;)

Póki co będą one grały z telefonem Sony Ericsson Live With Walkman, a mam nadzieję, że niedługo z Sony Xperia S.

 

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso: Na razie jesteś jeden na forum, który tak twierdzi. E7 był polecany rzadko i nikt jeszcze się nim tak nie ekscytował, dlatego nie sprzedawaj tego info jako ogólnego pewnika, a jako swoją opinię :)

 

Jeśli potrzeba basu to rzeczywiście E11. Chociaż dla mnie XB500 są wystarczająco basowe, a E17 je trochę odmula. Jednak kupowanie E17 tylko do użytku jako przenośny wzmak to trochę strata kasy :)

 

Warto jednak przesłuchać również E6 - ma korekcje dźwięku, bas możesz podbić.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym coś wybrać z tej oferty, bo w sumie takie raty jestem w stanie spłacać. :)

http://www.euro.com.pl/wzmacniacze-sluchawkowe,d3.bhtml

 

Ja testując nawet Sony XB700 ze swoim SE LWW były jak każde inne słuchawki, nie odczuwałem tego basu z którego tak słyną, już lepiej basują moje Creative Fatalitki przy podłączeniu do głośników (Creative T6060). ;)

Szukam dlatego dobrego wzmacniacza, z którego pomocą XB500 będą w stanie skakać mi po uszach.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie E11. Jest bardzo muzykalny i już na wstępie lekko podbija bas. Dwa stopnie basowego EQ powinny być wystarczające. Jednak według mnie będzie to za bardzo zamulone i przebasowione, ale nie jestem bassheadem :)

 

Jeśli mógłbyś wydać więcej to rzeczywiście zastanów się nad E7. Z tego co wiem również podbijesz w nim bas, a raczej XB500 nie zamuli - no i bardzo długo działa na baterii. Do tego miałbyś go jako DAC/AMP pod USB :)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciux,

Przyjmujecie za pewnik różnicę na korzyść E17 bo jest po prostu droższy. Ja używam obydwu (mam je nawet przed sobą, moge fotkę strzelić). Co więcej, nie jest to tylko moja opinia. Sporo ludzi tego posłuchało, tylko nie są recenzentami.

 

A jeśli chodzi o konkrety:

E7: DAC WM8740, AMP AD8692

E17: DAC WM8740, AMPAD8692

 

Ale tak, to nie placebo, to cena :) Niedowiarków zapraszam do siebie. E17 ma po prostu sporo więcej opcji, których niektórzy nie potrzebują, nie używają. Ot i wszystko.

 

No dobra z tym brzmi lepiej przesadziłem, ma większą scenę, barwowo takie same, jednak E17 może podbijać również wysokie. Taka trochę rekompensata.

Edytowane przez Fatso
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"E7: DAC WM8740, AMP AD8692

E17: DAC WM8740, AMPAD8692"

 

Jak dla mnie E7 gra po prostu słabo z dziwnym nadmuchanym basem :\

Znajdę ci produkty kilka razy droższe z tym samym DACem, ale, czy to coś znaczy ???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś odtwarzacz od Sony by dał radę?

Bo nie ukrywam, że bardzo przywiązałem się do tej marki. :)

 

słuchałem ich na nwz-e474 i dawały radę, choć ja nie jestem bassheadem to uważam że basu było akurat

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności