Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe max. 50zł + kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Szukam słuchawek dokanałowych. Budżet to 50zł (najlepiej z wliczoną przesyłką). Zależy mi na wytrzymałości, komforcie i dobrym dźwięku. Słucham głównie takie gatunki jak Rock, Metal, mniej Dubstep, Electro czy też Trance (więc myślę że przydało by się lekkie podbicie basu).

Dlaczego dokanałowe? Słuchawki chcę przeznaczyć głównie pod sport (bieganie, ćwiczenia w domu a gdy będzie cieplej - jazda na deskorolce), dlatego myślę że dokanałowe będą lepiej się trzymać (np. podczas skoków - wymagających szarpania nogami, oraz czasem rękoma - na deskorolce).

Kolejna sprawa to poziom uszkodzenia słuchu. Jedni mówią że dokanałowe słuchawki bardziej psują słuch (ze względu na brak wymiany powietrza i tworzenie się bakterii, inni uważają że mniej (ze względu na to iż ciszej słuchamy muzykę ponieważ odcinają nas od otoczenia). Jeżeli słuchawki dokanałowe psują słuch bardziej, to będę skazany na słuchawki douszne (chodź nie wiem jak sprawa będzie wyglądać z utrzymaniem ich w małżowinie).

 

Jak na chwilę obecną z dokanałowych słuchawek znalazłem SENNHEISER CX500 za dość przystępną cenę 35zł.

http://allegro.pl/sl...2840484564.html

 

 

Na zakończenia miałbym jeszcze kilka pytań, odnoście tematu "słuchawki i odtwarzacze"

 

Otóż posiadam Sennki HD202. Byłem z nich bardzo zadowolony, lecz padły mi słuchawki. Gdy ruszam końcówką kabla która wchodzi do jack'a, dźwięk przełącza się czasem na lewą, czasem na prawą słuchawkę a czasami wg. nie ma dźwięku Pomimo to przy jednej ze słuchawek kabel jest lekko naciągnięty i widać wewnętrzne kabelki, lecz mimo to słychać dźwięk z tej słuchawki (przy odpowiednim ustawieniu końcówki jack'a która jest uszkodzona). W styczniu kończy mi się na nie gwarancja, dlatego pytam bo dużo czasu nie zostało: Czy przyjmą mi takie uszkodzenie na gwarancję? Jeżeli nie to czy był by jakiś sposób na zrobienie tego przy domowych warunkach?

 

Kolejnym i chyba ostatnim problem jaki mam, to wybór odtwarzacza muzycznego. Na chwilę obecną posiadam telefon LG GT540 + program PowerAMP, który nawet spełnia moje oczekiwania (jako przenośny odtwarzacz muzyki). Jednakże różnica jaka jest między odtwarzaną muzyką z telefonu, a odtwarzaną z komputera (na słuchawkach rzecz jasna) jest ogromna. Dlatego też chciałbym abyście polecili mi jakiś odtwarzacz mp3, w przedziale cenowym 100-150zł

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi, Pozdrawiam - Dawid :)

Edytowane przez Wujek_Dave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheisery w takiej cenie to pewnie podróba. Rozszerz nieco budżet i bierz Brainwavz Alpha, a jako źródło polecam poczciwą i wciąż dobrą Sansę Clip, Clip+. Używam dokanałowych już jakieś 5 lat i pogorszenia słuchu nie zauważyłem ani ja, ani mój laryngolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedz. Jeżeli chodzi o budżet, to nie za bardzo mógłbym go zwiększyć na dzień dzisiejszy, chyba że różnica jest naprawdę duża, to mogę poczekać do końca miesiąca i uzbierać pieniążki.

Prosiłbym o wypowiedzenie się także innych użytkowników na ten temat. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do sportu nadadzą się tylko słu w stylu Panasów HJE-ileś, np. HJE-120, Thermaltake Isurus albo jakieś pchełki z haczykami, np. Sennheiser CX680 Sport. O pierwszych dwóch możesz poczytać w dziale "testy", a ostatnie są za drogie, ale mogą Ci podpowiedzieć czego najlepiej szukać.

Tani odtwarzacz ze spoko dźwiękiem to np Sansa Clip+, lub np Vedia A10. Czasem używki Samsungów YP- lub Sony NWZ, lub nowych iriverów, np:

http://tablica.pl/oferta/sony-nwz-e443-ID1yDN5.html#5412751c29;r:;s:

http://allegro.pl/samsung-yp-q3-8gb-mp4-xvid-radio-fm-ebook-bcm-i2829148968.html

http://allegro.pl/iriver-s10-2gb-i2844410294.html

http://tablica.pl/oferta/mp3-iriver-t9-4gb-z-59-opustem-ID1MMz9.html#66835a3280;r:;s:

Tylko trzeba się ztargować. Możesz też się szarpnąć na: http://allegro.pl/samsung-r1-yp-r1-16gb-nataniej-okazja-i2830766147.html

 

 

Aha, a te senki z postu to podróbki. Do tego takie małe doki wypadają z uszu bardziej niż np pchełki, lub coś z tych u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejną odpowiedź. Widzę że te Panasy nieźle się prezentują. Dużo dobrych opinii na temat dźwięku a cena bardzo zadowalająca. Co do tych sennków, to jestem ciekaw jak by grały te podróbki. Czekam na dalsze odpowiedzi, oraz proszę o jakieś info na temat tej gwarancji HD202 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nie obejmuje kabli, acz są rzadkie przypadki gdzie się udaje, chyba z serdeczności lub niekompetencji kogoś w serwisie ;) Możesz za to taką wtyczkę wymienić sam, w serwisie RTV, lub poszukać w dziala DIY kogoś kto to zrobi. Tracisz wtedy gwarancję na głośniki, ale nie ma lepszego wyjścia.

 

Co do podróbek, to nie ma po prostu sensu nad nimi się zastanawiać. Oryginały nie grają jakoś super, co dopiero ich kopie.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się co tego, że te pansy to dobry wybór do uprawiania sportu.

Są to bardzo wygodne doki, dobrze trzymają się w uchu, są lekkie i oferują dobry dźwięk za niewielkie pieniądze.

Największą ich wadą jest kabelek, który ma skłonność do plątania się. Używam ich od roku, niemal codziennie, a kabelek nadal nie uległ :)

Czasami nawet zdarza mi się je zabierać w trasy rowerowe, gdzie spełniają swoją funkcję.

Edytowane przez shanex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Co do gwarancji to się nie zastanawiam nawet, nie będę dawał bo koszty przesyłki tam i z powrotem będą bezsensowne w przypadku gdyby mi nie chcieli zrobić. Skuszę się na te Pansy. Znalazłem taką ofertę: http://allegro.pl/sluchawki-panasonic-rp-hje120-fiolet-wkladki-i2827341129.html - wstawiam ją tutaj, żeby się upewnić czy nie jest to podróbka (tak jak w przypadku sennków). Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy mógłbym kupić gdzieś osobny pokrowiec do słuchaweczek. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do źródło nie wiem, dlaczego uważasz, że integra zagrała lepiej lg ma wolfsona i z tego co pamietam jakość dźwięku jest naprawdę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybieram się do Carrefour do Poznania. Mam nadzieję że jeszcze będą. Co do odtwarzacza, to wezmę na gwiazdkę Sansa Clip+. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

 

@Edit: Wracam właśnie po godzinnym teście białych słuchawek dousznych HJE 120

Dźwięk? -Rewelacja! Wszystkie dźwięki wyraźne, bassik super wysokie też - jednym słowem miodzio :)

Mam jednak także wady. Komfort noszenia tych słuchawek jest na niskim poziomie (bynajmniej dla mnie). Podczas słuchania muzyki towarzyszy mi dziwne uczucie - jak by ktoś mi cały czas palce w uszach trzymał. Mam nadzieję że uczucie to z pewnym czasem minie, ponieważ w tej chwili jest to straszne. Są to moje pierwsze słuchawki dokanałowe, więc myślę że każdy przez to przechodził.

Dziękuję za wybór! idę wygrzewać ;)

Edytowane przez Wujek_Dave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby nie wypadły z ucha ;)

Dokanałówki, o ile Cię nie gniotą obudową, to są wygodnymi dokanałówkami ;) HJE są dla początkujących. Bardziej "pro" modele wchodzą jeszcze głębiej. A jeśli chodzi o zdrowie, to wystarczy słuchać nie za głośno i nie za długo.

 

Aha i W dziale DIY możesz poczytać o naprawianiu wtyczek w swoich senkach, lub ewentualnie znaleźć kogoś w przypiętym temacie, kto się tym zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edit: Wracam właśnie po godzinnym teście białych słuchawek dousznych HJE 120

Dźwięk? -Rewelacja! Wszystkie dźwięki wyraźne, bassik super wysokie też - jednym słowem miodzio :)

Mam jednak także wady. Komfort noszenia tych słuchawek jest na niskim poziomie (bynajmniej dla mnie). Podczas słuchania muzyki towarzyszy mi dziwne uczucie - jak by ktoś mi cały czas palce w uszach trzymał. Mam nadzieję że uczucie to z pewnym czasem minie, ponieważ w tej chwili jest to straszne. Są to moje pierwsze słuchawki dokanałowe, więc myślę że każdy przez to przechodził.

Dziękuję za wybór! idę wygrzewać ;)

 

Z początku miałem to samo! Również są to moje pierwsze doki! hmmm, oczywiscie po pewnym czasie sie przyzwyczailem i teraz ich niemal nei czuje :D

ważne tez jest dopasowanie gumek :)

 

// te doki to moim zdaniem idealny prezent pod choinke, osobiscie kupuje je siotrze ;) mysle, ze bd zadowolona.

Edytowane przez shanex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek już nie czuję prawie wg. Jedyne co mnie teraz przeraża, to słuchanie na powietrzu (tym bardziej że jest zima) - miałem wrażenie że po ok. 20min. słuchania kanał uszny mi się spocił i jak ściągnąłem słuchawki, to takie zimno że czachę wykrzywia :D Co do dźwięku to naprawdę znakomity. Przyznam szczerze że podczas słuchania albumu COMY - Hipertrofia słyszałem o wiele więcej dźwięków (np. jakieś szepty) niż na sennkach. Z chęcią kupie sobie latem jeszcze jedną parę - niebieskich na deskorolkę (do ćwiczeń zimą wygląd dla mnie nie jest ważny). Dziękuję bardzo za polecenie ich i polecam innym niezdecydowanym. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności