Skocz do zawartości

mod - O2 Headphone Amp


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Po rozmowie z kolegą @Woytl, nasuwa sie propozycjia aby zmodowac O2 Headphone Amp.

 

 

Zbieramy pomysły co zrobic. Gdzie co dostać. Aby O2 zagrało innaczej.

Ja tam swojego pierwszego nie ruszam bo jest genialną platformą testową przezroczystą i zapasem mocy (ale akurat pod s:flo2 pasuje).

 

Chetni niech piszą do mnie PMki aby nie robic tu smietniku, na poczcie mam folder O2 wiec mam wszystkich w jednym miejscu.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może użyć EQ?

W zasadzie cyfrowe efekty czy equalizer to dużo lepsze rozwiązanie, masz transparenty sprzęt kiedy wyłączysz efekty, zawsze możesz coś zmienić bez lutowania itp. Co najważniejsze będzie to darmowe ;)

Ewentualnie może cię zanieresować:

http://www.diyaudio.com/forums/headphone-systems/199530-o2-amp-crc-diode-cap-heatsink-mods.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę :) Full rozdziałka.

 

Góra prawy = góra lewy

//imageshack.us/photo/my-images/689/img49732.jpg

 

Lustro

//imageshack.us/photo/my-images/827/img49742.jpg

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imgur.com/a/FsvhG#0

Mam tylko coś takiego.

Ewentualnie zobacz https://docs.google....4/edit?hl=en_US

Kogo jak kogo ale NwAvGuya to bym nie poprawiał ;) Zresztą sam napisał:

PLEASE DON’T MESS UP A GOOD THING: Many of the smaller commercial audiophile manufactures apparently lack the ability to properly measure the performance of their products. And DIY designers are typically even less well equipped. For these reasons, and the profit driven desire of some to cut corners, the O2 is offered only under a “no derivatives” license. Put simply, you can’t modify it or use it as part of a different design and then offer it to others without prior approval. This is to help prevent inferior versions of the O2 that might disappoint whoever buys/builds them. Even the PC board design is an essential component of the O2’s performance and changing it could have dramatic consequences. If you want to modify the design, and offer it to others, please contact me first. I’ll be investigating O2 designs offered commercially and alerting everyone if I discover unauthorized changes or performance problems. The idea is the best implementations of the O2 should win.
Edytowane przez BamboszeK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to on jakiś wybitny jest ? Ten facet dużo pisze, miesza itd. raczej jego opinie na temat czegokolwiek brałbym ze sporą dozą nieufności :)

Płytka nie jest skomplikowana spokojnie tutaj można wycisnąć więcej niż ten człowiek załozył podczas tego projektu i tego jestem pewien :)

 

Jakis spis elementów jest do tego dołączony ? Co mnie interesuje to elektrolity jakie są, stabilizatory napięć, diody prostownicze i ewentualnie kondy ceramiczne/foliowe/tantalowe, OPAMP wiem akurat jakie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to on jakiś wybitny jest ? Ten facet dużo pisze, miesza itd. raczej jego opinie na temat czegokolwiek brałbym ze sporą dozą nieufności :)

Płytka nie jest skomplikowana spokojnie tutaj można wycisnąć więcej niż ten człowiek załozył podczas tego projektu i tego jestem pewien :)

 

Jakis spis elementów jest do tego dołączony ? Co mnie interesuje to elektrolity jakie są, stabilizatory napięć, diody prostownicze i ewentualnie kondy ceramiczne/foliowe/tantalowe, OPAMP wiem akurat jakie są.

Śmiem twierdzić że jest ;) Zresztą nie projektował on O2 sam, miał pomoc od kilku znanych osób, między innymi Douglas Self, Bob Cordell, Bruno Putzeys, Jan Didden, Walt Jung, Cyril Bateman, Samuel Groner, Siegfried Linkwitz I z tego co widać to piszę, nie wiem co ci tam miesza bo wszystko popiera argumentami. A widzisz, nie potrzeba drogich częśći żeby skonstruować coś dobrego. Nawet w najdroższym sprzęscie stosowanym w studiach nagraniowych znajdziesz NE5532.

http://nwavguy.blogspot.com/2011/07/o2-design-process.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2 miał być właśnie transparentny i tani - miał pokazać, że prosty i niedrogi układ może dorównać drogim, dlatego chyba nie na miejscu jest tutaj ocenianie wartości poszczególnych elementów ;)

 

Jeśli chcecie go zmodować ingerując w barwę nazywajcie go chociaż Subjective2 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Chodzi tylko o to, że to co robi NwAvGuy jest jednak bardzo mocno argumentowane i kreślone silną ideologią - cholera koleś mnie autentycznie przekonał i uświadomił w wielu kwestiach, dlatego odkładam już na ODACa.

 

Mam przez to wrażenie, że ingerowanie w jego projekty to jakby zbrodnia :) Ale z chęcią poczytam o efektach waszych prac.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek powinienem przekląć siermiężnie bo już 2 razy zawiesiła mi się ta strona podczas pisana postu i muszę od początku.

NwAvGuy argumentuje swoją ideologię przede wszystkim pomiarami, niestety jak to w rzeczywistości bywa to tylko cyferki, wystarczy sięgnąć po wyniki pomiarów sprzętów za setki tysięcy i wychodzi od razu na jaw że wcale tak super nie wypadaj, a grają i to jak, a to dlatego że nikt nie próbuje na siłę dobierać sprzężenia zwrotnego które w pomiarach wypadnie super, do tego dochodzi dużo zjawisk jak np rozkład harmonicznych, dwa to kazdy sprzęt grający podbarwia, pytanie czy ten sposób koloryzacji odpowiada nam bardziej lub mniej

gdyby chodziło o wersję stacjonarną sprawa była by prostsza można by użyć lepszych stabilizatorów, symetryczny transformator połączyć z centralnym punktem masy, ale cały pomysł opiera się o to żeby zachować jego mobilność

PS

NE5532 to bardzo dobra kostka, ale mówię o oryginałach a nie współczesnych zamiennikach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup NE5532, ciężki temat, pierwsza rewizja to rok 1979. Nawet jeśli idzie o mobilność to stabilizację można zrobić na lepszych układach ;)

Kolejna ciekawa sprawa, to tak jak kolega pisze kondy bardzo zmieniają brzmienie.

 

A pomiary to właśnie to, magia cyferek a ten koleś tylko w zasadzie na to patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeżeli miał bym przytoczyć kogoś kogo można potraktować jako autorytet to na pewno nie NwAvGuy, a Cavalli, to jest dopiero twórczy człowiek.

Mam w domu ne5532 współczesny, texasa, jrc i stare signetiksa różnica jest dość wyraźna, dźwięk robi się żywy, zwiewny, przybywa parę hektarów przestrzeni, nie wszystkim się spodoba bo ma mało masy i słaby bas, pewnie też do NE trzeba by pewnie dobrać inne sprzężenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w o2 NE psuje balans tonalny, trzeba by sporo pozmieniać żeby to razem zagrało, ale ogólne to współczesne najlepsze z texasa z selekcją A, ale i tak stare signetics, albo philips w ceramicznych obudowach dużo, dużo lepsze, ponoć pomiarowo są 2 razy lepsze to był przecież HiEnd w swoich czasach, radzę uważać bo chińczycy przemalowują inne kostki z tego okresu na NE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia. jak już poprawicie O2 weźcie się za nierówności społeczne i przeludnienie na kuli ziemskiej.

 

...i jeżeli mogę prosić jeszcze o coś dla siebie: wymyślcie coś, żeby wspaniałych silników V8, V10 i V12 nie trzeba było zamieniać na hybrydowe koszmary w typie Priusa...

Edytowane przez shady_slim
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shady cel nie jest poprawic, a zmodyfikować.

Wiem że to dziwne żeby neutralny prawie przezroczysty wzmak przerabiać tak by kolorował.

 

Ale jesli wymieniając kilka elementów można zdziałac by o2 (lub niech bedzie sO2) będzie grał bardziej kolorowo emocjonalnie to czemu nie sprubować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie właśnie NwAVGuy to audio voodoo, pomiary pomiarami, cyfry nie grają i nie mają odniesienia do tego co się słyszy :) Zresztą co on pisze a co robi to jedno, a drugie to możliwość weryfikacji tych informacji, facet robi koło siebie szum a nie wiem czy jest czym, wejdź na spis elementów sama taniocha ;) Pewnie posypią się minusy, ale nie ma czegoś takiego jak on pisze, że już lepiej się nie da, każdy sprzęt ma jakąś rezerwe ten także, trochę się elementów nawymieniałem i to wiem, ale wy sobie brońcie go jak chcecie, a jak ktoś z was się nie boi to możecie mi wysłać na testy, przerobię i odeśle wtedy pogadamy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności