Skocz do zawartości

op-amp do SMSL'a i ciepłych słuchawek


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wymianą op-ampa w SMSL SD-650. Obecnie jest OPA2604 i w połączeniu z Fidelio X1 jest zbyt ciepło. Chciałbym przede wszystkim zdjąć basu i może troszeczkę rozjaśnić całość. Scena, przestrzeń i szczegółowość w tej chwili mi odpowiada. Co byście mi polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADA4627-1, OPA1612, OPA627

 

... i możesz spróbować też LME49990.

 

I ewentualnie AD797 :)

 

Tutaj już bym mógł wejść w polemikę. AD797 jest opampem grającym faktycznie pierwszoligowo, ale analogowo. Z ciepłą końcówką (słuchawkami) może się stworzyć połączenie nieco `przesadzone` i kluchowate...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 to ciepłe słuchawki z dużą ilością basu, więc potrzebuję przeciwwagi. Dzięki za propozycje, poczytam o nich. Czy w Polsce gdzieś dostanę op-ampy, czy raczej ebay? Widziałem na TME, ale tam OPA627 kosztuje150 pln...

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to drogie układu :) LME49990 jest signle, podobnie jak OPA627 oraz AD797 :) Więc trzeba stolik i dwie sztuki. Ale ja Ci powiem jedno, wzmacniacz tam to jest SAPIII i ja sprawdziłem z 10 OPAMP na nic i różnica była praktycznie żadna, poza tym, że nie które się wzbudzały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdziłem z 10 OPAMP na nic i różnica była praktycznie żadna, poza tym, że nie które się wzbudzały.

 

Czyli uważasz że bawienie się op-ampami w tym wzmacniaczu nie ma sensu? Może jednak przychodzi Ci do głowy jakiś, który choć trochę zagra w kierunku o którym pisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym SAPIII to raczej wolałbym zmienić kondy (a wystarczy dwa w sumie te obok OPAMP, u Ciebie wg. foty są to niebieskie małe), OPA2604 jest przy układzie DAC, nie wiem co ona dokładnie tam robi, za wzmaka odpowiada kość JRC5532DD (wg. fot z EBAY) czyli dość jasna kostka, bardzo eksponuje górę. Ta przy CS to by musiał sprawdzić co robi, polecam wyciągnąć ją jeśli sprzęt będzie grał ale ciszej to robi jako preamp, a jak zagra normalnie bez niej to być może obsługuje line out, bądź robi za LPF.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój SMSL ma taki sam DAC jak mój Hlly ja do swojego zamówiłem LT1028 bo jest nawet rekomendowany przez Cirrus Logic do tego DACa. Ponoć gra bardzo transparentnie, detalicznie, bez kolorowania, z dużą sceną, i ma jasną górę. Tylko on nie we wszystkich aplikacjach się sprawdza, sam się boję że u mnie się nie wpasuje. Ale opinie tych u których się wpasował są pozytywne. Chociaż to nie jedyny op który dobrze się z tym DACiem zgrywa (lecz o innych nie słyszałem).

 

ADA4627-1

 

Gra jasno i detalicznie, dołu było dla mnie za mało, ale dla Ciebie może być w sam raz. (mi na LD się wzbudzał, więc trzeba uważać). Jak da mnie jest on trochę przy drogi jak na "jakość" którą oferuje w porównaniu do innych dobrych opów. Może na jakimś poważnym układzie do którego pasuje byłby upgradem, lecz dla mnie trochę strata kasy w tańszych urządzeniach.

 

LME49990 pewnie też by się dobrze sprawdził na DACu, o ile by pasował do aplikacji. Na ampa też byłby dobry o ile byłby efekt, bo tak jak napisał Mikołaj sam doświadczyłem, że nie we wszystkich aplikacjach wymiana OP daje duże efekty, a kupować opa za 80zł aby dać minimalny efekt chyba nie warto. Więc nie wiem jak tam w sekcji ampa bym postąpił u Ciebie, ale na DACu możesz raczej wymienić, jeśli chcesz. Nie wiem co tam standardowo siedzi, ale pewnie da się lepiej.

 

NE5532 gra ciepło i muzykalnie, ale ja sam mam takie wrażenie, że chyba i tak lepiej od OP2604, chociaż nie wiem jak jest w innych układach. Nie zauważyłem w nim specjalnie wyeksponowanej góry, lecz jak na taki tani standartowo umieszczany OP to jest caałkiem dobry IMO

 

Tak jak mówił Mikołaj pokombinowałbym z wymianą kondów bo te w SMSL nie są chyba za specjalne.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LT1028 powinien byc ok. Gorzej z 1612 czy 1642, ktore maja chyba wysokie prady wejsciowe i to objawia sie wzbudaniem, szumami itp. Nie znam sie tak bardzo na tym, ale ktorys z tych 2 ewidentnie sie wzbudzal.

Nie wiem jak w SMSL, ale w Aune duuuzo poprawila wymiana kondow, szczegolnie w zasilaniu. Niby Nichicon FW powinien byc ok, ale okazalo sie, ze to straszna padaka i dzwiek wyraznie sie zmienil po wymianie na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności