Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] SoundMagic E10 czy E30 do Clipa +/Zip


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić cały zestaw do słuchania muzyki (czyli odtwarzacz i słuchawki). Źródłem dźwięku będzie Sansa Clip +/Zip.

Jednak zastanawiam się nad wyborem słuchawek. Czy do tych playerów lepiej zagrają E10 czy E30? A może ktoś ma jakieś inne propozycje w podobnym przedziale cenowym?

Dodam, że od słuchawek oczekuję mocnego, jednak nie przytłaczającego reszty dźwięków basu oraz czystych, niewycofanych wysokich i średnich rejestrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z Was słuchał E10 i E30? Bo ja owszem i to head to head. D@rksid3 potwierdzi opinię bo się zgodziliśmy. E30 mają mniej basu ale grają zdecydowanie lepiej technicznie. Szersza scena, lepsza holografia, bardziej przejrzysty dźwięk. To już nie są typowe basowe dynamiki, raczej PL30 na sterydach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z 4ndr3.

Ta recenzja na forum jest co najmniej... kontrowersyjna. Prosze poszukac recenzji na zachodnich stronach (np trustedreviews.com).

Opinie są "odrobine" odmienne.

Posiadam E10 i E30 (obie "nowe" wersje z plecionką) i Sansa Clip+ 8GB z RockBoxem. Wiecej napisze po weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, E30 mają odrobine mniejszy "wykop" ale grają ciekawiej, barwa bardziej naturalna. Są lepiej zbalansowane tonalnie, mają szerszą scene, bas ma bardziej zróżnicowaną fakturę niz E10.

Średnica jest nieco jasniejsza, najwieksze roznice są w wysokich tonach.

E10 podbija tez wysokie czestotliwosci. Są takie bardziej metaliczne, mniej szczegółowe i brzmią ostrzej.

Mnie to za bardzo nie odpowiadało. Na początku E10 brzmią efektownie, na dłuższą metę odrobine męcząco i mniej dokładnie (wysokie tony).

Generalnie obydwa modele grają bardzo fajnie ale z tych dwóch wybrałem E30.

Trzeba tylko dobrze dobrac silikony, własciwie załozyc (odwrotna pozycja, kabelek idzie nad ucho i opada z tyłu ucha), dobrze wsunąc w kanał ucha (głeboko).

Z tym ludzie mają na początku problemy z E30.

Na Sansie podbijam tylko basy o 2db i basu jest go az pod dostatkiem.

Ostatnio odsluchiwałem je tez na iriver E40 i rowniez wypadly bardzo fajnie (chociaz zdecydowanie wole sanse).

Na trustedreview sonicznie oceniono je na 9/10 (E10 - 7/10).

Edytowane przez dfq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem i patrząc na Twoje zdanie wysówam wnioski, że E10 grają bardziej funowo, więcej basem, a E30 potrafią zadowolić szczegółowością i nie męczą tak bardzo ucha wysokimi tonami, które w dziesiątkach sa czasem zbyt natarczywe.

Dzięki za odpowiedź :) Już teraz bardziej wiem jak te dwie pary mogą zagrać. Prędzej myślałem, że E30 są zamulone w stosunku do poprzednika, Pomyślałem: "SoundMagic skopał robotę". Lecz one po prostu całkiem inaczej grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trochę odkopię. Słucham głównie hh, na takim sprzęcie sprzęcie jak autor tematu. Zależy mi na dobrej jakości basie i ogólnie dobrej jakości. Jak to jest z tymi dwoma modelami? Recenzja pochlebna dla e10, a w tym wątku przeciwne zdanie. Co robić? Loteria? Ktoś pomoże niezdecydowanemu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności